Opičí král (TV seriál)

Čína, 1986, 25x55 min

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)

Tenhle seriál jsem viděl jako dítě a už tehdy se mi moc líbil i když jsem všemu neporozuměl, to přišlo až později, moc se mi líbí masky a i bojové umění.(26.4.2013)

Ultra inscenační vzhled a triky jak ze Studia kamarád byly celkem pádné důvody, proč jsem Opičího krále už jako malý z duše nesnášel. Jediné, kvůli čemu jsem to byl ochoten překousnout, byla neviděná porce exotiky plná démonů, bohů, polobohů, intrik, čar a kouzel. Ale stejně jsem to myslím nedokoukal. Dokonalý čínský bizzar.(6.11.2006)

Od čistých a nefalšovaných 5/5 mě odrazuje jen opatrnost. Opičího krále si pamatuju spíš matně. Ale moc dobře se pamatuju, jak jsem ho zbožňovala. A že Sun byl jedním z mých velkých vzorů...;-))(14.9.2007)

• Ketri

Ach Bože, jak já tu opici nenáviděla!(14.6.2012)

Kultovní čínský seriál, který díky geniálnímu dabingu zkultovněl i u nás, Sun je naprosto ojedinělý hrdina ve světové kinematografii zcela jedinečný, velký světec rovný nebi.(27.11.2010)

• - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)