Opičí král (TV seriál)

Čína, 1986, 25x55 min

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)

Po shlédnutí první epizody mi to připadalo jako hodně velká kravina, ale s přibívajícími díly a postavami démonů jsem tomuhle seriálu přicházel stále víc na chuť a na konci z toho byl docela slušný návyk. Když nic jiného, člověk se dozvěděl alespoň něco málo z čínské mytologie a jako ukázka čínské televizní produkce je "Opičí král" po dlouhá léta naprostým solitérem.(27.7.2007)

Od čistých a nefalšovaných 5/5 mě odrazuje jen opatrnost. Opičího krále si pamatuju spíš matně. Ale moc dobře se pamatuju, jak jsem ho zbožňovala. A že Sun byl jedním z mých velkých vzorů...;-))(14.9.2007)

• gudaulin

Pokud hodnotím nějaký kousek s dlouhým časovým odstupem, stává se, že po novém shlédnutí hodnocení posunu o hvězdičku výš nebo níž. Opičího krále jsem viděl začátkem 90. let a jsem si jistý, že kdybych ho viděl nyní, velice vážně bych uvažoval o odpadu. Dvě hvězdičky jsou za těžkou bizarnost, která z tohohle dílka přímo čišela. Ve své době jsem to považoval za naprosto výjimečný úlet. Dnes už vím, že podobná produkce ve východní Asii není nijak vyjímečná. Ze scénáristického hlediska i vzhledem k technickému provedení si to větší pozornost nezaslouží. Na hodnocení Opičího krále má, obávám se, velký vliv nostalgie. Celkový dojem: 30 %.(8.8.2007)

Čo si budeme nahovárať. Fantasy seriálový kult v bývalej Československej televízii. Nádhera.(26.2.2011)

Dětský kult. Dnes s nostalgií na tom ulítávám uplně stejně. Sune do toho!(3.9.2007)

• - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)