Opičí král (TV seriál)

Čína, 1986, 25x55 min

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)

Opičí král se stal již celkem legendárním seriálem. Až na ty náboženské kecy to byl moc povedený seriál. Ať mi někdo ukáže lépe stvárněnou opici člověkem ....(19.1.2008)

No to to trvalo, sem na csfd musel 2x napsat, než to sem konečně dali. Tenhle seriál sem si jen matně pamatoval z mýho dětství, vždycky ho dávali snad někdy ráno a ja ne něj vždycky čuměl, sice si taky pamatuju, že ty masky byly fakt děsně umělý a kostým opičaka byl taky nějakej divnej, ale ja sem tenhle serial měl stejně vždycky rád, doufam že ho někde seženu nebo že si na něj po těch 12 - 15 letech vzpomene tv, i když je teď velká pravďepodobnost, že už se mi asi líbit nebude, ale stejně chci znova vidět jak opiči král v tom svým žlutým oblečku bitkaří s tou svojí holí(19.12.2006)

Uááááá tak toto bol ten pravý socialistický fantasy "nářez".(6.11.2006)

pure evil(17.1.2010)

• MM_Ramone

Jednu hviezdičku tomuto príšernému seriálu dávam jedine za to, že si ho dodnes pamätám, a to už je nejaký ten rok, čo som to naposledy videl. No pamätám si len, že už vtedy bol pre mňa odporným bizarným nezmyslom. Úchylné zvieraco-ľudské postavy v trápnych kulisách. Mňa ako Európana dokázali Číňania týmto sajrajtom dokonale znechutiť. "Opičí kráľ" je naozaj o piči! *(7.4.2008)

• - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)