poster

Člověk bez osudu

 • Maďarsko

  Sorstalanság

 • Německo

  Fateless

 • Německo

  Fateless - Roman eines Schicksallosen

 • Izrael

  Lelo goral

 • anglický

  Fateless

Drama / Válečný

Maďarsko / Německo / Velká Británie / Izrael, 2005, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  *

  Holocaust patří bezpochyby mezi nejzrůdnější činy lidstva. Je to záležitost o níž svědkové nechtějí mluvit a pokud mluví, tak se slzami v očích. Přeživší Židé byli tímto obdobím poznamenáni do konce života. Dle mého názoru by měl každý snímek zaměřující se na historii co nejvíce přiblížit skutečnosti. A to právě tento film neudělal. Pobyt hlavního hrdiny v koncentračním táboře jaksi odlehčil a celkové vyznění takto zaměřeného filmu se ani v nejmenším nepodobá skutečným událostem. Emoce na nule a dialogy spíše úsměvné. Samotní aktéři silně nevěrohodní. Nikterak nezazlívám režisérovi, že si tuto tématiku pojal dle sebe, nicméně onu depresi, syrovost a emoční vypjatost, která k této oblasti bohužel patří, zachovat měl. Takhle nám stvořil jen suchý, nijak nepůsobící výplach, jehož účel nebyl ani v nejmenším naplněn. 1* za Morriconeho.(20.7.2014)

 • Tuxedo
  ***

  To, že je Lajos Koltai kamerový veterán, je nepřehlédnutelné. Kdo dnes ještě používá zatmívačky? Ze začátku jsem vítal, že se k tomu ještě někdo dokáže vrátit, ale postupem času to začínalo být čím dál tím více rušivé. Příběh je velice zajímavý, i výběr herců je uspokojivý. Sice jsem dal pouze 3*, ale to by vás nemělo od zkouknutí tohoto filmu odradit, neboť nezáleží jak ho ohodnotíte, ale co si z něj odnesete.(28.6.2006)

 • Siegmund
  **

  Je mi líto, ale tentokrát nesdílím názor většiny. Literární předlohu tohoto filmu neznám. Film rozhodně nebyl špatný, přesto mě však neokouzlil. Čekal jsem od něho, možná pod vlivem ostatních hodnocení, mnohem víc. Nevím, jestli se mi podaří několika větami vyjádřit, co mi na filmu připadalo jako nedokonalé. Při jeho sledování jsem se nemohl zbavit dojmu, že to celé je tak nějak jako za málo peněz hodně muziky. Nejvíce mi to tak připadalo při záběrech z koncentračních táborů. Povětšinou byly hrůzy tábora doprovázeny deštivým a jinak ponurým a nevlídným počasím. Asi to tvůrce vyšlo levněji než záběry na něco jiného.(15.9.2009)

 • Ruut
  ****

  Jeden z nejzajímavějších filmů o druhé světové, co jsem kdy viděl. Pokrátit tak o 40 minut - a je to paráda z největších. Scény z lágru jsou extrémně silné a s ničím si nezadají s těmi z JDI A DÍVEJ SE. Zbytek malinko pokulhává a trpí přílišným patosema snahou natočit velkofilm s přesahem.(9.9.2009)

 • Smejdcz
  *****

  Další snímek, který mě upoutal nejen příběhem, ale i dokonalou kamerou a skvěle zpracovaným prostředím. 85%(15.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace