poster

Kanojo to kanojo no neko

 • Japonsko

  彼女と彼女の猫

  (Japonsko)
 • anglický

  She and Her Cat

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Japonsko, 1999, 5 min

Režie:

Makoto Šinkai

Hudba:

Tenmon

Hrají:

Makoto Šinkai
 • zelvopyr
  *****

  No tý vado. Je tam zas úplně vše, co snad v každém Shinkaiově filmu -- vlaky, sníh, mraky, nostalgie na provaz, marná láska... A přesto všechno: boku mo, sorekara tabun kanodžjo mo, kono sekai no koto o suki da to omou. Tak co je k tomu vlastně vede? :-)(13.8.2008)

 • Gemini
  ***

  Stejně jako Tooi sekai černobílé, ale narozdíl od nich až na záměrně děsivě "dětské" kresby koček už pro režiséra typicky precizně provedené. Krátké pojednání o tom, že umět vykreslit emoce na tak malé ploše lze, a že to jde ještě ke všemu podat jinak než by se dalo čekat. Až "Byosoku" to sice zvládlo rozbalit naplno, ale už tady je vidět, o čem to jednou bude. Jo a vlak tam samozřejmě je taky:) Rozhodně zajímavý kousek skládačky jménem filmografie Makoto Shinkaie, ale pro mě žádný výjimečný zážitek. 70%(2.6.2011)

 • brit84
  ***

  Trošku unylý příběh o kočičce a její paní. Celkem bez náboje, pořád čekáte, co z toho vypadne a najednou je konec.(23.6.2011)

 • Matty
  ****

  Z nezvyklého pohledu vyprávěný poetický příběh, který je stejně jako všechno z Japonska o ničem jenom zdánlivě. Černobílý, metafyzický, sice pouze pětiminutový, přesto dost působivý.(8.3.2007)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Makoto umí. A jak je vidět, uměl i na začátku své kariéry a už tehdy se mu podařilo stvořit typickou, přítulně melancholickou náladu, kterou jsou jeho filmy prostoupené. Jedna věc mě ale dost zarazila... Samozřejmě nechybí pravděpodobný objekt, Makotova pravděpodobného fetiše, to jest vlak, nebo vlakové koleje, tady ovšem s poněkud menším důrazem, než je zvykem. (mňoukla vůbec kočka?)(30.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace