Kanojo to kanojo no neko

• Japonsko

Japonsko, 1999, 5 min

Makoto Šinkai

Tenmon

Makoto Šinkai

Z nezvyklého pohledu vyprávěný poetický příběh, který je stejně jako všechno z Japonska o ničem jenom zdánlivě. Černobílý, metafyzický, sice pouze pětiminutový, přesto dost působivý.(8.3.2007)

Nic pro cyniky (a já myslela, že už jsem z toho vyrostla).(20.9.2007)

No tý vado. Je tam zas úplně vše, co snad v každém Shinkaiově filmu -- vlaky, sníh, mraky, nostalgie na provaz, marná láska... A přesto všechno: boku mo, sorekara tabun kanodžjo mo, kono sekai no koto o suki da to omou. Tak co je k tomu vlastně vede? :-)(13.8.2008)

Stejně jako Tooi sekai černobílé, ale narozdíl od nich až na záměrně děsivě "dětské" kresby koček už pro režiséra typicky precizně provedené. Krátké pojednání o tom, že umět vykreslit emoce na tak malé ploše lze, a že to jde ještě ke všemu podat jinak než by se dalo čekat. Až "Byosoku" to sice zvládlo rozbalit naplno, ale už tady je vidět, o čem to jednou bude. Jo a vlak tam samozřejmě je taky:) Rozhodně zajímavý kousek skládačky jménem filmografie Makoto Shinkaie, ale pro mě žádný výjimečný zážitek. 70%(2.6.2011)

Moc pěkný kraťas.(12.5.2007)