poster

Kanojo to kanojo no neko

 • Japonsko

  彼女と彼女の猫

  (Japonsko)
 • anglický

  She and Her Cat

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Japonsko, 1999, 5 min

Režie:

Makoto Šinkai

Hudba:

Tenmon

Hrají:

Makoto Šinkai
 • kitano
  *****

  Kratucke, avsak nesmierne krasne. Minimalistickym sposobom opisane krasy zivota, ktore sice casto vedome nevnimame, avsak bez nich by zivot nebol tym cim je. Priam som citil, ako sa pri sledovani vo mne prebudzali jemne pocity a emocie....a to na ploche piatich minut....(10/10)(1.9.2007)

 • Divočák
  ****

  Nejenom lidé dokáží hluboce milovat. Jsou tady i jiné bytosti. Bytosti, jejichž láska vás každý den oklopuje, jejichž city k vám se podobají plynoucí řece plné růžových květů, jejichž život by bez vás nebyl ničím. Jejich tváře jsou ale němé. Makoto Shinkai se však rozhodnul jednomu z nich dar řeči na 5 minut propůjčit - krásně a něžně...(22.4.2007)

 • Matty
  ****

  Z nezvyklého pohledu vyprávěný poetický příběh, který je stejně jako všechno z Japonska o ničem jenom zdánlivě. Černobílý, metafyzický, sice pouze pětiminutový, přesto dost působivý.(8.3.2007)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Makoto umí. A jak je vidět, uměl i na začátku své kariéry a už tehdy se mu podařilo stvořit typickou, přítulně melancholickou náladu, kterou jsou jeho filmy prostoupené. Jedna věc mě ale dost zarazila... Samozřejmě nechybí pravděpodobný objekt, Makotova pravděpodobného fetiše, to jest vlak, nebo vlakové koleje, tady ovšem s poněkud menším důrazem, než je zvykem. (mňoukla vůbec kočka?)(30.4.2013)

 • Marius
  *****

  Makoto Shinkai má talent presvedčiť ma, že i pre neho typické gýčové obrazy zapadajúceho slnka, podfarbené nádhernou sentimentálnou klavírnou hudbou a voicoverom prezentujúcim pocity postáv sú vlastne umením. Ako kraťas výborné, opäť ako pri Hoshi no Koe dodávam - chcelo by to celovečerák, pretože Shinkai tými svojimi typickými ingredienciami dokáže zaliezť poriadne pod kožu. 9/10(30.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace