Naisu no mori: The First Contact

(Japonsko)

Funky Forest: The First Contact

Komedie

Japonsko, 2005, 150 min

Psychiatria bez zmyslu pôvabne uspí pri dialógoch bez zmyslu a štruktúry a zanedlho rozoberie bránicu dákym mimozemským stvorením, alebo tanečkom. Kto má rad elektronicku hudbu, zážitok sa len zväčšuje. Ja debil, som sa v tom snažil nájsť aký taký zmysel no je to ťažšie než zo strúhanky zlepiť rohlík a len ma rozbolela kotrba. Keby vtípky mali aj pointu ako v Takeshis bolo by to len na dobro veci. To by ale nebol najabsurdnejší film na svete. Možné len v Japonsku.(8.2.2011)

• Dellamorte

Práve som sa zosypala a nechápem, nevnímam, oslepla som a zblbla , dvihol sa kufor na susedovom aute a utiekol mi pes, vypražilo Mi poistky ( vlastne v celom satelitnom mestečku ) trójske dostihy mi prebehli v PC priamo pred očami ešte pred tým, ako Mi blesk odpálil HD. Že Cronenberg / Lynch hadr, môže vysypať len ten, kto vynechal pravidelnú dávku antidepresív. Mohutne prihriato nablblé a nepoznám režiséra, ktorý by to dokázal vytiahnuť z toho filmového bahna. Brečela jsem a smála zároveň. Neuveriteľne vtipné a minimetráž rozhodla o verdikte, ktorý s potešením zverejním. Keby tá maškaráda tvala pol minúty , nemusela by som byť hospitalizovaná...žiaľ nestalo sa tak.(14.7.2012)

Celovečerní japonský Monty Python. První půlku jsem se bavil skvěl, druhou o trochu míň, celkově za čtyři.(6.12.2008)

Pro " mysl zacatecnika" cista radost. Nekonceptualni koncept, divno ... me tak blizke japonske "divno".(6.12.2008)

Tak toto bola divočina! Po Survive Style 5+ som si myslel, že ma už nič neprekvapí. Ale oficiálne musím prehlásiť, že keby existovala kategória najbizarnejší film roka tak pri výbere už niet o čom uvažovať. Lenže táto bizarnosť je už taká prehnaná, že občas stráca na svojej funkčnosti ako humorného prvku. A tak sa pri dlhočiznej a jednoznačne prestrelenej stopáži striedajú nuda, nadšenie, znechutenosť, očarenie a široká škála iných ťažko opísateľných emócií. Tu sa veľmi výstižný zdá byť podtitul: "first contact", pretože naozaj s niečím podobným ste sa ešte určite nestretli. Ale iba to samotné nestačí a tento "experiment" je pre nejaponského diváka už naozaj za hranicou pochopenia a znesiteľnosti prekračujúci. 2,5*(18.4.2007)