ナイスの森 〜The First Contact〜

Naisu no mori: The First Contact

Funky Forest: The First Contact

Komedie

Japonsko, 2005, 150 min

Celovečerní japonský Monty Python. První půlku jsem se bavil skvěl, druhou o trochu míň, celkově za čtyři.(6.12.2008)

Tohle snad ani komentovat nejde. A to myslím v tom dobrém i špatném slova smyslu.(21.3.2009)

[Filmasia 2008] Heeeej! Už jsem vám říkal, že jsou Japonci divní? Bláhově jsem si myslel, že mě národ, kde vymysleli drifty, karaoke, bukkake a automaty na použité kalhotky, nemá čím překvapit. Omyl. Už mám pár hodně divnejch filmů ze Země vycházejícího slunce za sebou, ale funky úlet takového kalibru je mimo chápání normálního smrtelníka. Opus magnum všech (nejen) japonskejch divnejch filmů.(6.12.2008)

Generátor vnútorne rozorvaných otáznikov od najnezabudnuteľnejšieho endemitu (pripomínajúceho ozrutne vyžratého a vykĺbeného M. Pythona). Občas je naozaj NÁROČNÉ pasovať sa s nezmyslom (bezzmyslom), ktorý v tomto diele dosahuje naozaj nestráviteľné rozmery tisícok hektárov neuchopiteľne vibrujúceho lesa (anti)historiek. ..........Po vykácaní 2/3 rozlohy by Funky Forest predstavoval jednu z najhviezdnejších prírodných rezervácií zvláštností, bizarností, surreálností, absurdností...(19.3.2015)

Tak toto bola divočina! Po Survive Style 5+ som si myslel, že ma už nič neprekvapí. Ale oficiálne musím prehlásiť, že keby existovala kategória najbizarnejší film roka tak pri výbere už niet o čom uvažovať. Lenže táto bizarnosť je už taká prehnaná, že občas stráca na svojej funkčnosti ako humorného prvku. A tak sa pri dlhočiznej a jednoznačne prestrelenej stopáži striedajú nuda, nadšenie, znechutenosť, očarenie a široká škála iných ťažko opísateľných emócií. Tu sa veľmi výstižný zdá byť podtitul: "first contact", pretože naozaj s niečím podobným ste sa ešte určite nestretli. Ale iba to samotné nestačí a tento "experiment" je pre nejaponského diváka už naozaj za hranicou pochopenia a znesiteľnosti prekračujúci. 2,5*(18.4.2007)