poster

Transamerika

 • USA

  Transamerica

Drama / Komedie / Dobrodružný / Road movie

USA, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  *****

  Tato chvílemi až absurdní road movie mě ohromila zejména svou bezprostředností i navzdory tomu, s jak nezvyklým tématem pracuje. Je to zkrátka velmi příjemný film, vtipný v jedné chvíli a mrazivý ve chvíli druhé, přičemž si stále udržuje svou přirozenost. A to vše ve zcela precizním podání a s úchvatnou Felicity Huffman, která mi jednoduše vyrazila dech! Ne, není to pro každého, leckdo ohrne nos už po přečtení obsahu. Ale kdo odhodí předsudky bude odměněn. Prvotřídně odměněn.(3.4.2012)

 • Skip
  ****

  Dost silný příběh a osvědčený žánr road movie jako prostředek ke sblížení dvou lidí, které původně nebylo plánované, ale nevyhnutelně k němu muselo dojít. Když se tohle téma umí natočit, pak je to kvalitní filmový zážitek. V tomto případě se to povedlo.(8.8.2008)

 • Jansen
  ****

  S nadhledem natočená road movie, která převážně s humorem sleduje vývoj opravdu netypického vztahu. Spíše než hluboká psychologická sonda do problémů transseksualů je Transamerika film o vyrovnání se s rodičovstvím v tak trochu obtížnější situaci. Transseksual Bree má krátce před operací, která dokončí jeho přeměnu v ženu. Dozvídá se však, že má syna ve vězení a vydávající se za misionářku ho jede vysvobodit. "Otec“ se synem se poté vydávají na cestu. Jenže ze synem hledaného otce se postupně stává žena.(10.8.2008)

 • eLeR
  ****

  Skvelá road-movie, v ktorej bolo všetko na správnom mieste. Felicity Hoffman veľmi uveriteľný výkon, až tak, že človek jej uverí, že je pôvodne chlap. Zegers ma tu tiež celkom prekvapil a výborná muzika.(4.11.2013)

 • frashmaker
  ****

  Hezký film o touze, o nepochopení a o lidských vztazích. Někdy až trochu moc americké, chvílemi nudné, ale svým účelem zaujmout a neodsuzovat lidi, kteří jsou takovýmto způsobem odlišní, asi dosáhl toho, čeho dosáhnout chtěl a asi i měl. Výborná Felicity Huffman. Fakt bych totálně věřil tomu, koho tam vlastně hrála.(18.11.2009)

 • - Sydney (Carrie Preston), napůl židovka, používá ve filmu jidišskou frázi "kin-ahora", s níž reaguje na zprávu o sebevraždě Tobyho matky. Fráze znamená ve volném překladu: "Nechť je vše zlé odvráceno." Sydney ji však použila ve špatné situaci, jelikož ji židé užívají jako reakci na něco dobrého (pro Čechy např. "Musím to zaklepat.") a ne na tragickou zprávu. (hansel97)

 • - K výsledné podobě mnoha scén přispěla improvizace. Scéna, kdy Bree a Toby jedou vstříc zapadajícímu slunci, je jednou z nich. Jediným povelem režiséra bylo, aby Felicity Huffman začala dloubat prstem do břicha Kevina Zegerse. (Matty)

 • - Filmovalo sa na mnohých miestach v americkom štáte Arizona, a tiež v štáte New York. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace