Transamerika

Transamerica

Drama / Komedie / Dobrodružný / Road movie

USA, 2005, 103 min

Rozpočet $1miliónTržby USA $9,015,303Tržby Celosvetovo $15,151,744Tržby za predaj DVD v USA $3,925,158 //počet predaných kusov 238,959(16.4.2010)

Bree zbývá poslední operace a změní se ....z přírodou určeného muže na vysněnou ženu, kterou se vždy cítila. Vše zkomplikuje jeden telefonát, mladý muž hledá pomoc svého otce. Bree nemá odvahu se ke svému otcovství přiznat, vždyť to bylo jenom takové „lesbické“ vzplanutí, ale přesto syna (prostituta) z vězení vyzvedne. Podivná dvojice na společné cestě z New Yorku do Los Angeles. 1 * navíc dávám za naprosto přesvědčivou Felicity Huffman v roli Bree, odhadnout jestli její 23 pár chromozomů je XX nebo XY to bych si netroufla.(3.3.2006)

3-4* Moc mi nesedlo to pomalé tempo, kde se skoro nic nedělo. Asi jsem od toho čekala moc velkou pecku a trochu mě to zklamalo. Jinak bych nevěřila, jak můžou udělat hezkou herečku tak hnusným transexuálem. Měli jste vidět můj znechucený a bezradný obličej, když Toby ji aka svého otce políbil. Jinak čemu musím vzdát holt jsou herecké výkony.. ty to celé tlačí nahoru. Felicity Huffman i Kevin Zegers bravůrně zvládli charaktery svých postav a díky tomu podle mě tento film převyšuje jiné nudné road movie. Ale ty emoce se na mě prostě nepřenesly, necítila jsem je (teda něco jo, když se tam Kevin promenádoval polonahý, ale to asi nebylo záměrem filmu).(15.1.2014)

Jsem unešená vždy, když film vidím.(24.5.2014)

Zajímavý, ale také velmi silný a působivý příběh. Nemám, co bych vytknula, snad jen setkání Bree s rodiči a poté pár scén, které chvílemi vypadaly jako vystřižené z nějaké telenovely. Ovšem tento drobný nedostatek mi rozhodně nemohl pokazit celkový dojem z filmu. Celkově nejsilnější moment ve filmu pro mě byl, když Toby přišel za Bree do pokoje a řekl jí, co k ní cítí. Kromě výkonu Felicity Huffman mne též zaujal Kevin Zegers, který mi trochu připomínal Emila Hirsche. Myslím, že tento herec má velký talent. A byla by velká škoda, pokud by skončil v hollywoodském propadlišti, jako jeden z mnoha. Doufám, že se mu dostane nějaké opravdu "velké" role.(7.8.2008)