poster

Transamerika

 • USA

  Transamerica

Drama / Komedie / Dobrodružný / Road movie

USA, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  ****

  Felicity Huffman mne ohromila!!(29.10.2014)

 • jhrasko
  ****

  Odhliadnuc od toho, že dejový zvrat, ktorý celý film naštartoval a na ktorom je film postavený, mi prišiel založený na príliš veľkej a nepravdepodobnej časovej náhode, ide o strhujúcu záležitosť. Nie kontroverznou témou, ale herecky a pocitovo. Zvláštne ťažká a bezútešná atmosféra, geniálne titulné duo F.Huffman-K.Zegers, vynikajúci záver. Odkladal som túto trans záležitosť a mám ju (rád) za sebou. Rád vo všetkých slova významoch.(28.8.2009)

 • Aluska88
  ****

  Zajímavý, ale také velmi silný a působivý příběh. Nemám, co bych vytknula, snad jen setkání Bree s rodiči a poté pár scén, které chvílemi vypadaly jako vystřižené z nějaké telenovely. Ovšem tento drobný nedostatek mi rozhodně nemohl pokazit celkový dojem z filmu. Celkově nejsilnější moment ve filmu pro mě byl, když Toby přišel za Bree do pokoje a řekl jí, co k ní cítí. Kromě výkonu Felicity Huffman mne též zaujal Kevin Zegers, který mi trochu připomínal Emila Hirsche. Myslím, že tento herec má velký talent. A byla by velká škoda, pokud by skončil v hollywoodském propadlišti, jako jeden z mnoha. Doufám, že se mu dostane nějaké opravdu "velké" role.(7.8.2008)

 • Faye
  ****

  Bree zbývá poslední operace a změní se ....z přírodou určeného muže na vysněnou ženu, kterou se vždy cítila. Vše zkomplikuje jeden telefonát, mladý muž hledá pomoc svého otce. Bree nemá odvahu se ke svému otcovství přiznat, vždyť to bylo jenom takové „lesbické“ vzplanutí, ale přesto syna (prostituta) z vězení vyzvedne. Podivná dvojice na společné cestě z New Yorku do Los Angeles. 1 * navíc dávám za naprosto přesvědčivou Felicity Huffman v roli Bree, odhadnout jestli její 23 pár chromozomů je XX nebo XY to bych si netroufla.(3.3.2006)

 • Stanislaus
  *****

  Příběh tak silný a opravdový, že mi chvílemi z toho všeho naskakovala husí kůže. Taková je Transamerika - autentická, působivá a hlavně ze života. Oba hlavní hrdinové to nemají v životě lehké a na tuhle cestu skrze Ameriku určitě jen tak nezapomenou. Film vyniká snad ve všech ohledech. Herecký výkon Felicity Huffman je vskutku dechberoucím příkladem toho, jak si jeden herec dokáže přivlastnit celý film. Kevin Zegers podává svůj životní výkon a Fionnula Flanagan byla správně ulítlá. Hudba byla naprosto úžasná - závěrečná píseň Travelin´ Thru od Dolly Parton a zejména Like a Rose od Lucindy Williams. Scénář byl skvělou směsí komedie a dramatu, přičemž obě dvě složky byly použity účelově a vhodně. Zkrátka film, který vás lapí hned v úvodu a donutí vás běžet s ním až do konce.(18.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace