poster

Ve službách papeže

 • anglický

  The Agony and the Ecstasy

 • Itálie

  Il tormento e l'estasi

  (Itálie)
 • slovenský

  V službách pápeža

Drama / Historický

USA / Itálie, 1965, 138 min

 • Kimon
  *****

  Dle mého mínění po všech stránkách nejlepší historický film, který jsem kdy viděl. Další komentář není třeba.(4.10.2010)

 • AGAMENON
  *****

  Moc pěkný historický velkofilm, který se dostal přes komunistickou blokádu, proto má starý vynikající dabing (kde jsou ty časy). Herci podávají skvělé výkony (nominace na glóba pro Harrisna a cena NBR pro Andrewse-hrál Hektora ve filmu Paris a Helena), hudba Alexe Northa je skvostná (nominace na oskara), bojové sekvence rozhodně nejsou špatné a navíc překrásné italské exteriéry. Golfista se mýlí, David byl již vytesán (pět let byl tesán), šlo o náhrobek papeže (původně mělo jít o 40 soch, což bylo ve filmu zdůrazněno, že to maestro asi nestihne), na kterém pracoval Michelangelo. Film u nás běžel jako Ve službách papeže.(6.6.2003)

 • Terva
  *****

  Příběh o vzniku výzdoby Sixtinské kaple je prostě unikátem mezi filmy.(2.3.2012)

 • Faidra
  *****

  Strhující a (světe, papeži, Michelangelo a Bože žasněte) dokonce i historicky poměrně věrný příběh o nejslavnějším vymalovaném stropu všech dob. Sixtinská kaple je nejvýraznějším protagonistou v alegorii boje moci (a války, konečně přezdívku "Papež válečník" nenosil Julius II. jen tak) a umění.(16.7.2007)

 • monolog
  *****

  Charlton Heston v nejlepších letech, historickej velkofilm, kvalitní scénář, zábava i poučení. Zajímalo by mě, jak dalece se drží skutečnosti, protože takhle mluvit s papežem si snad nemohl dovolit ani sám Michelangelo. Obrázek papeže je tu taky docela neobvyklý. Dnes ho máme všichni zažitýho jako člověka míru, kterej se sotva hýbe a i s problémama mluví (JPII), ale papež tady je něco docela jinýho. Vsadím se, že pro kázání jde dál, než pro ránu. Výprava je nádherná a příběh zábavnej a příliš krátkej.(12.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace