Ve službách papeže

Leon Shamroy

Alex North

Scénografie:

John DeCuir

Dle mého mínění po všech stránkách nejlepší historický film, který jsem kdy viděl. Další komentář není třeba.(4.10.2010)

Oscar 5 nominací: Kamera, Výprava, Kostýmy, Hudba, Zvuk(9.3.2004)

Strhující a (světe, papeži, Michelangelo a Bože žasněte) dokonce i historicky poměrně věrný příběh o nejslavnějším vymalovaném stropu všech dob. Sixtinská kaple je nejvýraznějším protagonistou v alegorii boje moci (a války, konečně přezdívku "Papež válečník" nenosil Julius II. jen tak) a umění.(16.7.2007)

Začátek mě málem odradil - dokumentární vyjmenování Michelangelových děl se k filmu silně nehodí. Dokonce natolik, že jsem plánoval dát čtyři hvězdy. Nakonec si mě ale "souboj" Papeže a vzpurného Michelangela získal. Hodnocení zůstává na čtyřech až pěti hvězdách, ale zaokrouhleno bude nakonec nahoru.(17.6.2010)

Vynikající historické drama o vzájemné úctě mezi papežem Juliem II a Michelangelem. Zatímco papež se věnuje hlavně dobývání Evropy v čele římských vojsk, zaměstná sochaře Michelangela, aby vymaloval Sixtinskou kapli. Ten by sice rád stvořil sochu (Davida), na kterou získává vhodný kámen, ale podrobuje se a všechen svůj talent vkládá do fresek v kapli. Velice působivý snímek především díky hlavním představitelům - Rex Harrison a Charlton Heston.(6.2.2003)

• - Rex Harrison si odmítl nechat narůst plnovous, přestože ho skutečný papež Julius II. nosil. (liquido26)

• - První volbou pro roli papeže byl Laurence Olivier. (Kulmon)

• - Charlton Heston byl v jednom interview dotázán, koho z postav, které ve filmech hrál, by si pozval na večeři. Odpověděl, že Michelangela, ale dodal, že malíř by se - stejně jako ve filmu - neukázal. (liquido26)