Ve službách papeže

• slovenský

V službách pápeža

Drama / Historický

USA / Itálie, 1965, 138 min

Dle mého mínění po všech stránkách nejlepší historický film, který jsem kdy viděl. Další komentář není třeba.(4.10.2010)

Moc pěkný historický velkofilm, který se dostal přes komunistickou blokádu, proto má starý vynikající dabing (kde jsou ty časy). Herci podávají skvělé výkony (nominace na glóba pro Harrisna a cena NBR pro Andrewse-hrál Hektora ve filmu Paris a Helena), hudba Alexe Northa je skvostná (nominace na oskara), bojové sekvence rozhodně nejsou špatné a navíc překrásné italské exteriéry. Golfista se mýlí, David byl již vytesán (pět let byl tesán), šlo o náhrobek papeže (původně mělo jít o 40 soch, což bylo ve filmu zdůrazněno, že to maestro asi nestihne), na kterém pracoval Michelangelo. Film u nás běžel jako Ve službách papeže.(6.6.2003)

Příběh o vzniku výzdoby Sixtinské kaple je prostě unikátem mezi filmy.(2.3.2012)

Strhující a (světe, papeži, Michelangelo a Bože žasněte) dokonce i historicky poměrně věrný příběh o nejslavnějším vymalovaném stropu všech dob. Sixtinská kaple je nejvýraznějším protagonistou v alegorii boje moci (a války, konečně přezdívku "Papež válečník" nenosil Julius II. jen tak) a umění.(16.7.2007)

Charlton Heston v nejlepších letech, historickej velkofilm, kvalitní scénář, zábava i poučení. Zajímalo by mě, jak dalece se drží skutečnosti, protože takhle mluvit s papežem si snad nemohl dovolit ani sám Michelangelo. Obrázek papeže je tu taky docela neobvyklý. Dnes ho máme všichni zažitýho jako člověka míru, kterej se sotva hýbe a i s problémama mluví (JPII), ale papež tady je něco docela jinýho. Vsadím se, že pro kázání jde dál, než pro ránu. Výprava je nádherná a příběh zábavnej a příliš krátkej.(12.12.2005)