Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

POMO

Spleť šialených komických, erotických i nedefinovateľných scénok, ktorá ako celok prekvapivo dáva zmysel a hlavne má skvelé "anti-romantické" vyvrcholenie. ()

Faye

Je to můj první film od tohoto režiséra a asi jsem na takovou „ ujetost „ nebyla připravená. Některé záběry mi vyloženě víc než nesedly, což bylo zřejmě účelem, ale ..... prostě mi nesedly. Mix erotiky, porna, perverzí a barevných hudebních vsuvek. A v jedné z hlavních rolí - meloun. Rozhodně velmi podivné !!! Nakonec, po pečlivém zvážení, za 3*. Muzikálová čísla jsou úchvatná a úvodní melounová milostná scéna. nezapomenutelná, i když v době nedostatku vody sebou nese jistá, následná rizika : -). Vidět to znovu, ale už nechci. ()

Adrian

Jeden z filmov, kde bodové hodnotenie u mňa nehrá žiadnu rolu. Viac je pre mňa zaujímavejšie sledovať tento film v kontexte predchádzajúcej Ming-liangovej filmografie. Zatiaľ z videného ide jednoznačne o jeho najživočíšnejší film, v ktorom je pozoruhodné sledovať ako s každou novou, muzikálovou sekvenciou narastá v príbehu dominancia ženskej sexuálnej fantázie a aktivity až k eruptívnemu finále... . ()

DaViD´82

Bizarní. Velmi bizarní. A to i na Asii. Ovšem zároveň originální. Velmi originální. A to i na Asii. Tsaiova artová masturbace nad chutí melounů mi však nezachutnala. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že koukám na sekci vystřižených scén a ne na film. Ale aspoň, že ty "rebelovské" muzikálové scény to drží nad vodou nezajímavé nudy. Jsou totiž, když nic jiného, tak - chvíle napětí - absurdně bizarní. Jak také jinak. ()

hirnlego

Vcelku netradiční malá obskurita, která je až NE-SKU-TEČ-NĚ ZDLOU-HA-VÁ. Obsahově klidně i za 3 (zas tolik prima věcí se tam kupodivu nestane), ale za pomalou smrt nudou a pazvuky kopulujících asiatek víc nende. (2,5*) ()

May

Naprosto šílené art soft-porno s geniálně na sebe nenavazujícími a s dějem téměř nic společného nemajícími muzikálovými retro scénami. Uaaaa. // btw - hobit je mimo.. ()

Marius

Melóny mi boli prezentované ako „film aký si ešte nevidel“.....a to je absolútna pravda. Antilovestory z prostredia natáčania pornofilmov poňatá ako muzikál, to som teda ešte nevidel. Ultradlhé zábery, minimum dialógov, absurdné situácie a s nimi do kontrastu v najprekvapujúcejšej chvíli postavené muzikálové čísla, ktoré konkurujú i výstupu v Cha no Aji. U mňa jednoznačne vedú dáždnikový taneček a naprosto neprekonateľná záchodová choreografická vsuvka „ty to zvládneš“. Hodnotenie berte s rezervou , toto sa bežnému chápaniu pojmu „film“ vymyká takže je úplne jedno koľko by som dal....bavil som sa kráľovsky. Nezabudol som na niečo ....? Ahaaa a sú tam melóny .......(x+1)/25z+ 13 / 10 kde x je počet melónov ktoré ste nezjedli a z počet melónov s ktorými ste súložili) ()

EdaS

Tahle speciální artovka mi vzdáleně připomněla Reygadasův Souboj s nebem - oba jsou to filmy velmi zvolna vyprávěné, do kterých se člověk musí ponořit, jinak hrozí minutí se a nuda, oba rafinovaně pracují se zobrazením sexu a diváckým šokem a o obou se docela těžko píše. Chuť melounů je pro mě nejvíc filmem o osamění a prázdnotě a jako takovému mu rozumím. ()

Pethushka

Chuť melounů jsem si pustila na doporučení a taky proto, že mám ráda melouny. Jenže po úvodní melounové scéně se tam už nic zajímavého nedělo. V podstatě se tam střídají jen zdlouhavé scény bez dialogů s těmi erotickými. Muzikálové vložky, jejichž smysl mi nějak unikl, mě taky nijak neoslovily. Závěr byl sice docela originální, ale kvůli konci přece na film nekoukám. 1,5* ()

dobytek

Když si tady tak čtu ty komentáře uživatelů, kteří tomu dali 5 hvězdiček, tak se fakt musim smát. Tenhle film (jestli se to dá filmem vůbec nazvat) je naprostá hovadina a šílenost, která nedává absolutně žádnej smysl. Když tam zrovna někdo nemasturbuje nebo nesouloží, tak se tam odehrává absolutní hovno. Většina filmu obsahuje scény typu "číňanka minutu sedí a čumí, číňanka 2 minuty chodí po schodech, číňanka 2 minuty sedí a čte si časopis, číňanka minutu čumí do lednice, číňanka 3 minuty žere meloun" a podobně. Ve filmu se navíc téměř nemluví. Je to prostě o ničem. Za zmínku stojí masturbace PET lahví, při který víčko zůstane uvnitř, pak je taky bombastická hudební vložka, kdy asi 50 číňanek tancuje na záchodě s kýblama na hlavách a mezi nima pobíhá číňan, kterej má na hlavě klobouk ve tvaru pinďoura. Vrcholem filmu je pak závěr, kdy číňanka najde ve výtahu mrtvou pornoherečku, odtáhne si jí do bytu a následně s tou mrtvou pornoherečkou čtveřice číňanů natáčí porno ze všech možnejch pozic a úhlů :-) Celkově bych to ohodnotil jako pořádně úchylnej film pro totální úchyly, co jsou hodně zatížený na asiatky. Já mam pro asiatky slabost, takže za celkem hezkou číňanku v hlavní roli dávám 1 hvězdičku. Jinak je to ovšem odpad až na půdu. Z Číny jedině prostitutku nebo instantní polívku, ale filmy fakt ne. P.S. Proč maj všechny asiatky bobry? ()

charlosina

Mé chuťové pohárky jsou na rozpacích.// V hlavní roli meloun. Meloun na několik způsobů. Žánr lneobvyklá pornografie - často účinkuje meloun. Dále opravdu barevné prostředí. Veselé barvy, zejména růžová - barva melounu. ()

Dudek

Tak tohle jsem věru nečekal, originální film, který ví čím překvapit. Je to šílené, ujeté, ale jistým způsobem i úžasné. Prostě takový film, který by se mohl líbit snad i hirnlego. ()

betelgeuse

Surrealistický shocker, který své rekvizity – melouny, plastové láhve a pornografický sex – recykluje v totálně překvapivých kombinacích, nemluvě o vynikajících muzikálových číslech v tradici Jacquese Demyho. Člověk by si oči vykoukal. ()

Rex Mundi odpad!

Umelecko-erotický hybrid, ktorý nie je ani umením, ani erotikou. Pre mňa bizarnosť a "ujetosť" na dobré hodnotenie nestačí. Navyše je to príšerne dlhé a príšerne pomalé. Väčšinu filmu som pozerala pri dvojnásobnej rýchlosti a vôbec som nemala pocit, že je obraz zrýchlený. 1/2* za niektoré hudobné vsuvky. Apropos, nebyť textu distribútora, nemala by som ani šajn, o čom to je. ()

Phobia

Upozornění: příspěvek obsahuje spoilery!!! To se takhle probudím ve 2:30 ráno, televize pořád hraje a v ní usilovně šuká číňan s figurínou... pravděpodobně s mrtvolou, radši o tom moc nepřemýšlet. Šuká a šuká, kolem štáb, který to natáčí a za kulatým oknem číňanka, co na to nehybně čumí. A číňan šuká a šuká a šuká, občas mu při změně pozice musí figurínu (mrtvolu?) někdo přidržet, občas ho někdo povzbudí... 3:00 a číňan furt šuká. Číňanka za oknem začne sténat a ječet, číňan na ni zírá a šuká jak démon kabuki... 3:02 číňanka je nucena zmlknout, protože jí číňan skrz okno umlčí svým "nástrojem lásky". 3:10 číňan je stále nalepen na okno, bez pohybu, číňanka pořád nemůže s plnými ústy mluvit... 3:15 číňanka ochabuje... Rezignace nebo udušení??? 3:17 Temná obrazovka... 3:18 Titulky. Nic jsem v popisu "událostí" nevynechala. WTF?!? Proč jsem to, do pr*ele, nepřepnula, nevypnula, nebo radši rovnou neusnula? Samozřejmě nemůžu hodnotit film, ze kterého jsem viděla jen závěr, ale skutečně nemyslím, že na téhle porno úchylárně mohlo být něco, co by se mi líbilo (ponechávám však jedinou hvězdičku pro tu nepatrnou možnost). Ještě dodám: přes veškeré to porno jsem necítila ani náznak vzrušení, jen znechucení... co za morbidní fascinaci mě vůbec přimělo tu prasárnu (promiňte, čuníci) sledovat?! ()

Jhershaw

Po jednom dni si z Umíněných mraků pamatuji snad jen melouny a výtečná muzikálová čísla, zbytek skoro vyšuměl... Většina pomalých filmů asi holt není pro mě. ()