Chuť melounů

• Tchaj-wan

天邊一朵雲

(Tchaj-wan)
  • Francie

Un nuage au bord du ciel

(Francie)

Ming-liang Tsai

Pen-jung Liao

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Mé chuťové pohárky jsou na rozpacích... bylo to sladké? hořké? kyselé? bez chuti? bylo to vůbec dobré? Těžko říct... už dlouho se mi nestalo, abych měla potíže s definicí svých pocitů vyvolaných sledováním filmu. Je to opravdu "divný" film, nebo možná spíše "zvláštní" film... nebo nevím. Mám ráda experimentální tvorbu, která vyčnívá z řad běžných norem, nicméně tenhle kousek mě nechal na rozpacích... V hlavní roli meloun. Meloun na několik způsobů. Žánr lehká pornografie. Opravdu neobvyklá pornografie - často účinkuje meloun. Dále opravdu barevné prostředí. Veselé barvy, zejména růžová - barva melounu. Zajímavá hudba příjemného ražení. Hudba nasládlá - chuť melounů. Příběh, zajímavý příběh, převálcován bizarním prostředím. Prostředím, v němž dominují scény s melounem. No... Některé scény ve mě vyvolaly opravdu nepopsatelné pocity, chvílemi to bylo dokonce nepříjemné, chvílemi příjemné. Nicméně mě film nenasytil tak, jak jsem doufala, že to učiní (**), každopádně originální nápad a kontroverzní přístup (****), takže výsledný dojem ***. Nutno podotknout, že se do tohoto šťavnatého melounů zakousnu znova, a třeba mi tentokrát nezůstane v ústech jen nepopsatelná pachuť.(18.7.2008)

Bizarní. Velmi bizarní. A to i na Asii. Ovšem zároveň originální. Velmi originální. A to i na Asii. Tsaiova artová masturbace nad chutí melounů mi však nezachutnala. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že koukám na sekci vystřižených scén a ne na film. Ale aspoň, že ty "rebelovské" muzikálové scény to drží nad vodou nezajímavé nudy. Jsou totiž, když nic jiného, tak - chvíle napětí - absurdně bizarní. Jak také jinak.(14.3.2008)

Surrealistický shocker, který své rekvizity – melouny, plastové láhve a pornografický sex – recykluje v totálně překvapivých kombinacích, nemluvě o vynikajících muzikálových číslech v tradici Jacquese Demyho. Člověk by si oči vykoukal.(9.7.2005)

Oceňuji originalitu, která čiší téměř z každého záběru. Prvních deset minut je špičkových. Meloun je moje nejoblíbenější zelenina, za letošní rok jsem ho snědl několik desítek kil, mohl bych se jej ujíst. A kombinace melounu s erotikou je ta nejlepší kombinace. Hudební a taneční sekvence úchvatné, netušil jsem, že by se mi mohli líbit pohupkavájící a zpívající Číňané. Závěr byl trošku už přehnaný, přesto ještě jednou zdůrazňuji, že originalitou pan režisér překypuje.(30.8.2008)

• Ridick

nemam slov.... cely film som hral freecell, solitaire, pisal na ICQ...neviem, ako mam rad nezavisle snimky a cudne, ale toto je na debilizmus...nenajde sa tu nic zaujimave...proste hnusny prestrel...(12.9.2007)