Chuť melounů

• Tchaj-wan

天邊一朵雲

(Tchaj-wan)
  • Francie

Un nuage au bord du ciel

(Francie)

Bruno Pésery

Zvuk:

Tu Duu-Chih
  • hirnlego

Celkem netradiční malá obskurita, která je však až NE-SKU-TEČ-NĚ ZDLOU-HA-VÁ! Obsahově bych hodnotila možná za 3 (přeci jen, zas tolik zajímavého se tam nestane), avšak ani náhodou nehodlám promíjet fakt, že jsem sama sebe zhruba každých pět minut přemlouvala, ať to vypnu, jinak asi umřu nudou - jenže to já (bohužel pro mě) nedělám, takže jsem vydržela až do konce. Navíc zrovna nemusím muzikály a nesnáším ty příšerné pazvuky, které asiatky vydávájí při sexu. Tak. (2,5* za originalitu a chvílemi jakous takous atmosféru)(22.8.2007)

..krasne uchylarna..a este k tomu pitoreskna..s bizarnym humorom..melony, voda ako prostriedky napnenia v inak vegetativnom nazivani a prezivani vo svete, ked fyzicke zblizenie je mozne len v porne..nic, co by som zavidela..(9.2.2007)

• Pethushka

Chuť melounů jsem si pustila na doporučení a taky proto, že mám ráda melouny. Jenže po úvodní melounové scéně se tam už nic zajímavého nedělo. V podstatě se tam střídají jen zdlouhavé scény bez dialogů s těmi erotickými. Muzikálové vložky, jejichž smysl mi nějak unikl, mě taky nijak neoslovily. Závěr byl sice docela originální, ale kvůli konci přece na film nekoukám. 1,5*(13.9.2014)

Tahle speciální artovka mi vzdáleně připomněla Reygadasův Souboj s nebem - oba jsou to filmy velmi zvolna vyprávěné, do kterých se člověk musí ponořit, jinak hrozí minutí se a nuda, oba rafinovaně pracují se zobrazením sexu a diváckým šokem a o obou se docela těžko píše. Chuť melounů je pro mě nejvíc filmem o osamění a prázdnotě a jako takovému mu rozumím.(7.12.2007)

Surrealistický shocker, který své rekvizity – melouny, plastové láhve a pornografický sex – recykluje v totálně překvapivých kombinacích, nemluvě o vynikajících muzikálových číslech v tradici Jacquese Demyho. Člověk by si oči vykoukal.(9.7.2005)