Chuť melounů

• Tchaj-wan

天邊一朵雲

(Tchaj-wan)
  • Francie

Un nuage au bord du ciel

(Francie)

Pen-jung Liao

Bruno Pésery

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Jako oralni sex s melounem je v kinematografii pomerne netradicni prvek, ale to je asi tak vsechno, co k filmu muzu rict. O tom masturbovani s plastovymi lahvemi radeji pomlcim. Silenost nejvetsiho kalibru.(5.7.2005)

Soft erotické psycho, které dokážou udělat asi jen asiaté.... * * *(22.1.2012)

Dobré to je, len z toho netreba robiť vedu! Máme čo dočinenia s iste nie náhodným sledom obrazov, ktoré vyvolávajú rôzne asociácie a na takmer podvedomej úrovni sprostredkuvávajú očisťujúci prežitok. Presne takáto je čínska kinematografia v každej svojej forme aj žánri, plus ich úplne iné vnímanie a chápanie sexuality či života vôbec je tiež už v našich končinách (raduj sa svete) známe, takže skutočne neviem, kde je tá hrozná nepochopiteľná rozporuplnosť o ktorej poniektorí spievajú. Čím nechcem povedať, že Chuť melónov by mala sadnúť každému a komu nesadne, tak ten je blbec. Len sa snažím upozorniť na fakt, že je to opodstatnený, vo výsledku pôsobivý experiment a nie iba šokujúci soft-porno úlet v bláznivom šate.(1.2.2007)

• Flego

"Najšťavnatejší film roka", ako sa pyšne hrdí titulok distribútora ma zjavne nenadchol. Tento komediálno-dramaticko-erotický muzikál ( ? ) ma privádzal jedine tak do rozpakov. Nie som si istý, či si dám ešte melón... Umenie ( film ) niekedy dokáže nielenže pozdvihnúť ducha, ale aj klesnúť na dno...(17.1.2009)

Melóny mi boli prezentované ako „film aký si ešte nevidel“.....a to je absolútna pravda. Antilovestory z prostredia natáčania pornofilmov poňatá ako muzikál, to som teda ešte nevidel. Ultradlhé zábery, minimum dialógov, absurdné situácie a s nimi do kontrastu v najprekvapujúcejšej chvíli postavené muzikálové čísla, ktoré konkurujú i výstupu v Cha no Aji. U mňa jednoznačne vedú dáždnikový taneček a naprosto neprekonateľná záchodová choreografická vsuvka „ty to zvládneš“. Hodnotenie berte s rezervou , toto sa bežnému chápaniu pojmu „film“ vymyká takže je úplne jedno koľko by som dal....bavil som sa kráľovsky. Nezabudol som na niečo ....? Ahaaa a sú tam melóny .......(x+1)/25z+ 13 / 10 kde x je počet melónov ktoré ste nezjedli a z počet melónov s ktorými ste súložili)(6.12.2006)

• - Spousta diváků při promítání na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu opustila sál při finální scéně. (HappySmile)

• - Dávno předtím, než Ming-liang Tsai natočil právě Chuť melounů, tak často v žertu pronášel, že pokud se jeho filmy budou i nadále potýkat s finančními problémy, tak bude nucen přejít do pornografického průmyslu. (DaViD´82)

• - Režisér Tsai Ming-liang chtěl původně film zaměřit na příběh babičky, která zjistí, že její vnuk pracuje v porno průmyslu, ale když jeho kamarádka a spolu-režisérka Ann Hui nemohla hrát roli babičky, Tsai se rozhodl změnit tuto roli na mladou dívku a Chen Shiang-chyi si díky tomu zopakovala roli své postavy z Tsaiovy staršího filmu Kolik je tam hodin?. (HappySmile)