Druhá světová válka v barvě (TV seriál)

World War II in Colour

• SK název

2. svetová vojna v HD

Dokumentární / Válečný / Historický

Velká Británie, 2009, 13x50 min

Dokument velmi kvalitní, ale vhodný pro nezasvěcené neznalce. Pokud tento dokument sleduje člověk, který už viděl hezkých pár dokumentů o druhé světové válce, tak se pravděpodobně posere nudou, protože většinu záběrů už viděl, pouze jsou vybarvené. Celkově není dokument dělán se stejnou grácií, jeden díl je úchvatně nabitý akcí, rozbory a ukázkami co se děje v sídlech mocností, další vyplňují nudné a zdlouhavé záběry letících letounů a vracení se k již odvysílaným záběrům. Pokud to vezmu čistě z divácké potřeby, pak člověk chce vidět záběry z fronty, vidět boje, postupy jednotlivých vojsk, případně záběry na vrcholné politiky té doby a jejich plány a rozhodnutí. Tento dokument podobný obrázek moc nenabízí, nebo alespoň ne v množství, které by měly dokumenty o válčení nabízet. Pokud to mám srovnávat s "Apokalypsa: 2. světová válka", pak jasně vítězí barevný formát od Francouzů. Ti sice nezapoměli neustále klást důraz na "statečnou a hrdinskou Francii", ale jejich způsob střihu a podání informací z války byl dokonalý a vhodný pro pouštění v hodinách dějepisu. Obávám se, že tato britská verze by školáky k pozornosti nedonutila, kluci by raději dál koukali na výstřihy svých spolužaček než na hodinový nudný díl o Enigmě. 60%(13.4.2011)

Druhá světová válka stručně, jasně a výstižně. Výborné zpracování obohacené obarvenými dobovými záběry. Stejně jako ve francouzské Apokalypse z téhož roku se zde opět nevyskytují žádné dialogy s aktéry války někde ve studiu, čehož si já dost cením, dokument mě pak nenudí a baví mě o to víc. Co k tomu jiného říci? Je to prostě jeden ohromný a neskutečný válečný konflikt, který dokáže vyvolat spoustu nejrůznějších emocí.(24.1.2013)

Solídne spracovaný dokument o 2. svet. vojne ponúka všetko zásadné, čo sa v tomto vojnovom období stalo. Práca s kolorizáciou určite nebola ľahká, ale výsledok vyzerá skutočne dobre. Osobne si užijem aj čiernobiele filmy, ale je tu veľká skupina divákov, ktorí len pri pohľade na čiernobiely film automaticky strácajú záujem. Takže pozrieť a užiť by si to mali hlavne oni. V zásade mi tento dokument nepriniesol takmer nič nové, ale to mi ponúkne iba máloktorý, pretože dokumentov na túto tému vzniklo naozaj mnoho a zábery i témy sa v nich často opakujú. Ten kto iný dokument nevidel, dostane komplexný prehľad o 2.sv. vojne a musí byť max. spokojný. Opakovanie-matka múdrosti, takže i ja dávam plný počet. 90%.(8.2.2014)

Dějiny lidské hrůzy, která zde nastala v největším měřídku, úmyslně, kterou spáchal člověk na člověku. Kdo se o to nezajímá, tak je pro mě nějaký vadný.(11.6.2010)

• Herr_Flick

Hodně obecný a velmi málo přesný dokument, složený navíc z většinou dobře známých záběrů. Jeden z nejhorších, které jsem kdy viděl :-( A nějak mi nesedí počet dílů...(24.9.2011)

Troufám si říct, že o druhý světový toho vím celkem dost.. k maximálnímu hodnocení chybí přidaná hodnota oproti starším dokumentům, tohle je "pouze" v barevném hávu a to je prostě málo. Dokument určený spíše pro nezasvěcené a nepolíbené WWII.(18.2.2013)

Pro neznalce velmi dobře udělaný seriál, kde člověk musí smeknout před tím, kolik záběrů se podařilo najít, a jak ústrojně jsou sestaveny do vyprávění příběhu. A že se scenáristé snažili a některé představené situace jsou skutečně gradovány jako ve filmu (hodní, zlí, ústup, útok, špatné počasí, vítězství). Jen mi ale někdy přišlo, že i přes tu sumu informací a záběrů (společně s ruchovými efekty) se občas vkrádá nuda, že ne vždy mne to zajímá naplno.(27.1.2014)

Veľmi silné a kvalitné s veľkou historickou hodnotou, najmä pre tú farbu. Takýchto dokumentov je veľa a tento seriál patrí k tomu lepšiemu. Hrôzy a história vo výbornom prehľade.(7.9.2012)

hodně zajímavé zpracování(1.3.2010)

Vynikající dokument zachycující kompletní průběh 2.sv.války očima jejich aktérů. Unikátní snímky, které nebyly v jiných dokumentech dosud použity. Dokument zachycuje válku všemi možnými způsoby, ze země, vody i vzduchu. Záběry jsou výhradně dobové, tak jak byly kdysi v té době natočeny, mnohdy i přímo samotnými vojáky, nebo soukromé záběry civilistů. V tomto dokumentu je dostatek informací v chronologickém sledu války, tak jak se postupem času utvářela. Dokument je barevný díky novým technologiím, což dodává záběrům na autentičnosti. Výstižný dokument 2.sv.války, jenž nenechá nikoho na pochybách, že se vskutku jednalo o nejhrůznější válku všech dob. Nejde hodnotit jinak než 100%.(10.6.2013)

Dokument, jehož síla leží v kolorovaných záběrech, bohužel vesměs už někde viděných, a nepříliš zajímavých. Faktická stránka prakticky neexistuje. Minimum map a dat stěžuje orientaci v událostech, a když už komentář něco přiblíží, tak jen všeobecně. Výbornému francouzskému seriálu Apokalypsa: 2. světová válka, tohle nesahá ani po kotníky.(28.10.2013)

Z hlediska dokumentárního by byl seriál daleko zajímavější, pokud by obsahoval skutečně pouze originální barevné záběry. I když těch s ohledem na válečné podmínky a těžkou dostupnost barevných materiálů zase nebude až tak moc. Navíc vetšinou to budou propagandistické záběry, na které kterákoli strana byla ochotna obětovat i víc peněz na natočení. Nicméně o to větší by měl tento dokument hodnotu.(20.6.2012)

Neuvěřitelné jak může barva do druhé světové války dodat ještě větší autenticitu a zajímavost. Vynikající dokument, který je poutavý jak příběhy a vyprávěním, tak i tím, jak je udělaný. Doporučuji každému fanouškovi největšího konfliktu v lidských dějinách!(19.1.2010)

Krásný háv, ale v obsahu není nic převratného.(1.1.2014)

Neskutečná lekce dějepisu v pár hodinách v moderním barevném looku. Bylo neuvěřitelné sledovat záběry po 1. SV v barvě...uff. Hodnocení po 2 dílech.(14.3.2010)

Srozumitelné, jasné, výstižné a rovnou k věci - no a navíc v barvě! Co chtít víc. 13/13(13.4.2014)

Veľmi pekné farebné zábery, človek by si pomyslel, že to sú zábery so starých vojnových filmov.(10.3.2010)

krásně ukázaná lidská zvěrstva!(28.3.2011)

Dokumentů o druhé světové válce jsem viděl desítky. Tohle dílo patří rozhodně k těm nejoriginálnějším a zároveň i k nejsilnějším. 90%(2.4.2011)

Velmi pěkný dokument, který spoustu věcí probírá do náležité hloubky. Avšak v mnou viděné česky dabované verzi byla v komentáři spousta faktických chyb a chybek (předpokládám, že díky překladu), a taky podivných mluvnických paskvilů, při kterých můj mozek nechápal, co uši slyšely.(16.7.2012)

<< předchozí 1 2