Druhá světová válka v barvě (TV seriál)

• Česko

Druhá světová válka barevně a v HD

World War II in Colour

World War II in Color

Vojna vo farbe

2. svetová vojna v HD

Dokumentární / Válečný / Historický

Velká Británie, 2009, 13x50 min

Druhá světová válka stručně, jasně a výstižně. Výborné zpracování obohacené obarvenými dobovými záběry. Stejně jako ve francouzské Apokalypse z téhož roku se zde opět nevyskytují žádné dialogy s aktéry války někde ve studiu, čehož si já dost cením, dokument mě pak nenudí a baví mě o to víc. Co k tomu jiného říci? Je to prostě jeden ohromný a neskutečný válečný konflikt, který dokáže vyvolat spoustu nejrůznějších emocí.(24.1.2013)

hodně zajímavé zpracování(1.3.2010)

Vynikající dokument zachycující kompletní průběh 2.sv.války očima jejich aktérů. Unikátní snímky, které nebyly v jiných dokumentech dosud použity. Dokument zachycuje válku všemi možnými způsoby, ze země, vody i vzduchu. Záběry jsou výhradně dobové, tak jak byly kdysi v té době natočeny, mnohdy i přímo samotnými vojáky, nebo soukromé záběry civilistů. V tomto dokumentu je dostatek informací v chronologickém sledu války, tak jak se postupem času utvářela. Dokument je barevný díky novým technologiím, což dodává záběrům na autentičnosti. Výstižný dokument 2.sv.války, jenž nenechá nikoho na pochybách, že se vskutku jednalo o nejhrůznější válku všech dob. Nejde hodnotit jinak než 100%.(10.6.2013)

• Herr_Flick

Hodně obecný a velmi málo přesný dokument, složený navíc z většinou dobře známých záběrů. Jeden z nejhorších, které jsem kdy viděl :-( A nějak mi nesedí počet dílů...(24.9.2011)

Dějiny lidské hrůzy, která zde nastala v největším měřídku, úmyslně, kterou spáchal člověk na člověku. Kdo se o to nezajímá, tak je pro mě nějaký vadný.(11.6.2010)