Do nitra Planety opic

Do vnútra Planéty opíc

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1970, 95 min

• HellFire

Velmi směšné pokračování kultovního sci-fi. Heston se nám ukáže na začátku, aby si diváci uvědomili, že se dívají na právoplatné pokračování Planety opic. Následně nastoupí nový hlavní hrdina, který je jedinou světlou stránkou filmu. Masky jsou děsné, vůbec hercům nesedí obzvláště na tvářích, hudba se nedá poslouchat a spíše škodí (schválně si film minimalizujte a poslouchejte). Celý příběh, efekty a režie svou unylostí nutí ke spánku. A toho neustálého žvanění - bezmezná nuda. K tomu Charlton Heston ukazuje, jak se nemá hrát.(5.5.2013)

• Ivoshek

Je tam vlastně to samé co v jedničce, takže až na to uctívání atomovky tu nic moc nového ani myšlenkově pozoruhodného není...(30.12.2013)

• MoRTy

Co je to kurva za sračku? Oproti prvnímu dílu, kterej byl fakt parádní, je to tohle taková nízkorozpočtovější star-trek verze.. otřesné !(10.1.2012)

Vůbec se nedivím zařazení tohoto titulu na čestné místo na www.badmovies.org . První polovinu se celkem bez invence parazituje na slavném filmu, aby se zúročily kulisy Opičího města a nákladné masky a kostýmy, nástupem ´Společenstva Radioaktivního Spadu´ se z toho stává rozkošné béčkové guilty-pleasure. Telepatické mučení, bohoslužba za atomovou bombu („…Óoo, Velká Bombo Všemocná, ty všechno děláš skvěle….vše, co je moudré, plné krás, je dobré Bomby plod!…“), obskurní masky alá Fantomas, nechtěně vtipné hlášky („My jsme mírumilovný lid. My své nepřátele nezabíjíme, zařizujeme to tak, aby se zabili navzájem“) atd., to všechno sice devalvuje slavného filmového předchůdce, ale zároveň činí sebe samého vynikající komedií :o) Několikaminutové (a luxusně zaplacené) cameo Charltona Hestona je tu jen proto, aby se jeho jméno dobře vyjímalo na plakátu.(20.4.2008)

• Xmilden

První díl 70% a tady objektivně je to děleno 2, takže úroveň série šla do kytek už od tohoto dílu. Ti lidé, kteří spolu komunikovali pomocí myšlenek mě neskutečně štvali. Neříkám že je to děs a hrůza, ale prostě slabota. Zvažuju zda má cenu koukat na 3. díl.(14.4.2012)

• - Tvůrci počítali s natočením scény s dítětem - poloopem, poločlověkem. Producenti se nakonec zalekli ztráty ratingu a ve filmu se tato scéna neobjeví. (HellFire)

• - Oficiálny rozpočet filmu predstavoval 3 milióny dolárov, no podľa vyjadrenia režiséra Teda Posta bol v skutočnosti ešte nižší. (m.a.t.o.)

• - Jedná se o první díl opičí ságy, ve kterém se objevila Natalie Trundy. Zatímco zde ztvárnila mutantku a v dalším díle doktorku Stephanii, ve čtvrtém a pátém si zahrála šimpanzí samici Lisu. (fiLLthe3DD)