Do nitra Planety opic

Do vnútra Planéty opíc

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1970, 95 min

• Phobia

Jen málo věcí je blbějších než scénář tohoto filmu - namátkou mě napadá třeba žonglování s psími výkaly, bungee jumping na nepružícím laně (případně bez lana) nebo skákání po hlavě do vypuštěného bazénu. Vyjmenovávat tady všechny hovadiny, mohl by mi i Shadwell závidět délku komentáře! Ale mám dnes nějak zadřené mozkové závity, nejspíš se během včerejšího sledování zasekly v poloze Low Power, jsem prostě líná přemýšlet/vzpomínat a tak vás toho humorného elaborátu ušetřím. Omezím se na zdůvodnění dvou hvězdiček: ta první je tak nějak za pochybné kvality filmu - masky, postapo atmosféru, protiválečné poselství a to je asi tak všechno. Druhou hvězdičku si každý musí rozdělit podle pohlaví, přesněji dle svých sexuálních preferencí. Z dámského hlediska jsem uvítala vizuální přínos hlavního hrdiny; James Franciscus se svýma modrýma očima, zlatými vlasy a pěknou postavou nabízel atraktivnější podívanou než Charlton Heston. Heterosexuálové z řad mužského publika pak jistě ocenili Novu, splněný pánský sen: dívka nejen přitažlivá a vnadná, ale navíc poslušná a němá, ten konstantně připitomělý výraz také mohl leckomu přijít roztomilý. Zoofilové si pochopitelně rovněž přijdou na své, pokud se spokojí s primáty a pár koňmi. 40%(9.1.2012)

• Earl_23

Z prvního dílu nezbylo prakticky nic. První polovina filmu je přesto poutavá, jenže jak přijde na řadu společenstvo, je z toho naprosto béčkový film, který nemá z Planetou opic nic společného.(1.8.2012)

Bohužel už ne tak kvalitní jako předchozí díl. Celé je to trochu ujeté. Mučení pomocí mysli apod. Zničení světa atomovkou, ke které se lidi modlí. No nevím. Už to není ono. "My své nepřátele nezabíjíme. Necháme je, ať se pozabíjí mezi sebou."(12.2.2013)

Skvělé pokračování kterým měla série skončit.(21.9.2006)

Zkratkovité a choromyslné, naštěstí ale taky nenudící a rychle utíkající pokračování jedné legendy. Druhá polovina filmu je přinejmenším pozoruhodná, navíc vyústí v povedený apokalyptický konec.(28.12.2006)