Eodiseonga noogoongae mooseun Ili saenggimyeon teullimeobsi natananda Hongbanjang

• Jižní Korea 어디선가 누군가에 무슨 일이 생기면 틀림없이 나타난다 홍반장 (více)

Hye-ju je zubní lékařka. Protože se nesmíří s žádnou křivdou, vyhodí ji z práce v Soulu a o novou práci ani nezavadí. Odjíždí do jednoho malého města na venkově, kde si otevře svou vlastní ordinaci. Pronájem ordinace jí zařídí pan Hong, se kterým se následující dny setkává ve všech možných zaměstnáních: pan Hong roznáší čínské jídlo, zaskakuje za hlídače, má i dobré styky na policii. A na Hye-ju nebere vůbec žádné ohledy. Kritizuje její velkoměstský způsob života. Přesto jsou, přes protesty Hye-ju, okolím vnímáni jako pár. (lenuse)

Pethushka

Jedna z těch slabších korejských romantických komedií. Romantiku bych tu našla leda s lupou v ruce a zasmát se mi podařilo za celý film možná jednou, dvakrát. Scénář je docela nudný, pan Hong mě taky nebavil a hlavní hrdinka to sama prostě zachránit nemohla. 2,5* ()

Roby

Zábavný film od kterého jsem žádný hluboký příběh nečekal, ale zmýlil jsem se. Až do konce si film udržel svůj jedinečný humor což u korejských filmů je zázrak rovnající se mému studiu na vysoké škole. Jako odpolední odpočinkovou záležitost tohle doporučuji 80% ()

Lacike

Romantická komédia so solídnym rozbehom. Komediálne pošťuchovanie medzi ústredným párom funguje na jednotku. On je zubárka z mesta a on klasický vidlák, ktorý ale dokáže vypomôcť s každou prácou vďaka čomu pracuje ako záskok doslova všade. Až postupne začne byť trochu otravné, že sa zjavuje doslova všade. Lenže v druhej polovici začne filmu dochádzať dych, keďže by sa mala konečne rozbehnúť romantická línia, ale tá medzi párom nefunguje a už aj vtipom začína dochádzať nápaditosť. Takže po skvelom rozjazde postupne filmu začína dochádzať dych a koniec v ktorom sa konečne dali dokopy bol už pre mňa doslova vyslobodením. Škoda. Samostatne hlavné postavy fungovali dokonale, ale spolu im to nesedelo a chýbali mi tu nejaké vedľajšie postavy so svojimi zábavnými mikropríbehmi, čo by k prostrediu malomesta dokonale sedelo. Takže výsledkom je len solídna jednohubka. 6/10. ()

May

Mr. Handy je režisérským debutem scénáristy Kang Suk-buma, jehož veškerá doposudní práce spočívala ve vymýšlení televizních spotů, a rolí režiséra vlastní romantické komedie si jen plní sen natočit film. Řekla bych, že televizní reklamy přece jen nejsou tou nejlepší průprava pro stříbrné plátno a dost okatě se to promítá v celé konzistenci filmu, který vysloveně špatný není, ale ač je hlavní hrdinka neuvěřitelně sympatická a intonací místy až identická s Jeon Ji-hyeon, což filmu dodává to pravé specifické "jihokorejské" kouzlo, je strasně zdlouhavý a téměř ihned po začátku ztrácí dech, který naopak pár minut před koncem nepřirozeně rychle zas nabere zpět a všechno honem-honem ukončí, jako by to samotného režiséra-scénáristu přestalo bavit. ()

sniper18

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o zubárke, ktorá je nútená opustiť dobré miesto v Soule a tu už sa nedokáže zamestnať, preto sa rozhodne odísť do malého mestečka, aby si tu mohla otvoriť ordináciu. Tu sa zoznamuje so zaujímavým mužom, ktorého stretáva prakticky na každom kroku, ale moc ho nemusí, no postupne si k sebe predsa len nachádzajú cestu. Spracovanie je celkom slušné, síce dej nepôsobí prakticky ničím výnimočným, tento typ zápletky sa už dal vidieť mnohokrát a často aj v podobnom prevedení, ale sadlo mi to. Mojim čiastočným problémom, ktorý som v priebehu pociťoval je skôr to, že chémia medzi hlavným duom nie je až tak moc silná a celkovo tomu chýba ten úplne ideálny náboj. Ale inak môžem hlavne chváliť, tento prvok s presťahovaním človeka z veľkomesta na takýto vidiek v tomto žánri vždy poteší, hlavná hrdinka je výborná, chválim zaujímavo podanú postavu jej nového známeho, ktorý je prakticky všade a všetko vie, keďže si privyrába mnohými rôznymi spôsobmi, nájde sa tu plno zaujímavých situácií a v poslednej tretine to už dostane väčší priestor aj vzťah medzi obomi hlavnými postavami, takže ma to dostatočne bavilo od začiatku až do konca. Čo sa týka oboch hlavných žánrov, ako komédia to nie je až tak veľmi vtipné, aby som sa skutočne smial, ale je tu množstvo takých zaujímavých humorných situácií, ktoré to celé osviežia a romantika zase dostane väčší priestor až v poslednej tretine a v rámci tohto filmu mi to celkom vyhovuje. S hereckým obsadením som dosť spokojný, skvelá Uhm Jung-Hwa v hlavnej úlohe, jej partner sa síce mohol obsadiť aj trochu lepšie, ale tu ide hlavne o jeho postavu a tá je po celý čas dostatočne zaujímavá, takže úplne bez problémov. A poteší aj pár slušných vedľajších postáv, obzvlášť priateľka hlavnej hrdinky. Réžia a technická stránka sú slušným žánrovým štandardom. Mr. Hong v žánrovej konkurencii veľmi ľahko zapadne, keďže tých zaujímavejších predstaviteľov juhokórejských romantických komédii je množstvo, ale pre mňa je aj tak dôležité, že ma to dosť bavilo a nemal by som problém si to pustiť znovu, takže nemám dôvod dávať horšie hodnotenie. 73% ()

• Dlouhý korejský název je převzat z animované pohádky ze 70. let. (Cheeker)