Planeta opic

Planet of the Apes

Planéta opíc

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 1968, 112 min

NFR 2001, Oscar 2 nominace: Kostýmy, Hudba + (Masky)(9.3.2004)

Film, který položil základy sci-fi žánru. Velmi zajímavě zpracovaný děj s hodně originálním koncem. Jen nechápu co se tvůrcům později stalo, že zplodili tak příšerná pokračování.(15.12.2007)

Těžká klasika, perfektně natočená i zahraná - se švihem i hlubším podtextem a opět skvělým Jerrym Goldsmithem.(10.5.2004)

Dětská neznalost mě kdysi připravila o pointu, protože jsem o ní jednoduše nevěděl. V komunistických slabikářích moc imperialistických obrázků nebylo. Po letech ale splácím další filmový (a především skladatelský) dluh. A po shlédnutí trailerů na ostatní díly myslím, že matné vzpomínky na ně nechám klidně spát.(30.10.2007)

tak tohle je klasika a bohuzel jediny kvalitni film ze serie o Planete opic(1.2.2005)

• - Úvodné scény v púšti sa točili v údolí Colorado River, oblasti známej ako kulisa mnohých klasických westernov. (curunir)

• - Všichni herci i komparsisté si během přestávek nesměli masky sundávat, aby to nezdržovalo provoz. Jídlo i pití požívali brčkem. (Kulmon)

• - Scény zo ,,zeleného raja“, kde opice lovia ľudí, sa nakrúcali neďaleko Los Angeles. (curunir)