Planeta opic

Planet of the Apes

Planéta opíc

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 1968, 112 min

Vynikající legendární kultovní sci-fi. Film, který je biblí všech tvůrců sci-fi filmů. Vynikající herecký výkon Charltona Hestona jako astronauta Taylora. Krásně můžeme vidět jak se tato postava mění. Zpočátku arogantní kosmonaut se mění ve zraniteného člověka, z jehož očí čiší beznaděj, ale také v nich sálá síla a odhodlání se vzepřít všem opicím, které ho uvěznily a chtěly pokořit. Film je strhující od začátku do konce a neustále něčím překvapuje. Až po samý závěr se Sochou svobody, jedním z nejkultovnějších zakončení filmu všech dob.(8.10.2005)

Jeden z nejlepsich sci-fi snimku vsech dob, opicaci se stali za ty leta nestarnouci klasikou, na kterou se lze divat v jakemkoliv veku a ktera nerezavi s vybornym Ch.Hestonem.(29.12.2003)

Jak lehce se dá stvořit kult. Stačí navléknout herce do masek primátů a nechat je pobíhat po Utahu a Californii:) Při zhlédnutí jsem ani příliš neměla pocit, že se jedná o sci-fi. Nadčasové pro mě byly rozhovory o rase opic a lidí. Co vše dokáží lidé způsobit a vůbec celkový popis její, vlastně naší, existence. Závěrečnou pointu, která byla v televizním programu citována jako "šokující závěr, který jen těžko vymažete z paměti" jsem odhalila zhruba půlhodiny před koncem, takže u mě se žádný šok nekonal, ale "Socha..." byla i tak skvělou apokalyptickou tečkou.(30.7.2012)

Tento vskutku klasicky film ma nejen vyborny, prijemne ubihajici dej, ale i opravdu necekany zaver, ktery se muze honosit po pravu titulem jeden z nejoriginalnejsich.(31.7.2002)

LIDSTVO JE STARŠÍ A PEVNĚ DOUFÁM, ŽE I ROZUMNĚJŠÍ, říká v prologu filmu hlavní hrdina. Tenhle (pro mě už kultovní) snímek je IMHO mnohem strašnější ve vizi toho, kam až to můžou lidé jednou přivést. Právě proto, že podmínkou nemusí být zrovna jaderná, či jiná válečná katastrofa.(7.8.2002)