Planeta opic

Planet of the Apes

Planéta opíc

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 1968, 112 min

Film, se kterým bude už navždy spojen můj život. Nikdy na něj nezapomenu. I kdyby hrál Charlton Heston jenom zde, už navždy to pro mě bude bůh. Stejně tak Schaffner, jeho střihová scéna, jak kosmonauté pátrají po vodě je dechberoucí. A také nesmím zapomenout, že tenhle film stojí mimo jiné na Goldsmithově hudbě. Závěrečný záběr na Sochu Svobody nemá v dějinách filmu obdoby.(15.3.2003)

Takhle vypadá perfektní sci-fi. Skvělá atmosféra, geniální pointa a dodnes působivé masky. Planeta opic nemá konkurenta a jestli Burton o několik let později svým filmem něco dokázal, tak že tahle verze překonána už nebude.(11.12.2009)

Originálne a veľmi atmosférické Sci-Fi. Jedno z najlepších aké poznám už od útleho detstva.(16.8.2011)

We finally really did it. S podivem zjišťuji že když člověk zná závěrečnou pointu nejedná se zdaleka již o takové veledílo jako při prvním shlédnutí.(7.4.2012)

Film, který položil základy sci-fi žánru. Velmi zajímavě zpracovaný děj s hodně originálním koncem. Jen nechápu co se tvůrcům později stalo, že zplodili tak příšerná pokračování.(15.12.2007)