Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  ****

  Nalijme si čistého vína, některé vtipy byly už tehdy velmi laciné, nicméně je to přece jen nadprůměr. Rozdíl mezi tímhle filmem a nynějšími parodiemi spočívá v tom, že tady ještě všichni hráli s vážnou tváří, kdežto dnešní snímky tohoto typu jsou plné spikleneckého pomrkávání do kamery a pitvoření.(28.7.2003)

 • tron
  ****

  „Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia.(17.9.2010)

 • 2Pac
  ***

  Celkom slusnu davku humoru ponuka tato, dnes uz takmer stvrtstorocna komedia.Trosku straca na atraktivite kvoli odkazom na starsie filmy, ktore mladsia generacia, len tazko pozna.(1.4.2004)

 • Marigold
  ****

  Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech!(27.2.2004)

 • Xmilden
  ****

  Fórky typu: "Všechna světla na přistávací plochu" nebo Air Izrael asi nikdy nezevšední:)(30.8.2008)

 • - Film Zero Hour! sice patřil Paramountu, ale i tak museli tvůrci platit za nové ztvárnění látky. (Trainspotter)

 • - Hlavní předlohou pro film se staly snímky Letiště (1970) a Zero Hour! (1957), natočené podle příběhů Artura Haileyho. Z filmu Zero Hour! (1957) si tvůrci půjčili hlavního hlavního hrdinu, ale i hlášky jako "Musíme najít někoho, kdo dokáže pilotovat letadlo a nedal si k večeři rybu." (Trainspotter)

 • - Většina jivového dialogu mezi dvěma černošskými pasažéry byla improvizací herců, protože režisérské/scenáristické trio nebylo v pouličním slangu dostatečně zběhlé, aby ho napsalo ve scénáři. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace