Připoutejte se, prosím!

• slovenský

Pripútajte sa, prosím!

Komedie

USA, 1980, 88 min

Nalijme si čistého vína, některé vtipy byly už tehdy velmi laciné, nicméně je to přece jen nadprůměr. Rozdíl mezi tímhle filmem a nynějšími parodiemi spočívá v tom, že tady ještě všichni hráli s vážnou tváří, kdežto dnešní snímky tohoto typu jsou plné spikleneckého pomrkávání do kamery a pitvoření.(28.7.2003)

Leslie Nielsen se probouzí, zatím to vypadá spíše na odbočku z jeho doposud průměrné kariéry a málokdo tuší, že tenhle akční hrdina padesátých let a záporák let sedmdesátých (Pro nás známý možná tak z Columba) se stane čelním komikem let devadesátých.(17.4.2005)

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%.(26.3.2014)

Pamatuju se , že poprvé mě to naštvalo , parodie na můj milovaný Let do nebezpečí a skvělé Letiště...ale jistě , já vím , je to dobrá komedie :-)(20.4.2005)

Když parodie ještě byly zábavné a když je točili lidé, kteří si je opravdu užívali. Na připoutejte se prosím jsem se poprvý díval jako malej kluk, někdy v jednadevadesátým na chatě, zakrytej i s hlavou a malou dírou mezi peřinou a matrací jsem koukal. Taťka se mě sice tehdy snažil přesvědčit, abych usnul, a to třeba tím, že mi na tu peřinu dával nohu, abych neviděl, ale já byl obratnej a dokoukal jsem to až do konce, aniž si to vlastně uvědomil. No a tehdy mě bavila stejně, jako dnes. Vlastně jsem si nikdy ani tu spoustu odkazů na starší válečný a katastrofický filmy neuvědomil, jen občas když dnes v nějakým dramatickým filmu vidím něco, co tihle kluci parodovali, tak se nedokážu neusmát. Například klasické rozloučení před akcí, když spolu leží v příboji (jasný Odtud až na věčnost). Nejlepší parodie, která navíc objevila komediální talent Leslie Nielsena a zničila mu tak na starý kolena jeho docela dobře vzešlou dramatickou kariéru. Dnes už chudák nemůže hrát nic, co není komedie. Přitom před Připoutejte se prosím hrál málokdy něco jinýho, než dramata.(20.1.2006)