Svého času jsme se jako děti mohly u této komedie/parodie doslova utřískat. Každý gag, byť z dnešního hlediska upřímně debilní, byl skutečně k potrhání. Sám nevím, čemu všemu se tam dalo smát. Dnes film působí jako docela šílená stupidita plná trapných pokusů o humor. Nutno k tvůrcům poznamenat, že se jedná o pravé pionýry filmové parodie a že ne všechny gagy směrovaly na parodování nějakého tehdejšího filmu. A to rozhodně za zmínku stojí. Moje hodnocení podléhá tehdejšímu dojmu.(18.7.2012)

Nemůžu si pomoct, ale tahle parodie mi nepřijde příliš vtipná.(27.2.2004)

Nalijme si čistého vína, některé vtipy byly už tehdy velmi laciné, nicméně je to přece jen nadprůměr. Rozdíl mezi tímhle filmem a nynějšími parodiemi spočívá v tom, že tady ještě všichni hráli s vážnou tváří, kdežto dnešní snímky tohoto typu jsou plné spikleneckého pomrkávání do kamery a pitvoření.(28.7.2003)

Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu.(30.5.2004)

"Poletíme od severu, nízko aby nás nezachytily jejich radary, a budeme bombardovat skladiště. V 18 hodin. - A kdy se vrátíš? - To je přísně tajné." Podobný rozhovor si pamatuju ze starého válečného filmu Mosty na Toko-Ri. V neděli jsem se docela s chutí opět usadil na palubu a připoutal se.(29.9.2009)

• - Pro hádku mezi hlasy z reproduktorů o červených a bílých zónách z úvodu filmu filmaři najali muže a ženu, kteří namluvili skutečné hlášení na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečném životě tito dva také tvoří manželský pár. (Morien)

• - Z vědecké studie vyplinulo, že se u tohoto filmu divák zasměje průměrně třikrát za minutu, díky čemuž byl film označen jako nejvtipnější film všech dob. (Mitchy1)

• - Snímek je prvním filmem, který trojice Zucker-Abrahams-Zucker napsala i režírovala. Předtím společně napsali scénář k filmu The Kentucky Fried Movie (1977), avšak ten režíroval John Landis. (Olík)