rozpočet : $3.5 million tžby americké : $83,453,539(18.12.2006)

Legendarni parodie, kterou napaditosti a dialogy zadna jina neprekonala. Kdo nevidel, nepochopi.(4.9.2003)

Jedna z nejvtipnějších parodií, jejíž humor neurazí ani vaše (pra)rodiče. 80% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, JayKey(8.2.2006)

„Joey, have you ever been in a.., in a Turkish prison?“ Až budu jednou padat v dopravním letadle střemhlav k zemi, chci, aby mi na palubě hrálo toto. Nejen kvůli památné taneční kreaci s nožem v zádech na Stayin´alive od Bee Gees patří Airplane! v žánru parodie mezi nejlepší film. Co to je..? To je rychlé střídání promítaných obrázků vnímaných mozkem jako spojitý pohyb..(29.9.2009)

Tato parodie svoji vybornou kvalitou nasadila hodne vysokou latku, ktere se ostatni parodie malodky alespon priblizi.(28.7.2002)

• - Majitelkou třesoucího se poprsí nad pudinkem je modelka a herečka Kitten Natividad. V pokračování má modré tričko s nápisem: "Major Majority". (Fenk)

• - Podle britského serveru LoveFilm jde o nejlepší komedii všech dob. (Furi)

• - Přestože se ve filmu objevila scéna parodující slavnou plážovou scénu ze snímku Odtud až na věčnost (1953), ani jeden z režisérské trojice parodovaný snímek neviděl. (Cheeker)