Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech!(27.2.2004)

"JE TO ÚPLNĚ JINÝ ZPůSOB LÉTÁNÍ." ZAZ poprvé z režijní sesle drtí publikum svou ďábelskou kadencí pubertálních a nekonečně absurdních gagů, dialogů a hlášek v úchvatném podání do té doby seriózních herců (Graves, Bridges) na čele s Leslie Nielsenem. A to v parodii (nejen) sedmdesátkových leteckých thrillerů, kde na prdel dostane nejedno klišé, ale třeba i HOREČKA SOBOTNÍ NOCI v geniální vzpomínkové barové scéně, v níž odstartuje monumentální romance mezi traumatizovaným a těžce zkoušeným Tedem (který se už nikdy nepřenese přes Macho Grande, moří tím všechny okolo a navrch má problémy s pitím) a sladkou naivkou Elaine. Těm ve filmu zdatně přihrává vedle zmíněné skvadry hereckých veteránů i pestrá směska pasažérů, zahrnující mj. slangem mluvící barevnou dvojici. Nezapomenutelné scénky pak má Robert Stack (průchod zrcadlem po dooblékání se, cestu na letiště s pozoruhodnou zadní projekcí za autem nebo zneškodnění bezpočtu náboženských otrapů na letišti). Bože, jak já řval smíchy, když jsem poprvé viděl to k transplantaci určené srdce poskakující po stole :D Jedna z nejlepších komedií/parodií všech dob. Dvojka je bohužel jen slabá kopírka. "JOEY, UŽ SES NĚKDY JEN TAK POFLAKOVAL PO TĚLOCVIČNĚ?"(12.6.2011)

rozpočet : $3.5 million tžby americké : $83,453,539(18.12.2006)

"To je poručík Hurwit, těžký otřes po výbuchu, myslí si, že je Ethel Mermanová. --Zas budeš hvězda, budeš skvělá, celej svět ti bude ležet u nohou a plesat........" Kdo neviděl, nepochopí :))(26.4.2007)

Klasika. Sice lehce vyčpělá a vybledlá, ale klasika.(28.5.2011)

• - Postava doktora Rumacka (Leslie Nielsen) byla pojmenována podle souseda bratří Zuckerových, doktoru Barrym Rumackovi, uznávaném odborníkovi na jedy. (Cheeker)

• - Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)

• - Tvůrci obdrželi od uskupení Writers Guild of America cenu za nejlepší komediální adaptaci. (Olík)