Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  *****

  Svého času jsme se jako děti mohly u této komedie/parodie doslova utřískat. Každý gag, byť z dnešního hlediska upřímně debilní, byl skutečně k potrhání. Sám nevím, čemu všemu se tam dalo smát. Dnes film působí jako docela šílená stupidita plná trapných pokusů o humor. Nutno k tvůrcům poznamenat, že se jedná o pravé pionýry filmové parodie a že ne všechny gagy směrovaly na parodování nějakého tehdejšího filmu. A to rozhodně za zmínku stojí. Moje hodnocení podléhá tehdejšímu dojmu.(18.7.2012)

 • KevSpa
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale tahle parodie mi nepřijde příliš vtipná.(27.2.2004)

 • Oskar
  ****

  Nalijme si čistého vína, některé vtipy byly už tehdy velmi laciné, nicméně je to přece jen nadprůměr. Rozdíl mezi tímhle filmem a nynějšími parodiemi spočívá v tom, že tady ještě všichni hráli s vážnou tváří, kdežto dnešní snímky tohoto typu jsou plné spikleneckého pomrkávání do kamery a pitvoření.(28.7.2003)

 • Djkoma
  ****

  Jedna z nejlepších parodií, která dříve měla určitě hodně diváků, ale dnes již působí dost použitě a staře. Vytvořit nesmrtelnou komedii se tak Zuckerům a Abrahamsovi nepodařilo, ale sám Jim to pak zvládl ve Žhavých výstřelech a David Zucker zase se svou Bláznivou střelou. Tahle trojice přesto patří k elitě kvalitních parodií, které mají humor a z jejich filmů je cítit hrdost. Tohle byl první krok, k lepším zítřkům plných humoru a bezchybnosti. Robert Hays, Leslie Nielsen i další však i zde překvapili výjimečně trefnými a vybroušenými scénkami a vtipem, který bych v letadlo moc zažít nechtěl. Silné 4*, na rozdíl od následujícího dílu.(30.5.2004)

 • flanker.27
  ****

  "Poletíme od severu, nízko aby nás nezachytily jejich radary, a budeme bombardovat skladiště. V 18 hodin. - A kdy se vrátíš? - To je přísně tajné." Podobný rozhovor si pamatuju ze starého válečného filmu Mosty na Toko-Ri. V neděli jsem se docela s chutí opět usadil na palubu a připoutal se.(29.9.2009)

 • - Pro hádku mezi hlasy z reproduktorů o červených a bílých zónách z úvodu filmu filmaři najali muže a ženu, kteří namluvili skutečné hlášení na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečném životě tito dva také tvoří manželský pár. (Morien)

 • - Z vědecké studie vyplinulo, že se u tohoto filmu divák zasměje průměrně třikrát za minutu, díky čemuž byl film označen jako nejvtipnější film všech dob. (Mitchy1)

 • - Snímek je prvním filmem, který trojice Zucker-Abrahams-Zucker napsala i režírovala. Předtím společně napsali scénář k filmu The Kentucky Fried Movie (1977), avšak ten režíroval John Landis. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace