• Niktorius

Očekávání byla veliká, jenže...JE TO NUDA!(9.10.2007)

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/(28.9.2009)

Pamatuju se , že poprvé mě to naštvalo , parodie na můj milovaný Let do nebezpečí a skvělé Letiště...ale jistě , já vím , je to dobrá komedie :-)(20.4.2005)

Tohle byla moje první crazy-komedie, kterou jsem viděl v kině ještě jako dítě.. Málem jsem už tehdy puknul smíchy a to jsem ještě některé vtipy ani nechápal. Dodnes jedna z nejlepších úleťáren tohoto žánru. Klasické scénky s pasažéry, unuděnými k smrti, nafukovacím autopilotem, nebo taneček s nožem v zádech - a to je jen zlomek z celého filmu.(18.7.2002)

Myslel som si, že mnou splnená podmienka zhliadnutia takmer všetkých filmov, ktoré tento film parodoval, bude veľkou devízou, ale až taký efekt to neprinieslo. Spŕška vtipov a hlavne ich intenzita sa podobá razancii Troškovej Kameňákovskej série, našťastie vo väčšine prípadoch s oveľa trefnejšou pointou. Zasmial som sa párkrát, usmieval som sa stále. Takže asi toľko. Podľa tejto šablóny by sa mali riadiť dnešné paródie, teda ak ich tak vôbec ešte možno nazvať. 70%.(26.3.2014)

• - Během jedné vzpomínkové scény začne jukebox hrát píseň „Stayin´ Alive“ od Bee Gees zrychlenou o deset procent. Tvůrci k její úpravě potřebovali povolení kapely. (Olík)

• - Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)

• - Producent Jon Davison v bonusech na DVD zmiňuje, že ohledně scény, kdy letadlo prorazí čumákem zeď letištního terminálu, mu přišel bezpočet dopisů od různých pilotů. V dopisech se mu svěřovali, že se jim téměř "povedlo" tuto scénu provést ve skutečném životě, a někteří piloti přiznávali, že byli tak blízko maléru, že se i dotkli okenního skla budovy. (Morien)