Tato parodie svoji vybornou kvalitou nasadila hodne vysokou latku, ktere se ostatni parodie malodky alespon priblizi.(28.7.2002)

Byl první, byl jako zjevení, JE stále nejlepší. Cukr s Cukrem und Ebremsem v zádi pokračovali v pokusech o hóp přes tuto vysokou laťku, ale ani oni, natož pak jiní, entuziasmus počátku nepřekonali. Lovískuji to jako donchuánek rybinu.(3.4.2014)

"Poletíme od severu, nízko aby nás nezachytily jejich radary, a budeme bombardovat skladiště. V 18 hodin. - A kdy se vrátíš? - To je přísně tajné." Podobný rozhovor si pamatuju ze starého válečného filmu Mosty na Toko-Ri. V neděli jsem se docela s chutí opět usadil na palubu a připoutal se.(29.9.2009)

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech!(27.2.2004)

Svého času jsme se jako děti mohly u této komedie/parodie doslova utřískat. Každý gag, byť z dnešního hlediska upřímně debilní, byl skutečně k potrhání. Sám nevím, čemu všemu se tam dalo smát. Dnes film působí jako docela šílená stupidita plná trapných pokusů o humor. Nutno k tvůrcům poznamenat, že se jedná o pravé pionýry filmové parodie a že ne všechny gagy směrovaly na parodování nějakého tehdejšího filmu. A to rozhodně za zmínku stojí. Moje hodnocení podléhá tehdejšímu dojmu.(18.7.2012)

• - Počítačová hra, kterou hrají ve středisku řízení letového provozu, je “Basketball“ z roku 1978, určená pro Atari 2600. (Cheeker)

• - První verze scénáře vznikla v roce 1974. Už tehdy se do role Rexe Kramera uvažovalo o Robertu Stackovi. (Cheeker)

• - Všichni tři režiséři si zahráli ve filmu - bratři Zuckerové pozemní kontrolu a Abrahams náboženského horlivce. (M.B)