poster

Clementine

 • Jižní Korea

  Clementine

 • Jižní Korea

  클레멘타인

 • Slovensko

  Clementine

Akční / Drama

Jižní Korea / USA, 2004, 90 min

Režie:

Du-yeong Kim

Scénář:

Hye-rim Eun
 • Dr.film
  *

  Srágora, ze které jsem měl pocit, že se pouze vozí na Jihokorejské nové vlně. Film bez špetky talentu, za to náramně prvoplánový doják. Od absolutního debaklu ho zachránilo několik vcelku slušně natočených bojových scén.(12.6.2008)

 • otík
  *

  Český distributor splatil poslední dosavadní dluh vůči Stevenu Seagalovi a uvedl na trh prozatím právem opomíjenou "pseudoseagalovku". Pseudo z jednoho prostého důvodu - mistr tu hraje celé (a to nekecám, schválně jsem si to stopl) 4 min., 23 sekund. Objeví se chvíli jako postava v televizi a ke konci na chvíli v aréně a úplně ke konci v zcela debilním happy-endovém rozhovoru. Je pravda, že scény s ním v aréně jsou docela slušné (jen je otázkou, v kolika záběrech je ve skutečnosti, z mého hlediska to bylo jen tak v polovině) a v závěrečném rozhovoru to je opravdu on. Celkem pronese tak čtyři věty, ukloní se a bez zájmu kamery odejde. Přesto jde vidět, že jihokorejští filmaři ho zachycují s velkým obdivem a spíše zápornou roli mu ke konci řádně obrátí a ukáží, že Steven je ve své podstatě naprostý dobrák. Zbytek filmu je plný tradiční asijské zápletky a nám tak často nepříjemného přehrávání, uřvanosti malé dcerky, která na začátku filmu nemá zuby a ke konci se vesele zubí do kamery, dále soubojů muže proti mužům, a to nijak oslnivých. Na to, že je to akční film, je tu akce opravdu málo a spíše se řeší rodinné trampoty mezi uchlastaným bývalým poldou a jeho dcerkou, která ví, že její máma umřela při porodu a pak se s ní rázem a náhodně shledá. Je to vážně velké zklamání a jedna hvězdička je snad jen za ty scény se Stevenem a za pěknou hudbu při jeho nástupu do arény. Nenechte se zlákat na Seagala ani na asijské bitky a už vůbec ne sloganem na obale dvd, který je úplně špatně - on totiž Seagal bojuje proti tátovi pro něj naprosto neznáme dcerky a nemá ani ponětí o zákulisním podrazu, který se na něj ušil.(18.11.2007)

 • SeBig
  *

  Ježiši kriste! Tohohle filmu jsem se hodně bál a když jsem si to pustil tak začátek vypadal celkem dobře.. jenomže pak mě začal ten malej hnusnej parchant lízt na nervy! A ješte jak začla řvát! Panebože k nevydržení.. modlil jsem se at je konec! A ona se musela objevit ješte v titulkach! Tu jednu dávám za Seagala protože po tom utrpení jsem ho moc rád viděl.. ale o tom zápase radši ani mluvit nebudu.. a Seagal tam byl jenom na konci.(20.1.2014)

 • Crocuta
  odpad!

  Účinkování v tomto druhořadém paskvilu zabralo někdejší hvězdě akčního žánru sotva pět minut, ale filmu tím nijak neprospěla ani neuškodila - kde nic není, ani Seagal nebere!(27.11.2007)

 • genetique
  *

  Tak, najprv aby bolo jasné, za čo je tá hviezdička. No samozrejme za tých pár pomerne slušných súbojov - a aj to len tých, v ktorých sa Steven neobjaví. Inak bolo trápenie, trýznenie, týranie, počas celej hodiny a pol. Neskutočne úbohý príbeh, ktorý sa snaží byť rodinnou drámou s dialógmi na úrovni materskej škôlky. Tragické okamihy sú tak strašne afektované, že som sa musel smiať. Naozaj, tento film si nezaslúži modrú farbu tu na ČSFD. K dementnosti filmmakerov prispieva aj fakt, že počas celého filmu sa Kimovej dcérke strieda stav počtu zubov. Najprv nemá žiadne predné zuby (pravdepodobne vypadnuté mliečne) potom zrazu má tesáky dospelého človeka a takto sa to opakuje zo scény na scénu :D. 20%.(3.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace