Motýlek

• Československo

Motýlik

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Francie, 1973, 151 min

Jako je to hezkej film, skvěle zahranej a s pár silnejma scénama, ale občas sem se celkem nudil a že bych si to chtěl okamžitě pustit znovu, to ne. Každopádně Hoffman a předevšim McQueen zahráli famózně. Ale radši si pustim Shawshank nebo Zelenou míli.(3.11.2013)

MOST CEZ RIEKU KWAI, strihnutý so SHAWSHANKOM (aj keď Andy prišiel samozrejme roky rokúce neskôr). Franklin J. Schaffner nie je režisér, s ktorým by sa divák nudil. Samotka, krokodíl, rodina malomocných, kláštor, nahé Indiánky, pašovanie kokosových orechov a nechtiac komické dochodcovské finále. A stále mám v pamäti, ako Steve McQueen podáva ruku malomocnému.(11.7.2005)

Mám moc ráda filmy z vězeňského prostředí a tento byl velmi působivý. Herecké výkony skvělé, ale já jsem až tak nadšená nebyla. Kvůli dlouhé stopáži byl příběh dost rozvleklý a chvílemi jsem se i nudila. Pro mě lepší průměr, ale vidět už ho znovu asi nemusím.(25.7.2011)

Ojedinely psychothriller s nadzivotnimi vykony S.McQueena D.Hoffmana. Sice nedosahuje kvalit sve knizni predlohy, presto je ale vice nez povedeny.(7.9.2003)

Knihu som bohužiaľ nečítal, no film ma vo svojej dobe odrovnal. A ukázal mi kto je ten Steve McQueen z Electrolite od R.E.M.(1.9.2012)

• - Autorovi knižní předlohy Henrimu Charrièrovi bylo pětadvacet let, když byl odsouzen k odsunu do kolonií. (DaViD´82)

• - Steve McQueen si již podobnou roli zahrál ve filmu Velký útěk (1963), ve kterém se opět několikrát pokusil o útěk z vězení. (facojurka)

• - Natáčení probíhalo ve Španělsku a na Jamajce, kde byla vybudována vězeňská kolonie. (Terva)