Motýlek

• Československo

Motýlik

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Francie, 1973, 151 min

Jedno z děl Zlatého fondu světové kinema.....není co dodávat..(17.7.2007)

Steve McQueen na svoje útěkářské role z The Great Escape a The Getaway nezanevřel a opět se do pouští do něčeho podobného, kdy opět prchá před zákonem a opět je naprosto výborný, parťáka mu dělá ve své nejlepší roli Dustin Hoffman a celkově nemám filmu co vytknout. Jeden z mála šestihvězdičkových filmů! Franklin J. Schaffner je klasickým příkladem univerzálního režiséra.(12.3.2009)

(1001) Celistvost filmu je hodně narušená tím, že první půlka je hodně jiná než ta druhá. To bude přežitek z knihy, ta je rozsáhlá a vypráví dobrodružství jednoho člověka. Film by měl být podle mě užší, a ono to vypadalo, že je, že to bude vězeňské drama, nicméně po hodině a půl sledování jsem byla vyvedena z omylu. Tenhle násilný skok, kdy jsem si nejdřív zvykala na drsnou bezvýchodnou atmosféru mezi čtyřmi stěnami a najednou prásk, on svádí na pláži indiánku, jsem nakonec překonala za pomoci skvělé práce, kterou odvádí technický tým a hlavně herci. Steve je hrdina, ale Dustinův slaboch (alespoň mě) potěší ještě víc.(20.6.2009)

Četla jsem i knihu.(14.7.2008)

• TeeAge

|| Scenár: Henri Charrière, Dalton Trumbo | Hudba: Jerry Goldsmith | Produkcia: Ted Richmond | Distribúcia: Allied Artists Pictures Corporation (USA), Columbia Pictures (Non-USA) | Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 69,300,000 $ ||(13.8.2011)