Motýlek

• Československo

Motýlik

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Francie, 1973, 151 min

Henri 'Papillon' Charriere byl neposeda, kterému doživotní věznění s tvrdým režimem nepřipadalo jako výhra v loterii. Neustále vymýšlel plány úniku a potom za odměnu končil v "díře". Touha po svobodě je ze snímku jasně patrná, ale jeho zpracování mne chvílemi nudilo.(30.11.2008)

Jako je to hezkej film, skvěle zahranej a s pár silnejma scénama, ale občas sem se celkem nudil a že bych si to chtěl okamžitě pustit znovu, to ne. Každopádně Hoffman a předevšim McQueen zahráli famózně. Ale radši si pustim Shawshank nebo Zelenou míli.(3.11.2013)

Steve McQueen - (Henri ´Motýlek´ Charriere) +++ Dustin Hoffman - (Louis Dega) +++ Victor Jory - (Indian Chief) +++ Don Gordon - (Julot) +++ Anthony Zerbe - (Toussaint) +++ Richard Farnsworth - (Manhunter) +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++(26.7.2008)

Četla jsem i knihu.(14.7.2008)

Knihu som bohužiaľ nečítal, no film ma vo svojej dobe odrovnal. A ukázal mi kto je ten Steve McQueen z Electrolite od R.E.M.(1.9.2012)