Hluboké hrdlo

(festivalový název)
  • USA Deep Throat

Linda (Linda Lovelace) není spokojená se svým životem, jelikož nedokáže dosáhnout orgasmu. Jak se ukáže, příčinou problému je její nezvykle umístěný klitoris... První v USA legálně distribuovaný pornofilm, jenž se stal zároveň symbolem dekády. V poměru náklady : tržby nejvýdělečnější film všech dob. (Davered)

Divočák

Nikdy bych nevěřil, že bych tohle mohl o pornu z roku 1972 napsat, ale je to tak - Hluboké hrdlo je opravdu kvalitní péčko;) Některé záběry jsou opravdu hardcore detailní a kdyby se vyměnila ta banda oplzlých úchylů, co tam hraje, přidalo ještě pár detailů a oholily všechny ty bobry, obstálo by klidně i dnes!!! Oproti současným pornům má navíc dvě nesporné plus - atmosféru a úžasný humor. Ducha hippies a volné lásky, která v době vzniku snímku (tedy období mezi Kinseyem a AIDS), zachvátila rozjařené Američany, cítíte snad z každého záběru a když vám k tomu navíc hraje úžasná dobová hudba (můj favorit je písnička Deep Throat;)), připadáte si pomalu jak v pornoverzi Formanových Vlasů. Už samotná zápletka je navíc úžasně humorná a když se k ní navíc přidá hláškující doktor ("Jak bylo vám, kdyby jste měl péro v uchu?" "To bych se pak slyšel, kdybych se chtěl udělat.";)), vyjde vám z toho porno snad s největší nadsázkou, jakou se kdy podařilo do filmu tohoto ražení vložit. ()

EastWicka

Něco mezi Bláznivou střelou, extra ošklivým Pasolinim a domácím videem, kde si maminka, tatínek a jejich kamarádi hrajou na pana doktora a vedou u toho dialogy typu... Linda: I can't merry you. The man I marry has to have a nine-inch cock. Wilbur: Just four inches from happiness! :D A to je ta nejzábavnější část. Navíc psychedelický soundtrack úúúúplně nad vším, ach můj bože. ()

Vampireman

I když Deep Throat už v dnešní době jako porno nefunguje, furt je to víc "vzrušující" záležitost než Italský hřebec se Stallonem a ani to neni tak zkurveně natočený. Navíc hlášky stylu "Okna potřebujou taky vyleštit", "Chceš orgasmus nebo zbořit město" nebo už profláknuté koule v uších společně s dějem prsklým na papír, odkud je cítit vychechtaná nálada tvůrců, jsou prostě nezapomenutelně vtipný. Nehledě na to, že hudební doprovod rulezzz - když se někdo udělá tak bublá voda a úvodní melodie je kouzelná. :D ()

Dadel

Historicky první americké legálně distribuované hardcore porno, to je věc, kterou jsem si (samozřejmě z filmověvědních důvodů;-) nemohl nechat ujít. I když kolektivní zážitek ze sledování tohoto filmu v kině (!) v prudérní Americe léta páně 1972 už nepoznám, pobavenému úsměvu se nevyhnete ani doma. Film je to samozřejmě velmi nablblý, občas chtěně a občas nechtěně vtipný, po technické stránce příšerný, všichni herci jsou velice hnusní, chlupatí a slizcí. Ale při jeho sledování vidíte, jak se tvoří dějiny!!! (Kdo chce, tady se může podívat na kompletní ASCII verzi tohoto filmu! : http://www1.zkm.de/%7Ewvdc/ascii/java/ ) ()

Fingon

70% Bavil jsem se, ale trošku jinak, než jsem čekal. Bobrů se tu zas tak moc nevyskytuje (bohužel) a samotné pornoscény působí trošku nudně (navíc neslyšíme vzdechy, ale naprosto ulítlý soundtrack), ale všechno tohle vykupuje humor, kterého je tu dostatek (suverénně nejlepší postavou je doktor Young). A ty holky taky nejsou žádné obludy, sice už jim asi bylo dvacet dlouho před natáčením, ale rozhodně se to dá vydržet. Jen se obávám, že pro dnešního diváka je tahle libůstka nejen těžko sehnatelná, ale navíc i nezajímavá. ()

• 14. září 2000 schválila Britská rada pro klasifikaci filmů nesestříhanou verzi filmu. (HellFire)
  • Vzhledem k podobné výslovnosti pojmů „Deed Throat“ a „Deep Thought“, což znamená Hlubina myšlení“, existuje názor, že je inspirací k názvu počítače ve filmu Stopařův průvodce po galaxii (2005). (SeanBean)
  • Linda Lovelace několik let po natočení snímku tvrdě vystupovala proti pornografii a dokonce tvrdila, že se stala sexuální obětí. Postavila se tak po boku feministek a řady institucí, které tvrdě postupovali proti filmům pro dospělé. (DruidKarel)

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

05.01.2012

Amanda Seyfried i Malin Akerman si zahrají legendární pornohvězdu Lindu Lovelace, kterou proslavilo kultovní Hluboké hrdlo z roku 1972. Každá v jiném filmu. Když se loni vynořily dva konkurenční… (více)

Kdo má hlubší hrdlo?

Kdo má hlubší hrdlo?

23.11.2010

Téměř rok byla s hlavní rolí v dramatu Inferno o vzniku legendárního pornografického snímku z roku 1972 Deep Throat spojována Lindsey Lohan. Nakonec ale bylo jejích skandálů příliš a autor scénáře a… (více)