Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Super dobrodružná komedie, která mě vážně bere a můžu ji vidět kdykoliv.(1.12.2007)

Nič proti vašej Čiernej vdove, ale náš austrálsky pavúk zabije svoju obeť za 8 sekúnd, už len svojím pohľadom Jedná sa o najznámejšiu filmovú úlohu Paula Hogana. Podarilo sa mu vytvoriť nezabudnuteľnú postavu austrálskeho dobrodruha, ktorý láme kosti krokodýlom svojím malíčkom, holí sa 50 cm dlhou čepeľou noža a najjedovatejšie hady vraj neje, lebo má od nich plyny. Jeho postava má nezameniteľný štýl a film obsahuje viac podarených humorných scén. Linda Kozlowski je očarujúca, na každom kroku cítiť 80.roky a celkovo je film natočený s určitým nadhľadom. Okolo Austrálie plávajú Veľké biele žraloky, tie čo hrali aj v Čelustiach. Minule som jedného chytil, rozrezal a v jeho žalúdku som našiel troch rybárov, ešte sedeli v člne. Ostatné pokračovania sú už podstatne slabšie. Prvá časť je však veľmi príjemným, štýlovým a humorným dobrodružstvom.80%(18.4.2008)

Ve své době hit a dnes pořád skvělý film, ke kterému se čas chová velmi šetrně.(4.2.2012)

Taky vám bylo líto, když film přepnul z přírody do města? Někdy si ve městě připadám zrovna jako Mik.(22.3.2013)

Pro tuto komedii o australském chlapíkovi s docela velkým nožem mám prostě slabost. Co mě hlavně bere, je ten ústřední hudební motiv. Jednoduchý, melancholický - nejde pustit z hlavy.(8.1.2009)

• - Po zkušenostech s výnosným filmem Cornell s Hoganem vlastnili 100% druhého dílu. (Trainspotter)

• - Celosvětový hrubý zisk dosahoval částky 375 mil. USD a to Krokodýlovi vyneslo první místo v žebříčku nejúspěšnějších neamerických filmů. (Trainspotter)

• - Hogan se během natáčení snažil zůstat ve formě, ale to se mu málem stalo osudným; při zvedání 113 kg težkých činek ho lehce ranila mrtvice. Po rychlém uzdravení v žertu tvrdil, že krevní sraženina zasáhla tu část mozku, kterou stejně nepoužívá. (Trainspotter)