Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Stalice TV obrazovky, ktera dokaze pokazde potesit a pobavit. Dej sice naivni, ale v tomto pripade neni az zase tak dulezity - tim hlavnim je zde prece bozsky Mike Dundee.(4.8.2002)

Nadpriemerna komedia podtrhnuta skvelymi hereckymi vykonmi, hudbou a scenarom. Imponuju mi filmy odohravajuce sa v kadejakych zapadakovoch na druhom konci sveta. K zlepseniu dojmov tiez napomaha hlavny protagonista, pre ktoreho je velkomesto jednou vacsou problematickou dedinou :) Spotrebujte na doplnenie energie.(12.7.2009)

Začnu konstatováním, že režisér Peter Faiman natočil neokomentovatelný film. Tak když o Krokodýlu Dundeem napíši třeba ,,nejlepší film režisér Petera Faimana", pak takovýto výrok má zcela nulovou výpovědní hodnotu, jelikož Faiman režíroval jen dva celovečerní filmy a ten druhý nejspíš točil pod vlivem nějaké omamné látky. Když ovšem pro změnu napíši ,,životní role Paula Hogana", tak tím neřeknu rovněž vůbec nic, protože Paul Hogan byl prd herec a jeho filmy vyjma právě krokodýlí série zůstaly právem zapomenuty. A co řekne laskavému čtenáři výrok ,,nejúspěšnější australský film"? Také zhola nic. Mohl bych rovněž napsat ,,úplně průměrná komedie", to tu ovšem píše každý druhý... Tak nevím, napadá mne leda tohle - film s hercem, který má coby rekvizitu největší kapesní nožík v dějinách kinematografie... Vystihuje to podstatu filmu? Myslím, že u Krokodýla Dundee ano... :-) PS: Dundee, hadí uštknutí se nevysává! :-)(20.6.2011)

No nebudem si nic namlouvat, tenhle film neni kdovi co, je to jen pohodova oddechovka, predvidatelna od zacatku do konce, ale hodne zabavna. Pribeh tu v podstate skoro zadnej neni, jen ruzny scenky ze zivota zalesaka, jenze Hogan ve svy zivotni roli je naprosto dokonalej, drsnak, ale sympatak, kterej zvladne i nakou tu akci a hlasku, takze v jeho podani fory, ktery by jinak vyzneli naprosto trapacky, treba zjistovani, k cemu je bidet, jsou hodne vtipny. Taky nesmim zapomenout na Lindu Kozlowski, ktery to slusi a je rovnez sympaticka, tohle je taky asi jeji zivotni role a s Hoganem tvori perfektni par. Je to sice takova blbost, ale vzdy pobavi, takze 4*.(9.8.2008)

'86..rok mého narození..joo, byl to dobrej rok! A taky se Peteru Faimanovi podařilo za pomoci charismatického Paula Hogana natočit výbornou dobrodružnou komedii..to bylo v době, kdy ještě režiséři věděli, jak se tyhle komedie točí!(17.8.2005)