Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Nevidím nejmenší důvod dát filmu, který jsem viděla asi třikrát menší ohodnocení než pětku, jinak by to bylo ode mě pokrytectví. Paul a Linda byli moc roztomilý pár a že tak skončili i ve skutečném životě bok po boku, mě v tom jen utvrdil. Doufám, že jim to spolu stále klape.(2.7.2014)

Oscar 1 nominace: Scénář(13.4.2004)

Moje srdcovka. Skvělý Paul Hogan jako Krokodýl Dundee v perfektní dobrodružné komedii, na kterou se vždycky rád podívám. Navíc, rok výroby se shoduje s tím mým :).(5.7.2007)

Začnu konstatováním, že režisér Peter Faiman natočil neokomentovatelný film. Tak když o Krokodýlu Dundeem napíši třeba ,,nejlepší film režisér Petera Faimana", pak takovýto výrok má zcela nulovou výpovědní hodnotu, jelikož Faiman režíroval jen dva celovečerní filmy a ten druhý nejspíš točil pod vlivem nějaké omamné látky. Když ovšem pro změnu napíši ,,životní role Paula Hogana", tak tím neřeknu rovněž vůbec nic, protože Paul Hogan byl prd herec a jeho filmy vyjma právě krokodýlí série zůstaly právem zapomenuty. A co řekne laskavému čtenáři výrok ,,nejúspěšnější australský film"? Také zhola nic. Mohl bych rovněž napsat ,,úplně průměrná komedie", to tu ovšem píše každý druhý... Tak nevím, napadá mne leda tohle - film s hercem, který má coby rekvizitu největší kapesní nožík v dějinách kinematografie... Vystihuje to podstatu filmu? Myslím, že u Krokodýla Dundee ano... :-) PS: Dundee, hadí uštknutí se nevysává! :-)(20.6.2011)

Úžasný film už jen proto, že k němu chovám jakési nostalgické vzpomínky. Vidět v televizi Krokodýla Dundeeho byl svátek z nejsvatějších. Musíme si ovšem uvědomit, že v televizi tenkrát vůbec nic nedávali. Bylo to, jako byste koukali na 24 hodinový monoskop. A najednou bum, dávají Krokodýla Dundee s charismatickým bushmanem s krásnou ženskou po boku, která, ač zhýčkaná, drsného muže si zamiluje. Pozvánka pro všechny kluky, která se neodmítá.(8.7.2011)