Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Milá australská komedie se skvělým hercem Hoganem. :-)) A nakonec to spolu přeci jen dali oba dohromady i mimo plátno...(11.6.2010)

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar mam aj na dvojke :-). ______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ David Gulpilil - (Neville Bell) +++ Ritchie Singer - (Con) +++ Maggie Blinco - (Ida) +++ Hudba: Peter Best +++(8.5.2009)

Dost slabá komedie se syndromem osmdesátých let.(5.5.2003)

Stalice TV obrazovky, ktera dokaze pokazde potesit a pobavit. Dej sice naivni, ale v tomto pripade neni az zase tak dulezity - tim hlavnim je zde prece bozsky Mike Dundee.(4.8.2002)

Jeden z tých lepších variantov na typ komédie 'buran v meste'. Od začiatku sľubuje veľmi príjemnú dobrodružnú jazdu austrálskou bušou, ale keď sa dej presunie do New Yorku, obával som sa zbytočného zosmiešnenia a zromantizovania. Našťastie sa scenár udržal na uzde, čo vidno aj na oscarovej nominácii, dobrodružné chvíľky pokračovali a ani to nebolo príliš presladené. 75%.(9.4.2008)