Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Úžasný film už jen proto, že k němu chovám jakési nostalgické vzpomínky. Vidět v televizi Krokodýla Dundeeho byl svátek z nejsvatějších. Musíme si ovšem uvědomit, že v televizi tenkrát vůbec nic nedávali. Bylo to, jako byste koukali na 24 hodinový monoskop. A najednou bum, dávají Krokodýla Dundee s charismatickým bushmanem s krásnou ženskou po boku, která, ač zhýčkaná, drsného muže si zamiluje. Pozvánka pro všechny kluky, která se neodmítá.(8.7.2011)

Vynikající komedie, skvělá i k vícenásobnému shlédnutí. Už klasika. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=8X1726pwQIE(8.1.2009)

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar mam aj na dvojke :-). ______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ David Gulpilil - (Neville Bell) +++ Ritchie Singer - (Con) +++ Maggie Blinco - (Ida) +++ Hudba: Peter Best +++(8.5.2009)

Pro tuto komedii o australském chlapíkovi s docela velkým nožem mám prostě slabost. Co mě hlavně bere, je ten ústřední hudební motiv. Jednoduchý, melancholický - nejde pustit z hlavy.(8.1.2009)

Několik hodně dobrých fórů.(7.8.2010)

• - Při natáčení v New Yorku se městem prohnal hurikán Gloria. (M.B)

• - Film byl roku 1986 ve Státech uveden jako nepřístupný do patnácti let kvůli jediné nedořečené nadávce. (shimik77)

• - Natáčení trvalo 7 týdnů v Austrálii a 6 týdnů v USA. (Trainspotter)