Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Inteligentní komedie,kterých v osmdesátých letech moc v našich kinech nešlo(15.3.2003)

Trochu lepší než druhý díl, ale i tak to komediální bomba zrovna není. Přeci jenom konfrontace dvou protikladných prostředí tu byla mnohokrát a v tomhle případě není vytěžena úplně na maximum (ve zkratce řečeno, Hogan je až příliš uměřený než aby se Dundee neokoukal na víc jak tři zhlédnutí). Každopádně závěrečný happy-end vyšel skvěle.(10.11.2002)

Já prostě nemůžu hodnotit jinak, jednak je to zase jedna krásná vzpomínka na můj faganský věk, když jsem vymetal kina za pár flusanců, ano, ano vážení přátelé, ani 7Kč za kino v Týně nad Vltavou není utopie. Tady Mika jsem si střihnul snad 3x , protože pro podobný typy filmu kde je dobrodružství s humorem na zádech a hezkou holku po boku, mám neskutečnou slabost. Hrozně se mě líbila ta první australská část, kdy se film nespolehá jen na stokrát omletý "milí diváci, dáme Vám holku z velkoměsta do bushe a vy se tomu jak se nečape, budete smát až vám budou koule skákat", ne tady je to trošku jinak. Humorným situacím ve "svým" prostředí neujde ani Mike, ale za vůbec nejzábavnější považuju takový ty jemný nenápadný scénky typu "ukaž kolik je hodin" Mike koukne kámošovi rychle na hodinky a pak před Lindou důležitě koukne na sluníčko, težce frajersky zahlásí "je 13:20" a za obdivného Lindina výrazu velefrajersky odchází do džungle. No to sou klučíčí parádičky, který miluju a umím ocenit. Australáci jsou možná zeměpisně protinožci, ale v humoru jsou se mnou totální stejnonožci.(21.6.2011)

Několik hodně dobrých fórů.(7.8.2010)

70%(27.6.2007)

• - Veřejným tajemstvím se stala skutečnost, že Hogan si Lindu natolik oblíbil, že se při natáčení spolu vyspali. Neváhal ani kvůli ní opustit svou ženu Nolene a svých pět dětí. (Trainspotter)

• - Lindu Kozlowskou doporučil tvůrcům Dustin Hoffman. Roli dostala i přes odpor odborů australských herců. Ti požadovali obsazení nadějným talentem z Austrálie. Newyorčanka si štáb, který ji zvolil dokonce i čestnou Australankou, nakonec získala mimo jiné tím, že odmítla žvýkat napodobeninu dlabance a přežvykovala tedy právě ony nevábné jamy z buše. (Trainspotter)

• - Zamýšlelo se i o změně názvu; nakonec se jen slovo Crocodile objevilo v názvu v uvozovkách. (Trainspotter)