Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Nič proti vašej Čiernej vdove, ale náš austrálsky pavúk zabije svoju obeť za 8 sekúnd, už len svojím pohľadom Jedná sa o najznámejšiu filmovú úlohu Paula Hogana. Podarilo sa mu vytvoriť nezabudnuteľnú postavu austrálskeho dobrodruha, ktorý láme kosti krokodýlom svojím malíčkom, holí sa 50 cm dlhou čepeľou noža a najjedovatejšie hady vraj neje, lebo má od nich plyny. Jeho postava má nezameniteľný štýl a film obsahuje viac podarených humorných scén. Linda Kozlowski je očarujúca, na každom kroku cítiť 80.roky a celkovo je film natočený s určitým nadhľadom. Okolo Austrálie plávajú Veľké biele žraloky, tie čo hrali aj v Čelustiach. Minule som jedného chytil, rozrezal a v jeho žalúdku som našiel troch rybárov, ešte sedeli v člne. Ostatné pokračovania sú už podstatne slabšie. Prvá časť je však veľmi príjemným, štýlovým a humorným dobrodružstvom.80%(18.4.2008)

Soundtrack Peter Best: 1. Opening Title Theme - Peter Best ,2. Walkabout Bounce ,3. In the Truck ,4. Nice, One, Skippy ,5. Crocodile ,6. Mick Meets New York ,7. G'day ,8. Mad, Bad and Dangerous ,9. Pimp ,10. Oh Richard ,11. Theme from Crocodile Dundee ,12. Overture from Crocodile Dundee ,(10.5.2011)

Ve své době hit a dnes pořád skvělý film, ke kterému se čas chová velmi šetrně.(4.2.2012)

Poctivý dobrodružný film s odpovídající dávkou napětí. Tohle už skoro platí za klasiku, ne?(10.3.2009)

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar mam aj na dvojke :-). ______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ David Gulpilil - (Neville Bell) +++ Ritchie Singer - (Con) +++ Maggie Blinco - (Ida) +++ Hudba: Peter Best +++(8.5.2009)