Vrány

• slovenský

Vrany

Crows

Polsko, 1994, 66 min

Nadmieru poctivá dávka všetkého, čo má tento subžáner v popise.Dramatická lyrika objímajúca posmutnelú poéziu, ruka v ruke s vychyteným Arthurovým záberom, pod Dorotinou pevnou réžiou. Pitva nepotrebná - nutné vidieť.(19.7.2014)

Krásná kamera, nápadité záběry, to ano. Ta úpěnlivá snaha dojmout za každou cenu, to ne. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women.(15.7.2016)

Minimalistický film o jedné holčičce, která nesmírně touží po lásce a pozornosti. Některé motivy chování Vrány jsou poněkud přitažené za vlasy.(10.8.2014)

Měl jsem tento film v merku delší dobu. Musím jenom souhlasit s názorem, že film stojí na technicky dokonalém vizuálním podání. Kamera skvělá, záběry skoro dokonalé podtrhují dramatičnost děje. Pro mě inspirace pro další kousky kameramana Artura Reinharta.(13.9.2014)

Film ktertý stojí ani ne tak na scénáři (i když je dobrý) jako na kameře a výkonu obou děvčat. Úžasná hra s barvami, ale především se světem a stínem. Zadní nasvícení s ozářenými obrysy siluet, silné kontrasty, promyšlené záběry!!(4.6.2014)