Vrány

• slovenský

Vrany

Crows

Polsko, 1994, 66 min

Měl jsem tento film v merku delší dobu. Musím jenom souhlasit s názorem, že film stojí na technicky dokonalém vizuálním podání. Kamera skvělá, záběry skoro dokonalé podtrhují dramatičnost děje. Pro mě inspirace pro další kousky kameramana Artura Reinharta.(13.9.2014)

"Láska je velký nedostatek naší doby." Strašně smutné drama o holčičce a o její touze po lásce své matky, které se jí ale nedostává. Opravdu velmi emotivní a depresivní s naprosto vynikajícími výkony Vrány v podání Karoliny Ostrožny a maličké, kterou kouzelně zahrála Kasia Szczepanik. Výstižné komentáře : O*R*I*N, Lollirod.(16.2.2013)

Trochu depresívny film ale je som ho pozeral po polhodinovom behu v lese a tak mi endorfíny zaplavili mozog a teda som tú depku vnímal pomerne veselo. Mňa depka chytá spravidla, ked' dej okolo hlavnej hrdinky či hrdinu sa odohráva v čase, ked' sú všetci zrovna v robote, v škole alebo neviem kde, a teda sú všetky ulice opustené, prázdne a vyľudnené. Zábery potom zachytávajú len to decko ako sa nudí na malom dvore niekde uprostred ošarpaných pavlačových domov zatuchlých od šťánky a psích hovien. Okrem takýchto záberov sú tu i zaujímavejšie. Mne sa bohovične páčil ten s tým vypusteným balonom na svatbe, alebo i ten spoza okna v električke. Kedže filmy o outsajderoch a vydedencoch mám rád, ani tento nie je výnimkou, avšak ku koncu som sa už i nudil, takže jednu hviezdičku si dovolím ubrať.(26.4.2012)

Nadmieru poctivá dávka všetkého, čo má tento subžáner v popise.Dramatická lyrika objímajúca posmutnelú poéziu, ruka v ruke s vychyteným Arthurovým záberom, pod Dorotinou pevnou réžiou. Pitva nepotrebná - nutné vidieť.(19.7.2014)

Film ktertý stojí ani ne tak na scénáři (i když je dobrý) jako na kameře a výkonu obou děvčat. Úžasná hra s barvami, ale především se světem a stínem. Zadní nasvícení s ozářenými obrysy siluet, silné kontrasty, promyšlené záběry!!(4.6.2014)