poster

Barevný závoj

 • USA

  The Painted Veil

 • Slovensko

  Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Režie:

John Curran

Předloha:

William Somerset Maugham (kniha)

Scénář:

Ron Nyswaner

Kamera:

Stuart Dryburgh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Na Barevný závoj se velice dobře kouká. Počínaje dobrými herci až po poctivou výpravu není nic odvedeno hůř než nadprůměrně. Ale to je asi tak všechno. Film pobaví, skončí a velmi brzy se vzpomínky na něj vytratí, protože nepředá nic než jen to co v dané chvíli k vidění. Režisér Curran je dobrý řemeslník odvedl dobrou práci, vytvořil chytlavou amtosféru stré Číny za koloniální správy, ale nic víc nesdělil.(8.10.2012)

 • Madison
  ****

  Romantika ako vyšitá. Hlavní hrdinovia sa zabarikádujú telom aj dušou do orientálneho sveta čínskeho Šanghaja, v ktorom ich osud vženie do bolestných skúšok a postupnej citovej odovzdanosti. Barevný závoj úzkostlivo potláča všetky emócie, rozmaznaná dáma s veľkým D, rozkošná Naomi Watts beznádejne stratená v bezplánových dňoch, rozvážny Edward Norton, ktorému sa s čoraz väčšou bezmocnosťou sebecká kráska prebíja do srdca. Navonok chladná dejová linka je podtrhnutá dych berúcou hudbou útočiaca na všetky možné zmysly a zároveň dodáva nádhernému prostrediu nesmrteľný nádych. Nie je to dokonalé, ale pri myšlienke na malebné kúty čínskych usadlostí a príjemné herecké výkony, túto drámu rozhodne nepotrescem 3 hviezdičkami.(6.4.2010)

 • KevSpa
  ****

  Velmi příjemné drama, které je ve své neokázalosti velmi působivé i díky výtečně napsanému příběhu a skvělým hereckým výkonům.(4.5.2007)

 • NinadeL
  ****

  Nemá smysl se zaobírat tímto remakem, pakliže se neseznámíte s originálem.(17.8.2009)

 • novoten
  ***

  Milujeme člověka pro jeho ctnosti nebo neřesti? Někdy na to přijdeme až při cestě zpátky tam, kde jsme vždy měli být. Rád bych tu cestu absolvoval společně s hlavními hrdiny. S bušícím srdcem a zrychleným dechem. Zamezil mi v tom lehce unavený scénář a také Curranova málo odvážná režie. Krásné obrazy s dokonalými herci tak potěší pouze jednorázově a bez přesahu.(16.9.2007)

 • - Do projektu byla původně zapojena i německá režisérka Caroline Link, která dokonce pracovala na své verzi scénáře. (HappySmile)

 • - Na vzniku filmu má velký podíl herec Edward Norton, který vystudoval čínské dějiny (rawboy)

 • - Edward Norton si během natáčení poranil záda - zlomil si tři obratle, když ho kůň shodil na skálu. Ovšem nevyhledal řádné lékařské vyšetření, dokud neskončilo natáčení a nevrátil se do Hong Kongu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace