Barevný závoj

The Painted Veil

Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Zaujímavý snímok na čele s hereckou elitou,ktorá dokonca zaplatila aby mohla v tomto filme hrať!Naomi Watts a Edward Norton sa na tomto snímku(nielen)finančne podielali.Hudba a kamera vydarená,príbeh pútavy aj keď možno miestami pre väčšinu ľudí nudný!Hlavná myšlienka(pokora),tak ako aj dejová línia filmu je dobra!Exotické prostredie je fascinujúce.Tak ako sa už spomína v obsahu myšlienka života vo svete zviazanom prísnymi pravidlami je stále aktuálna.Herci sú presvedčivý.Edward Norton sa opäť raz vyznamenal..!(6.12.2007)

Nikdy nezalituji dne, kdy jsem se na Barevný závoj vydala do kina. Tenhle typ romantických filmů je přesně pro mě, a proto jsem byla okouzlená. Přišel mi strašlivě silný a vzhledem k tomu, že jsem konec obrečela, nemohu jinak :) ----- Právě jsem viděla DVD verzi a jsem znechucená! Dobrých dvacet minut filmu úplně chybí a není k nalezení ani v bonusech! Ale nejsou to nějaké nepodstatné scény - naopak. Co chybí? Walter tančí s Kitty, Kitty začíná pomáhat v klášteře - potká Waltera, Walterův rozhovor s vůdcem místních vojáků, krokování pole, Walter sleduje jak si Kitty hraje s dětmi, rozhovor Kitty a Waltera na téma "proč si vlastně tenkrát neotevřel ty dveře" a další. Prostě totální zklamání - ještě, že jsem to viděla v kině... kdybych to teď viděla poprvé, nejspíš bych se rozhodovala mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami.(16.11.2007)

Nemá smysl se zaobírat tímto remakem, pakliže se neseznámíte s originálem.(17.8.2009)

Ed Norton definitivně zvládne zahrát všechno. Drsňáka, padoucha, blbečka i chytrého a upjatého doktora z Barevného závoje. Chemie mezi ním a Naomi Watts funguje po celý film, nejvíc právě ve chvílích, kdy se Walter svojí manželce mstí za její nevěru. Právě to napětí mezi nimi udrží vaši pozornost během celé té ne moc originální, ale milé story. Tohle je pravá filmová romantika, ta ingredince navíc. Čína, britský přízvuk a cholera jsou tu jen pozadí.(31.3.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $26,694,816(26.5.2007)

• - Barevný závoj vznikl jako první hollywoodský film celý v Číně, a to dokonce včetně záběrů z Londýna. (Cherish)

• - Naomi Watts a Liev Schreiber, kteří ve filmu ztvárnili role milenců, jsou od roku 2005 partneři také v osobním životě. (Dont)

• - Cholera má oro-fekální přenos, takže by protagonisty rouška neuchránila. Spíše mytí rukou. (barunkah)