poster

Barevný závoj

 • USA

  The Painted Veil

 • Slovensko

  Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ****

  Nemá smysl se zaobírat tímto remakem, pakliže se neseznámíte s originálem.(17.8.2009)

 • Madison
  ****

  Romantika ako vyšitá. Hlavní hrdinovia sa zabarikádujú telom aj dušou do orientálneho sveta čínskeho Šanghaja, v ktorom ich osud vženie do bolestných skúšok a postupnej citovej odovzdanosti. Barevný závoj úzkostlivo potláča všetky emócie, rozmaznaná dáma s veľkým D, rozkošná Naomi Watts beznádejne stratená v bezplánových dňoch, rozvážny Edward Norton, ktorému sa s čoraz väčšou bezmocnosťou sebecká kráska prebíja do srdca. Navonok chladná dejová linka je podtrhnutá dych berúcou hudbou útočiaca na všetky možné zmysly a zároveň dodáva nádhernému prostrediu nesmrteľný nádych. Nie je to dokonalé, ale pri myšlienke na malebné kúty čínskych usadlostí a príjemné herecké výkony, túto drámu rozhodne nepotrescem 3 hviezdičkami.(6.4.2010)

 • Kaka
  ***

  Alternativa a předskokan Anglického Pacienta, Indočíny a dalších tématicky podobných velkofilmů dálného východu apod., kde prim hraje romantická/vztahová linie. Nelze režisérovi upřít snahu a citlivou/pečlivou práci s charaktery, jejichž pohnutky a rozbroje chápeme stejně dobře jako usmiřování, ale když už se to konečně rozjede (a velmi dobře po celou dobu tušíte, jak to dopadne), tak konec je mnohem více zkratkovitý než by divák chtěl. Herecky nezpochybnitelně silné, především Naomi Watts předvádí svoji tradičně vytříbenou a osvědčenou paletu emocí. Narozdíl však od jiných podobně ražených filmů tenhle nemám chuť znovu vidět. Přišel mi především uprostřed příběhu zbytečně fádní a zdlouhavý, nebylo co si brát a vizuálně ne vždy 100 procent podmanivé tak, aby to zakrylo to co je třeba.(19.6.2015)

 • paascha
  ***

  Chvílemi zbytečně sladké, ale je to americký blockubuster, tak to jinak nejde. Jinak je to ovšem celkem podívání k světu.(27.8.2011)

 • Shadwell
  ***

  Zkopírovaný koncept Vzpomínek na Afriku a zoufale nezajímavý film, kde se jeho nezajímavost stává tou největší zbraní k rozprostření viktoriánského sentimentu. Chybou je totální nevyužití prostoru Číny a místních obyvatel. Oboje má podobu karikatur. Plusem je Naomi v přelivu.(10.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace