poster

Barevný závoj

 • USA

  The Painted Veil

 • Slovensko

  Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Režie:

John Curran

Předloha:

William Somerset Maugham (kniha)

Scénář:

Ron Nyswaner

Kamera:

Stuart Dryburgh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Herecké složení se sešlo opravdu úctyhodné, ale ve výsledku je trochu na škodu. Snímek Barevný závoj je v počátku velmi zajímavým filmem o nevěře a lásce. Naomi Watts a Edward Norton opět předvádějí úžasné výkony, které nenechají příliš diváků chladnými. Bohužel se k jejich kvalitám nepřidal John Curran, který Barevným závojem trochu naplňuje typ filmu "krásná nuda". Opravdu se tu děje minimálně zajímavého a spíše sledujeme, jak žena odvržená svým manželem hledá pochopení a sama sebe v cizí krajině zmítané smrtí. Příběh jako takový je trochu smutným důkazem jak romantický příběh může plynout pomalu do očekávaného závěru.(21.9.2007)

 • Hakha
  ***

  Začátek se táhne ve velice nudném a pomalém tempu, bez špetky driveu, ale ke konci se film pomalu rozjíždí, akorát největší slabinou filmu je neuvěřitelně předvídatelný děj. Herecké výkony jsou výborné a hudba se také vydařila. Jedná se o celkově zajímavý film, ale na jedno podívání a tak hodnotím třemi hvězdičky....(16.11.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Víceméně standartní, ničím nepřekvapující drama, které lehce nad průměr vynášejí dobré herecké výkony a spousta krásných záběrů asijské krajiny.(1.6.2007)

 • flanker.27
  *****

  Je zbytečné plýtvat slovy, jde o vynikající film po všech stránkách. Velmi romantické v tom nejlepším slova smyslu. Nic okázalého, skutečné emoce, skutečná láska. Norton i Naomi Watts si zaslouží maximum uznání. Skvělá adaptace klasického díla.(13.5.2007)

 • paascha
  ***

  Chvílemi zbytečně sladké, ale je to americký blockubuster, tak to jinak nejde. Jinak je to ovšem celkem podívání k světu.(27.8.2011)

 • - Edward Norton si během natáčení poranil záda - zlomil si tři obratle, když ho kůň shodil na skálu. Ovšem nevyhledal řádné lékařské vyšetření, dokud neskončilo natáčení a nevrátil se do Hong Kongu. (HappySmile)

 • - Naomi Watts a Liev Schreiber, kteří ve filmu ztvárnili role milenců, jsou od roku 2005 partneři také v osobním životě. (Dont)

 • - Natáčení probíhalo v 800 let staré vesnici, kde život plyne jako před staletími. Nebyli v ní dokonce ani telegrafní sloupy. (Cherish)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace