poster

Barevný závoj

 • USA

  Painted Veil, The

 • Slovensko

  Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ****

  Zaujímavý snímok na čele s hereckou elitou,ktorá dokonca zaplatila aby mohla v tomto filme hrať!Naomi Watts a Edward Norton sa na tomto snímku(nielen)finančne podielali.Hudba a kamera vydarená,príbeh pútavy aj keď možno miestami pre väčšinu ľudí nudný!Hlavná myšlienka(pokora),tak ako aj dejová línia filmu je dobra!Exotické prostredie je fascinujúce.Tak ako sa už spomína v obsahu myšlienka života vo svete zviazanom prísnymi pravidlami je stále aktuálna.Herci sú presvedčivý.Edward Norton sa opäť raz vyznamenal..!(6.12.2007)

 • gudaulin
  *****

  V mnoha komentářích se dočítám, jak je tenhle film předvídatelný... Copak takový Titanic není předvídatelný? Nebo Romeo a Julie? Znáte to všichni nazpaměť. Přitom bůhvíproč je hra Romeo a Julie považovaná za mimořádně silný příběh o lásce, i když s láskou ve skutečnosti nemá nic společného. Velice trefně to popsal ve svých Apokryfech Karel Čapek ve stejnojmenné povídce, kde tzv. lásku obou hrdinů uvedl na pravou míru. Ona zamilovanost a láska jsou úplně rozdílné pojmy. Láska, to je stesk, soucit a celá řada dalších pocitů, které se sobeckou zamilovaností nemají styčné body. Barevný závoj je krásný příběh o tom, jak taková skutečná láska vzniká. Tragický nenaplněný a navýsost romantický příběh, skvěle obsazený a odehraný. Typický případ dokonale fungující vztahové chemie herců v hlavních rolích. Nemám výhrady ani k vedlejším postavám a jejich představitelům. Velice sympatická pociťovka. Celkový dojem: 90 %.(22.4.2012)

 • k212
  ****

  Na tohle dílko se moc hezky kouká... To nepochybně. Ba co víc, právě ony netradiční a citlivě nasnímané exteriéry na sebe leckdy strhávají pozornost, stejně tak některé zajímavé vedlejší postavy (Waddington a Plukovník Yu asi ponejvíce). Tím nechci říci, že hlavní duo je ztraceno kdesi v jejich stínu, nicméně tohle dílko věnuje všem stejný díl a nikdo příliš nevyčnívá, což se mi zdá v typu takového vyprávění (nebudu si nalhávat, že to není červená knihovna), docela neobvyklé. Všachna toto pozitiva však snižuje jeden zásadní fakt a tím je příběh, který jsem už tolikrát viděla či četla (počínaje céčky a-lá Rosamunde Pilcher, přes béčka Daniele Steel až po áčka Edith Wharton či Daphne du Maurier) a zoufale mu chybí větší psychologická propracovanost. Kdyby nebylo krásného zpracování a nadprůměrných hereckých výkonů, zajímavé hudby, nebylo by ani mého vysokého hodnocení. 70%.(20.4.2007)

 • Renton
  ***

  Scénář: Ron Nyswaner .. Dvacátá léta minulého století, Britský imperialismus zlehka nahlodává blížící se úpadek a jedna nefunkční manželská dvojice (lékař teoretik a žena "málem na ocet") se vydává na dlouhou cestu ze Šanghaje, který jejich vztahu nepřeje, do zapadlého Čínského města, kde řádí cholera. Zde na pozadí lehce načrtnutých politicko-vojenských machinací a rozepří s místními obyvateli hledají (a překvapivě najdou:o)) společnou cestu k vzájemnému porozumění si. Výprava a forma líbivá, herecky slušné, přesto emocionálně unylé a co do působivosti dramatických linek jen průhledně průměrné.(13.5.2007)

 • Malarkey
  ***

  Barevný závoj mě dokázal zaujmout těmi nádhernými scenériemi míst, ve kterých se film odehrává. Skoro mi přišlo, jak kdyby filmový štáb procestoval celý svět, aby taková nádherná místa mohl najít a do filmu použít. Skoro až jsem jim to záviděl, jak nádherná místa vybrali a do filmu je následovně použili. Stejně jako hlavní hrdina bych totiž hrozně rád cestoval i já, jenže by se mně nesmělo stát to, co jemu. Každopádně přes ty útrapy, kterým se říká život, jsem se dostal k závěru, kde jsem si uvědomil, jak hezký život je a jaké lidi kolem sebe mám, a že vlastně díky těmto věcem musím být šťastný. Protože to jediné pozitivum, co v životě máme, je právě to štěstí, ke kterému se cesta hledá těžce. Ale když se najde...nemá chybu!(5.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace