poster

Barevný závoj

 • USA

  Painted Veil, The

 • Slovensko

  Farebný závoj

Drama / Romantický

USA / Čína / Kanada, 2006, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Ron Nyswaner .. Dvacátá léta minulého století, Britský imperialismus zlehka nahlodává blížící se úpadek a jedna nefunkční manželská dvojice (lékař teoretik a žena "málem na ocet") se vydává na dlouhou cestu ze Šanghaje, který jejich vztahu nepřeje, do zapadlého Čínského města, kde řádí cholera. Zde na pozadí lehce načrtnutých politicko-vojenských machinací a rozepří s místními obyvateli hledají (a překvapivě najdou:o)) společnou cestu k vzájemnému porozumění si. Výprava a forma líbivá, herecky slušné, přesto emocionálně unylé a co do působivosti dramatických linek jen průhledně průměrné.(13.5.2007)

 • cheyene
  ****

  Krásný dramatický příběh s dávkou romantiky v exotické krajině. Výborné herecké výkony ústředního dua (Norton a Naomi Watts) za podpory příjemné a podmanivé hudby dodávají snímku patřičnou poetiku, ovšem také dramatičnost a infekční atmosféru, kterou výtečně podporuje též kamera. Příběh je sice lehce předvídatelný, ovšem diváka vtáhne, citově jej nevydírá a v určitém napětí jej dokáže držet. K plnému počtu hvězdiček nechybí mnoho.(28.4.2012)

 • Stegr
  ***

  65% - Příliš obyčejné na nadprůměrné hodnocení, přesto příjemné...(24.10.2007)

 • Gilmour93
  ****

  „When love and duty are one, grace is within you.“ Na můj vkus větší hloubku postrádající manželský zločin a trest zasazený do sbližujícího očistce epidemie cholery, opírající se o herecké výkony nejen hlavních hrdinů, ale i vedlejších postav (Jones, Schreiber) a především o neuvěřitelně podmanivou hudební složku Alexandre Desplata, jehož práci na pozadí některých dialogů budete jen stěží dostávat z hlavy. Škoda toho doslovného londýnského závěru, neboť romanticky smýšlejícím duším bylo vše jasné již říční lodí mizející v oblaku páry..(25.11.2009)

 • Shadwell
  ***

  Zkopírovaný koncept Vzpomínek na Afriku a zoufale nezajímavý film, kde se jeho nezajímavost stává tou největší zbraní k rozprostření viktoriánského sentimentu. Chybou je totální nevyužití prostoru Číny a místních obyvatel. Oboje má podobu karikatur. Plusem je Naomi v přelivu.(10.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace