Tomáš a hvězdička (TV film)

Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1982, 21 min

Milan Peloušek

Jan Štangl

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

• Bart

Dětská moralita, skvěle beztrikově zvládnutá s profesionální pomocí loutkoherecké skupiny ČST, mohla přesvědčivě působit jen v roce svého vzniku. Po obsazení Antonína Kaly do ústřední záporácké role seriálu Létající Čestmír už tahle inscenace těžko mohla nějaké dítě přesvědčit, že to Tomáš s tou ekologií myslí vážně.(11.10.2014)

• Deimos

TV/// Obsazení 1/10 Děj 0/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// +je tam spousta loutek -které jsou ale opravdu otřesné, zpracování je kulisové, jednoduché, levné a po všech stránkách mizerné, hudba je otravná, příběh je nudný a je to neskutečně dlouhé/// Dětem ve věku od 2 do 4 let to nepříjde jako stupidní a mizerně natočená pohádka. S postupujícím věkem se však tento snímek stává stálce více nekoukatelným a dítě ve věku 10 let buď od obrazovky odejde a nebo bude koukat jaký je to blábol a zívačka. Tohle se opravdu nepovedlo a musel jsem to přetrpět./// Celkem 10%///(27.9.2008)

• triatlet

Příběh brněnského novináře Ivo Savary by snad mohl zapůsobit v psané podobě, ale takovéto umělohmotné zpracování v televizním studiu postrádá jakýkoliv půvab a je hodně natahované. Nezachrání to ani Tonda Kala.(18.8.2010)

• Agatha

Tento výtvor nejde ohodnotit jinak než jako trestuhodné mrhání 21 drahocenými minutami. Nadšení pro hvězdy je u toho klučiny tak ničemný, že to musí odhalit snad i ty děti. Naprosto nekoukatelné!(29.9.2009)

• jatamansi

Socialistická ekologická výchovná agitka o tom, jak se chovat, zejména v lese, zabalená do pohádky o hvězdičce. Kluk Tomáš bez kouzla a šťávy. Plyšové figurky jak od dětí z rukodělného kroužku, špatně vycpané. Zvířátka si navíc popletla kluky. „Podívej se Tomáši, co dělají v lese zlí lidé.“ „Až se vrátím domů, řeknu všem kamarádům, aby se v lese chovali lépe.“ K tomu pochod před točící se oponou s namalovanou krajinou. Nejen průhledné a naivní, ještě se na tom šetřilo penězi. Hlavně že je hvězdička zpět na nebi a že trvalo jen pětadvacet minut.(27.9.2008)

• honajz2

No to je něco, když spadne hvězda, můžu ji dát zpátky na nebe! Tohle nás ve škole neučili!(17.3.2015)

• KdG

Příšernost, je to celé "umělé" bez špetky vkusu. Hnusné kulisy, loutky i děj.(27.9.2008)

• lubospoti

Nejsem zase tak velkým odpůrcem pohádek, které vznikaly v papundeklových kulisách v 80. letech. Naopak, některé měly své kouzlo. Ale v tomto příběhu je výprava opravdu příšerná. Navíc příběh samotný je až násilně výchovný.(3.9.2013)