poster

OMO - Cesta do praveku

 • anglický

  OMO - A Journey to the Primaeval Age

Dokumentární

Slovensko, 2002, 68 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Producenti:

Ivica Barabášová

Střih:

Pavol Barabáš

Zvuk:

Martin Merc
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  *****

  Ještě zajímavější než Amazonia Vertical. Prostě paráda!(18.12.2010)

 • tron
  ****

  "Zamrazilo ma pri pomyslení, ako ľahko by sme sa tu mohli stratiť." Ďalší „barabášovský“ projekt (118 DNÍ V ZAJATÍ ĽADU, TAJOMNÉ MAMBERAMO) , vyrozprávaný podľa osvedčeného kvalitného receptu o zdolávaní neprebádaných končín nášho malého veľkého sveta. Konkrétne na rafte splavíme 1.000 km po africkej rieke Omo, k miestam, kde sa údajne zrodil prvý človek. Rozprávačom je tentokrát žena. Dočkáme sa niekoľkých strhujúcich záberov a výstižných komentárov („Ponúkli nás kvaseným nápojom, ale vyzerá, že už bol raz vypitý.“). Naopak, škoda, že zvieratá (hroch, krokodíl, opica) tvoria len nepatrnú kulisu, občas sa mihnúcu vzadu v scéne. Resumé: nič v zlom, ale oproti tomu, čo si prežila (vlastne celá nie, in memoriam) expedícia do Mamberama, je to len nedeľný čaj. A áno, Beckovčan Becko je frajer.(19.11.2005)

 • kinej
  *****

  Další úžasný dokument, který opravdu nabízí o něco víc, něž ostatní dokumenty. Zase se jedná o film natočený s nasazením, se spoustou exkluzivních záběrů a určitým poselstvím. Barabáš je pro mě nejlepší režisér dokumentů na světě.(14.8.2006)

 • brit84
  ****

  Barabáš je klasa, jeho dobrodružství vás vždycky spolehlivě vtáhnou do děje a ještě se při tom něco zajímavého dozvíte!(1.10.2011)

 • Lima
  ****

  Abyste navštívili pravěk, nemusíte listovat knihami Josefa Augusty a Zdeňka Buriana. Stačí vzít raft a pokusit se splavit největší etiopskou řeku OMO, až ke končinám, kde noha turisty nepáchne jak je rok dlouhý. Ničím neohromující, i tak ale zajímavý dokument, v němž nejvíc upoutá agresivita zlodějského kmene Mursí, na jejichž území se musí platit snad i za to, že dýcháte jejich vzduch a zamrazí ze "zkrášlování" jejich žen způsobem, při kterém si rozřezávají dolní ret a do něj si postupem času vkládají čím dál větší talířky. Dále uvidíte, že lze přežít i ušknutí zmijí gabunskou, jejíž jed bez problémů dokáže usmrtit několik desítek lidí a s hořkým pocitem zjistíte, že jediné, co bohužel dokáže poskytnout naše "vyspělá" civilizace primitivním kmenům hluboko v afrických džunglích, jsou smrtící samopaly ´kalašnikov´ v rukách křováků.(31.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace