poster

OMO - Cesta do praveku

 • anglický

  OMO - A Journey to the Primaeval Age

Dokumentární

Slovensko, 2002, 68 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brit84
  ****

  Barabáš je klasa, jeho dobrodružství vás vždycky spolehlivě vtáhnou do děje a ještě se při tom něco zajímavého dozvíte!(1.10.2011)

 • salahadin
  ****

  POMO - Cesta do praveku (2002) :-D(5.11.2006)

 • Tomco
  *****

  Veľmi vzrušujúca cesta a vďaka solídnej práci od Barabáša priam 100%-ný autentický zážitok. Osobne mi však vadí krátka stopáž. Hodina viac by bola mňam. Ale vďaka aj za toto.(22.2.2008)

 • Flipper
  ****

  Chcelo to buď a) viac domorodcov a ich zvykov, alebo b) viac flóry a fauny, zaujímavosti okolo toho, alebo c) rafting a jeho hlbšie definovanie. Takto máme s každého niečo a mohlo by to byt dlhšie, lebo to vyzerá akoby som to videl z raftu na rýchlej vode. Aj keď nad niektorými zábermi a situáciami som otváral ústa podobne ako tá sexi žena na plagáte, komentár to niekedy pokazil. Scénar Pavol Barabáš, niet sa čo diviť, takže preto mi to pripadalo umelé, ako keby by mu to slečna rafter-ka čítala z ruky. Aj keď niekedy som si hovoril "už by stačilo tých záberov na hrochy", celok sa dá porovnať k medu od divokých afrických včiel. Sem tam špina, plast a mŕtve včelie telo. Treba to precediť medzi zuby.(21.6.2010)

 • Lima
  ****

  Abyste navštívili pravěk, nemusíte listovat knihami Josefa Augusty a Zdeňka Buriana. Stačí vzít raft a pokusit se splavit největší etiopskou řeku OMO, až ke končinám, kde noha turisty nepáchne jak je rok dlouhý. Ničím neohromující, i tak ale zajímavý dokument, v němž nejvíc upoutá agresivita zlodějského kmene Mursí, na jejichž území se musí platit snad i za to, že dýcháte jejich vzduch a zamrazí ze "zkrášlování" jejich žen způsobem, při kterém si rozřezávají dolní ret a do něj si postupem času vkládají čím dál větší talířky. Dále uvidíte, že lze přežít i ušknutí zmijí gabunskou, jejíž jed bez problémů dokáže usmrtit několik desítek lidí a s hořkým pocitem zjistíte, že jediné, co bohužel dokáže poskytnout naše "vyspělá" civilizace primitivním kmenům hluboko v afrických džunglích, jsou smrtící samopaly ´kalašnikov´ v rukách křováků.(31.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace