poster

OMO - Cesta do praveku

 • anglický

  OMO - A Journey to the Primaeval Age

Dokumentární

Slovensko, 2002, 68 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Producenti:

Ivica Barabášová

Střih:

Pavol Barabáš

Zvuk:

Martin Merc
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  *****

  OMO je opäť dôkazom o tom, že Paľo Barabáš je v rámci dokumentaristiky svetová extratrieda...Úžasné!(31.3.2006)

 • brit84
  ****

  Barabáš je klasa, jeho dobrodružství vás vždycky spolehlivě vtáhnou do děje a ještě se při tom něco zajímavého dozvíte!(1.10.2011)

 • Tomco
  *****

  Veľmi vzrušujúca cesta a vďaka solídnej práci od Barabáša priam 100%-ný autentický zážitok. Osobne mi však vadí krátka stopáž. Hodina viac by bola mňam. Ale vďaka aj za toto.(22.2.2008)

 • nunka
  *****

  Znova jeden z excelentných Barabášových dokumentov, ktorý má veľkú informatívnu hodnotu o ľudskej odlišnosti, ľudkých hodnotách a potrebách...skvelým spôsobom sa mu podarilo viesť diváka líniou dejín civilizácie ľudsta a doraziť až na miesto údajného zrodu 1.ľudskej DNA...(12.3.2006)

 • Lima
  ****

  Abyste navštívili pravěk, nemusíte listovat knihami Josefa Augusty a Zdeňka Buriana. Stačí vzít raft a pokusit se splavit největší etiopskou řeku OMO, až ke končinám, kde noha turisty nepáchne jak je rok dlouhý. Ničím neohromující, i tak ale zajímavý dokument, v němž nejvíc upoutá agresivita zlodějského kmene Mursí, na jejichž území se musí platit snad i za to, že dýcháte jejich vzduch a zamrazí ze "zkrášlování" jejich žen způsobem, při kterém si rozřezávají dolní ret a do něj si postupem času vkládají čím dál větší talířky. Dále uvidíte, že lze přežít i ušknutí zmijí gabunskou, jejíž jed bez problémů dokáže usmrtit několik desítek lidí a s hořkým pocitem zjistíte, že jediné, co bohužel dokáže poskytnout naše "vyspělá" civilizace primitivním kmenům hluboko v afrických džunglích, jsou smrtící samopaly ´kalašnikov´ v rukách křováků.(31.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace