Amazonia vertical

Auyan Tepui... Najväčšia stolová hora Amazónie... Indiáni veria, že na jej vrchole sídlia démoni... Beckovi Ondrejovičovi sa podarilo prejsť prvý kompletný prechod hory. Jej vertikálne línie mu tak učarovali, že sa pod horu vrátil aj s priateľmi, aby vyliezli nikým nedotknutú panenskú stenu. Amazonia Vertical - film o sile prírody a dobrodružnom objavovaní strateného sveta. Film, ktorý osloví tú krehkú časť v nás... (oficiální text distributora)

tom88

Na naše pomeri je Amazonia vertical slušný dokument, ale aj tak je to iba zachytenie skupinky ľudí, čo prechádzajú určitý úsek Venezueli. Prišlo mi to ako by boli na dovolenke a pri tom si spravili také domáce video, akurát že k tomu dorobili komentár. Inak niektoré zábery a pohľady veľmi pekné a dve slušné ľakačky, ktorými sa nemôžu popýšiť ani americké hororíky, pri prvej sa mi pekne rozbušilo srdce. 68% ()

tron

Ďalšia kvalitná (ako inak) barabášovčina, tentokrát o hore, na ktorej sídlia zlí démoni a na ktorej skvele chutí bošácka slivovica. Šialenci z K2 znova v akcii alebo Čo robiť, ak máte radi trocha adrenalínu a bitka na beckovskej diskotéke ním pre vás nie je. V mojich očiach zatiaľ najslabšia barabášovčina (predsa len, veci ako PURURAMBO či TAJOMNÉ MAMBERAMO sú PURURAMBO či TAJOMNÉ MAMBERAMO), ale stále dokumentárno-expedičný nadpriemer. ()

ScarPoul

Jeden z najlepších filmov Pavla Barabáša. Jeho expedičné filmy, ktoré špecifickým spôsobom hovoria o neprebádaných zákutiach našej planéty, sú jedny z najoceňovanejších vôbec. Samotný Barabáš patrí k tvorcom, ktorý vyhrali najviac cien. Jeho neutíchajúca túžba objavovať a točiť stále nové svety a civilizácie je pre nás ako divákov zárukou mnohých dobrodružstiev pri ktorých sa tají dych a kde strach strieda obdiv. Amazonia Vertical vzdáva holdom Stratenému svetu, ako ho z časti opísal Conan Doyle a tiež ľudskému snaženiu a odhodlaniu, ktorá aj napriek zložitosti a prekážkam, dopomohla expedícií v zdraví a z množstvom zážitkov cestu dokončiť. Film, ktorý využíva všetky Barabášové typické prvky a tým sa dostáva na pomyselný vrchol jeho doterajšej tvorby. Jeden z najlepších expedičných filmov, aké som kedy videl. ()

Myshkin

Od Pavla Barabáše je to další zajímavý expediční film, tentokrát z úplně jiné oblasti, než v jaké se Barabášovy expedice kdy pohybovaly, totiž z jihoamerické venezuelské džungle. Znovu mě film naplnil obdivem k odvaze a vytrvalosti zúčastněných průzkumníků a nabídl mnoho skvělých záběrů, i když musím dodat, že má režisér na kontě ještě působivější a přínosnější dokumenty, hlavně pokud vzpomenu třeba Tajomné Mamberamo, Pururambo, Omo nebo Bhútán. Nechci snižovat význam ani kvalitu tohoto filmu, natočen byl asi nejlíp, jak mohl, když ale srovnám s jinými, je to pro mě tak 75%. ()

Marek1991

Občas mi Barabášove filmy pripadajú len ako filmy z dovolenky. Začiatky s nejakými tými citátmi sa mi páčia, taktiež mapky s tým, ako postupovali, či krajina a opis prežívania situácií, no občas je to patetické, občas sa viac reční, než by tam bolo umenia a občas to nudí. Tento film mi veľmi nesadol, mám rád skôr iné. ()