Babylon 5: Legenda o strážcích (TV film)

Babylon 5: The Legend of the Rangers

Babylon 5: Legenda o strážcoch

Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Michael Vejar

Stein Myhrstad
  • Dan9K

Odnož Babylonu 5, kde je méně Star Treku a více Beverly Hills a Andromedy. Výsledek by nebyl překvapivě až takový průšvih (to jen trochu), kdyby nebyly najati ještě horší herci než v Beverly Hills. Zejména Myriam Sirois v roli Sarah je tak strašně špatná, že to se jen tak nevidí. Ty ksichty a pohyby během scén, kdy střílí v tom prazvláštním zařízení, jsou fakt směšně bolestné. Jinak samotná zápletka mě zaujala rozhodně víc než piloty Babylonu 5 nebo Crusade. Posádka je sympatická minimálně v tom, že to jsou outsideři, čímž se lehce připodobnila seriálům Farscape či Firefly. Hloupoučký Tirk by byl jistě veselou postavou. Neúspěšný pilotní díl musím pochválit i za triky, které jsou v rámci Babylonu 5 opravdu o třídu výš než kdy jindy a je příjemný návrat Christophera Franka, coby skladatele. Bylo fajn slyšet zase melodie Babylonu 5. Hlavní tahák, G'Kar, splnil svou úlohu a je stejně dobrý jako vždycky, pro jeho herce Andrease Katsulase, to byla poslední role v životě. Celkově je však Legenda o strážcích hodně jednoduchá podívaná bez špetky invence a ždímá prostředí seriálu, které by mělo klidně ještě svůj velký potenciál, jeho tvůrci jsou však již hodně vysušení.(25.8.2010)

• BMAJTZ

Od zacatku se to zda byti uplne mimo celou B5 serii a vlastne taky je. Je to proste o necem uplne jinem s nekym uplne jinym a je to naprosto desne. Tohle jsem od jmena Babylon 5 necekal. Nektere veci v tomhle filmu mi prisly naprosto smesne a naprosto mimo misu tak treba co to bylo za utocny mod dane lodi ten vyznel naprosto trapne a v celkovem pohledu strasne neefektivni. Ale to je jenom jedna vec a ne az tak filmova jako spise scenaristicka ale trapnych scenaristickych momentu se dockame od zacatku do konce vice. Herecke vykony to je kapitola sama pro sebe proste jim to nezerete a oni se ani nijak zvlas nesnazi. Smula tohle je proste kandidat na otres a vlastne spatny vtip s krasnym jmenem B5. A to mam Babylon 5 jinak opravdu rad.(8.3.2009)

Trochu nevyužitá príležitosť. Intrigy len tak nahodené, zápletka málo rozvedená a obrana lodi cez virtuálnu realitu trápna. Inak sympatický kapitán, perfektný G'Kar a nezabudnuteľný vesmír a atmosféra B5. Skôr pre zarytých fandov ako "bežného" diváka...(13.2.2016)

• Londo

Babylon 5 považuji za nejlepší sci-fi seriál, ale tenhle film je velké šlápnutí vedle! Místy jsem si připadal, že se dívám na nějakou parodii. Naštěstí se tu alespoň na chvíli objeví Andreas Katsulas (G´Kar).(11.1.2007)

• 3 AM Code

Jako drtviva vetsina filmu z prostredi B5 je i tohle dost slabota - v podstate delsi serialova epizoda a to jeste jedna z tech slabsich - totez sem psal uz o Thirdspace. Na B5 je zkutecne zarazejici, jak moc cni serial nad filmy (s par cestnymi vyjimkami)(29.10.2007)