Babylon 5: Legenda o strážcích (TV film)

Babylon 5: The Legend of the Rangers

Babylon 5: Legenda o strážcoch

Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Michael Vejar

Stein Myhrstad

Hodnotenie by mohlo byť vyššie nebyť naozaj nezvládnutého hereckého obsadenia a naozaj smiešneho spracovania ovládania zbraní (treba vidieť). Na druhej strane poteší lepšie technické spracovanie.(5.2.2012)

• Dan9K

Odnož Babylonu 5, kde je méně Star Treku a více Beverly Hills a Andromedy. Výsledek by nebyl překvapivě až takový průšvih (to jen trochu), kdyby nebyly najati ještě horší herci než v Beverly Hills. Zejména Myriam Sirois v roli Sarah je tak strašně špatná, že to se jen tak nevidí. Ty ksichty a pohyby během scén, kdy střílí v tom prazvláštním zařízení, jsou fakt směšně bolestné. Jinak samotná zápletka mě zaujala rozhodně víc než piloty Babylonu 5 nebo Crusade. Posádka je sympatická minimálně v tom, že to jsou outsideři, čímž se lehce připodobnila seriálům Farscape či Firefly. Hloupoučký Tirk by byl jistě veselou postavou. Neúspěšný pilotní díl musím pochválit i za triky, které jsou v rámci Babylonu 5 opravdu o třídu výš než kdy jindy a je příjemný návrat Christophera Franka, coby skladatele. Bylo fajn slyšet zase melodie Babylonu 5. Hlavní tahák, G'Kar, splnil svou úlohu a je stejně dobrý jako vždycky, pro jeho herce Andrease Katsulase, to byla poslední role v životě. Celkově je však Legenda o strážcích hodně jednoduchá podívaná bez špetky invence a ždímá prostředí seriálu, které by mělo klidně ještě svůj velký potenciál, jeho tvůrci jsou však již hodně vysušení.(25.8.2010)

Když zrní holografický displej, tak pořádně prašťte do projektorové jednotky. Babylon 5 moc neznám, ale tohle je rozhodně moc příjemný počin spíš pro skalní Sci-Fi fans, kteří si tam najdou to svoje. Mám pocit, že teď na nás filmový průmysl chrlí jen samé akční střílečky.(28.10.2008)

Trochu nevyužitá príležitosť. Intrigy len tak nahodené, zápletka málo rozvedená a obrana lodi cez virtuálnu realitu trápna. Inak sympatický kapitán, perfektný G'Kar a nezabudnuteľný vesmír a atmosféra B5. Skôr pre zarytých fandov ako "bežného" diváka...(13.2.2016)

• Londo

Babylon 5 považuji za nejlepší sci-fi seriál, ale tenhle film je velké šlápnutí vedle! Místy jsem si připadal, že se dívám na nějakou parodii. Naštěstí se tu alespoň na chvíli objeví Andreas Katsulas (G´Kar).(11.1.2007)