Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Mám ráda dobré konce, v případě Karkůůle je dobré, že to nakonec skončilo, i když to byla vesměs poměrně humorná taškařice. Protože nejsem vizuálně orientovaná, zato nejsem zbavená pozorovacích schopností, nehybné vlasy (chlupy) postav mě nerozrušovaly, neb se s tím i v reálném světě setkávám (Paříž, Londýn a vlasy stále drží) a nehybná voda je led, pravda, v tom se plave prachmizerně. Základní zápletka je nedomyšlená, dobrá kuchařka si recepty pamatuje, takže odpověď na otázku, co měla Karcoolka v košíčku, je logika. Některé vtipy potěšily (opravdu se tu budeme bavit o tom, jak se zvětšuju?) Některé člověku připadají trochu za natupírované a přelakované vlasy přitažené, nemluvě o tom, že tahat za takhle zpracované vlasy je jak stěhovat piáno točitým schodištěm. Jódlující kozel je bezva, SPOILER - padoušský králíček nikoli, nemluvě o tom, že tady ten zatracený vlk toho ušáka nakonec dostal! Tak takhle by to, soudruzi z USA, skutečně nešlo! Abych vám neomlátila čepičku o hlavu. Opakuji, jsem tak trochu jako Karkulka, také mám ráda šťastné konce. Ale opravdu šťastné. To jste nemohli nechat všechny umřít, zapálit les nebo něco takového? Musel nedostatek vaší tvůrčí invence odnést králíček? KONEC SPOILERU, KONEC KOMENTU.(8.3.2014)

Nečekaně zábavný animák. Animace sice podprůměrná, ale nikterak mne nepohoršila, a mimikia byla zvládnuta velice obstojně. Písničky jsou velice originální, (hlavně ta s řízkem) a narážka na xXx (gGg) byla taky docela v pohodě... a vrcholem byl ten Kozlík. ten neměl chybu. U tohodle sem se fakt nenudil a milerád se na to podívám znovu(28.4.2006)

Nic proti průměrným pohádkám pro každého. Navíc s několika málo vtipnými hláškami.(9.12.2009)

• Lynn

Kafe nepiju! - Když to člověk sleduje na chatě s kámošema, dostává to nové nečekané rozměry :-) Ale jinak jednou a dost.(26.4.2008)

Můj mladší bratr byl tímto animáčem nadšen, tak jsem se rozhodl, že se na něj taky podívám. Musím uznat, že některé scény jsou vtipné a děj nepostrádá očekávání. Za nejzářivější moment považuji píseň kozla a jeho humorné pohyby. A potom se mi ještě líbilo to malý zvíře, co mluvilo rychle a fotilo. Toť vše. Z filmu by se dala udělat slušná reklama nebo nějaké video, které by se vlezlo do 5 minut. Jinak řadím tento animáč k těm méně podařeným. 55%(16.6.2008)

• - Režiséři Cory Edwards a Tony Leech tímto snímkem debutovali na postech režisérů. Jejich spolurežisér Todd Edwards už měl za sebou práci na hraném filmu Chillicothe (1999), který se ocitl v oficiálním výběru Filmového festivalu v SunDance. (imro)

• - Mimo USA vyrobený animák stál jen 15 mil. dolarů a během úvodního víkendu (13. – 15. 1. 2006) vydělal 16,6 milionu. Společnost bratří Weinsteinových opustivších Miramax dokázala, že může připravit slušnou premiéru i nízkorozpočtovému animovanému filmu, který nemá za zády Disneyho reklamní mašinérii. Celkem snímek utržil 50,6 milionu. (imro)

• - Snímek je prvním filmem natočeným v novém Kanbarově animačním studiu na Filipínách. Založili ho vynálezce Maurice Kanbar, který má na konte například SKYY vodku, po které konzumenta nečeká druhý den bolení hlavy, a hollywoodská producentská veteránka Sue Montgomery (Air Force One). Bratry Edwardsovy si vybrali pro svůj projekt díky jejích vánočnímu krátkému snímku Wobots o skupince popletených robotů. (imro)