Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Mám ráda dobré konce, v případě Karkůůle je dobré, že to nakonec skončilo, i když to byla vesměs poměrně humorná taškařice. Protože nejsem vizuálně orientovaná, zato nejsem zbavená pozorovacích schopností, nehybné vlasy (chlupy) postav mě nerozrušovaly, neb se s tím i v reálném světě setkávám (Paříž, Londýn a vlasy stále drží) a nehybná voda je led, pravda, v tom se plave prachmizerně. Základní zápletka je nedomyšlená, dobrá kuchařka si recepty pamatuje, takže odpověď na otázku, co měla Karcoolka v košíčku, je logika. Některé vtipy potěšily (opravdu se tu budeme bavit o tom, jak se zvětšuju?) Některé člověku připadají trochu za natupírované a přelakované vlasy přitažené, nemluvě o tom, že tahat za takhle zpracované vlasy je jak stěhovat piáno točitým schodištěm. Jódlující kozel je bezva, SPOILER - padoušský králíček nikoli, nemluvě o tom, že tady ten zatracený vlk toho ušáka nakonec dostal! Tak takhle by to, soudruzi z USA, skutečně nešlo! Abych vám neomlátila čepičku o hlavu. Opakuji, jsem tak trochu jako Karkulka, také mám ráda šťastné konce. Ale opravdu šťastné. To jste nemohli nechat všechny umřít, zapálit les nebo něco takového? Musel nedostatek vaší tvůrčí invence odnést králíček? KONEC SPOILERU, KONEC KOMENTU.(8.3.2014)

Nebudu kritizovat animaci - 15 milionů rozpočtu naznačuje, že srovnávat Karcoolku s velkorozpočťáky (Shrek 2 75 mil.USD, Ice Age 2 80 mil., Incredibles - 90 mil.) nejde. Příběh vyprávěný z více perspektiv byl rozhodně osvěžením, škoda, že poměr dobrých ku špatným vtipům není lepší. Místy je to vyloženě nuda, byť ke konci (Babiččina verze příběhu) to už zase ubíhalo hodně svižně. Zkrátka průměr.(20.5.2006)

• DaViD´82

Aneb když zoufale nevtipný druhořadý animák znásilňuje koncept Rašomona a shodou několika nepravděpodobných náhod se mu zadaří dva ucházející vtípky. Animací je to k zblití. Beru na vědomí, že oproti áčkovým CGI filmům má Karcoolka čtyřikrát nižší rozpočet, ale vypadá tisíckrát hůře než je běžný průměr i u animáků určených rovnou do půjčoven. Není to vyloženě trapné, pouze nepopsatelně n-u-d-n-é.(1.3.2008)

• Davies182

Docela utrpení, až na zajímavý způsob odvyprávění jinak klasického příběhu. Pár gagům jsem se i zasmál.(12.3.2009)

• Mahalik

Bitch!(8.2.2007)