Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Poměrně vtipná animovaná záležitost, u níž mě nejvíce bavil styl vyprávění známého, leč pro tento snímek upraveného příběhu. Každá z postav předkládá svoji verzi a je nutné říci, že každá má něco do sebe, přičemž ale s přibývajícími minutami je Karcoolka zábavnější a poutavější. Líbilo se mi i prostředí, v němž se děj odehrával, český dabing se povedl a můj výsledný dojem tedy bohatě stačí na 4*.(29.3.2016)

• burina

Taká podpriemerná detektívka. Páchateľa odhalíte už v polovici filmu.:)(8.12.2007)

• Mahalik

Bitch!(8.2.2007)

• Phobia

Nijak zvlášť povedené animace + humor, který se snad může líbit dětem, ale pro dospělé je většinou příliš infantilní a trapný. Snad kdyby mi bylo deset... ve svém věku však můžu hodnotit maximálně na 35%.(12.3.2009)

Karcoolka se netváří jako bůhví jaký trhák nebo umění. Jejím jediným úkolem je pobavit, a to se jí daří celkem obstojně. Příběh je sice slaboučký a animace příšerná, ale právě svojí naivitou a jednoduchostí je film tak kouzelný. Infantilním vtípkům nebo prostému příběhu, který se prakticky nebere vůbec vážně se prostě nejde nesmát. S touhle červeně oděnou frajerkou čas příjemně uteče a být mi o pár let míň, hodnocení určitě zvednu. Pokud potřebujete zvednout náladu, ale máte málo času a přemýšlet se vám nechce, je Karcoolka tou pravou zábavou pro vás.(25.12.2007)

• - Na filmu se začalo pracovat už v roce 2002. (Cheeker)

• - Spoiler: Honička na laně od lanovky na konci filmu: babička vezme formu na pečení a pustí se po laně za kabinkou. Gangsteři udělají to stejné. Když babičku dojíždějí, tak mají najednou snowboardy místo forem na pečení. (Patrik256)

• - Snímek je prvním filmem natočeným v novém Kanbarově animačním studiu na Filipínách. Založili ho vynálezce Maurice Kanbar, který má na konte například SKYY vodku, po které konzumenta nečeká druhý den bolení hlavy, a hollywoodská producentská veteránka Sue Montgomery (Air Force One). Bratry Edwardsovy si vybrali pro svůj projekt díky jejích vánočnímu krátkému snímku Wobots o skupince popletených robotů. (imro)