Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Totální blbinka, která ale i po třetím shlédnutí pobaví.(10.2.2008)

• nunka

Na klasickej Karkulke odrastla snad kazda generacia...sto krat omielana, no u mna stale zboznovana...proste detský kult.. no toto moderne prevedenie karcoolky, kde babicku, ktoru v povodnej verzii zjedol vlk, nahradila akcna snowbordujuca stara mama- extremistka a Karkulku male okate cudo na bicykli...co ja viem...pre decula mozno fajn, pre dospelého diváka málo vtipu a originality. a v podstate trošku o ničom.. Zaujimalo by ma,ako sa na to pozera detský divák, snáď sa to aspoň tejto generácii páči..V porovnaní s Ice age alebo Finding Nemo je Karcoolka veeeeeeeeeeeeeeľmi slabá a nudná animácia...(14.4.2006)

Mizerná animace (voda vypadá jako z libovolné hry o Harry Potterovi, o trávě, stromech, vlasech atd. nemluvě), děj občas překvapí dobrými vychytávkami nebo nápady a odkazy na všechno možné (M:I na lanovce místo s vrtulníkem v tunelu atd.), ale bohužel mnohdy jsou ty absurdity dost přehnané. Musím ale uznat, že ze začátku jsem čekala mnohem větší blbost, nakonec jsem se docela i bavila, ale Pixar ani Dreamworks to bohužel nejsou. Čistých 50%(5.10.2006)

• - Pracovní název Karcoolky byl: „Hoodwinked: The True Story od Red Riding Hood“. (imro)

• - Snímek je prvním filmem natočeným v novém Kanbarově animačním studiu na Filipínách. Založili ho vynálezce Maurice Kanbar, který má na konte například SKYY vodku, po které konzumenta nečeká druhý den bolení hlavy, a hollywoodská producentská veteránka Sue Montgomery (Air Force One). Bratry Edwardsovy si vybrali pro svůj projekt díky jejích vánočnímu krátkému snímku Wobots o skupince popletených robotů. (imro)

• - Na filmu se začalo pracovat už v roce 2002. (Cheeker)