Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $51,386,611Tržby Celosvetovo $110,012,185Tržby za predaj DVD v USA $31,059,824 //počet predaných kusov 1,837,028║ Animačne by sa to dalo zaradiť do kvalitatívnej druhej triedy ale zas vydarené uťahovanie z rozprávkových postáv to vynahradí a celkom slušne to zabaví, takže taký priemer čo sa dá ešte ako tak zniesť. /videl v kine: 60%/(24.4.2006)

V súčastnej záplave 3D animovaných filmov sa "Karcoolka" nestratí. Vtipne a neobvykle spracovaný starý známy príbeh o Červenej Čiapočke. Zabudnite však na klasiku, v tomto snímku je všetko naozaj cool a in. Či ako sa to dnes hovorí. Ja som sa pri tom celkom príjemne pobavil. I keď akčná starká mi bola hodne nesympatická, vyvážili to iné zábavné postavičky. Napríklad taký spievajúci country kozel nemal chybu. ***(7.6.2008)

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno viděl Rataouille, animace Karcoolky na mě působila jako nepovedený vtip. Jenže to můžu tvůrcům jen těžko vyčítat, každý holt nemá největší mistry v oboru a stamilionové rozpočty jako Pixar. Jenže Pixarovští mají i dostatek talentu, nápaditosti a fantazie, což lze o tvůrcích Karcoolky říci jen ztěží. Ne, že by to byla úplná pohroma, ale…..Příběh je zajímavý. Vyšetřování krádeže vzácných receptů je zakomponováno do příběhu známé pohádky o Červené Karkulce a vyprávěno z pohledu všech hlavních postav („myslivcova“ linie je jednoznačně nejlepší a ve výsledku fakt povedená). Jenže tady končí většina kladů, dále jde jen o obyčejnou pohádku s moderními prvky, která rozhodně nezklame děti, ale dospělí se budou nudit.(1.3.2008)

Můj mladší bratr byl tímto animáčem nadšen, tak jsem se rozhodl, že se na něj taky podívám. Musím uznat, že některé scény jsou vtipné a děj nepostrádá očekávání. Za nejzářivější moment považuji píseň kozla a jeho humorné pohyby. A potom se mi ještě líbilo to malý zvíře, co mluvilo rychle a fotilo. Toť vše. Z filmu by se dala udělat slušná reklama nebo nějaké video, které by se vlezlo do 5 minut. Jinak řadím tento animáč k těm méně podařeným. 55%(16.6.2008)

Nečekaně zábavný animák. Animace sice podprůměrná, ale nikterak mne nepohoršila, a mimikia byla zvládnuta velice obstojně. Písničky jsou velice originální, (hlavně ta s řízkem) a narážka na xXx (gGg) byla taky docela v pohodě... a vrcholem byl ten Kozlík. ten neměl chybu. U tohodle sem se fakt nenudil a milerád se na to podívám znovu(28.4.2006)

• - Na filmu se začalo pracovat už v roce 2002. (Cheeker)

• - Spoiler: Honička na laně od lanovky na konci filmu: babička vezme formu na pečení a pustí se po laně za kabinkou. Gangsteři udělají to stejné. Když babičku dojíždějí, tak mají najednou snowboardy místo forem na pečení. (Patrik256)

• - Když žabák Skokan říka: "A teď už se pomalu dostáváme ke Karkulce....", tak tam není židle, ale když je záběr na babičku, tak tam židle stojí. (Patrik256)