Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Nápad dobrý, ale chtělo to lepší a nosnější zpracování. Jsou tam i dost podařené okamžiky, ale celkově spíše slabší průměr, kterému ještě navíc podráží nohy dost ošklivá animace a značně průhledná závěrečná pointa (jestli se to tak dá nazvat:-)(25.3.2006)

• oli.G

Rozhodne to má svoje chvíľky, kvôli ktorým sa to možno aj oplatí pozrieť - a tým myslím hlavne roztomilý odkaz na xXx alebo policajné vypočúvanie a s ním spojené rozprávanie štyroch verzií príbehu, ktoré sa efektne "tarantinovsky" dopĺňajú a prelínajú. Ale tu pozitíva končia. Postavy a postavičky sú po scenáristickej stránke nezaujímavé, no a po tej grafickej nefalšované fiasko, hudbu ani nezaregistrujete a prakticky na každý vtip je tu jeden trapas (a do ktorej skupiny si zaradíte karate karcoolku, nejedno tajomstvo skrývajúcu babičku alebo zúfalý pokus o veveričku z ICE AGE, je už na vás). Po ťažkopádnom finále klesá hodnotenie o rozhodujúcu polhviezdičku na nemilosrdné dve a KARCOOLKA je pre mňa smutným dôkazom toho, že doby, keď každý nový renderovaný animák znamenal päthviezdičkovú bombu, sú neodvratne preč.(1.3.2006)

Moc fajnovej animák. Čekal jsem od toho minimum a zagebil jsem se u toho stejně jako třeba u takového Shreka.(9.1.2007)

• Karlos80

Moderní animák, netradiční postavy, netradiční zpracování, anebo jen prasprostý brak a vykradačka Shreka, Úžasňákovových a třeba Doby ledové? Neříkám že animace, některé rozprávky, groteskní situace, nečekané zvraty a především dabing nebyly dobré, ale jako celek mi to připadalo neuvěřitelně chaotické...Co třeba například ta popkulturní muzika? Písničky v podání Matěje Ruperta a Terezy Černochové ještě pro nějaké to oživení ušly. Dialogy "Pěkně ses prolítla frajerko", "Hobluj Baby", "Nejsi mladá drsná snowborďačka?" mě také nedostaly, stejně tak ani popěvek "schnitzel smažený, děti budou blažený". Babička na snowboardu, ruský Ivan (ze kterého si tvůrci dělají záměrně srandu), Karkulka ovládající jiu jitsu, zlý králík, zpívající a jódlující kozel (který zas ovšem neměl chybu), především za něj ta jedna hvězda. Bojím se, že pro děti na pochopení příliš těžké, ale zase si je třeba uvědomit, že dnešní děti už jsou odkojeni úplně něčím jiným, bohužel :-( Rádoby vtipná podívaná, pro kterou platí rčení "když dva dělají totéž, není to totéž" jako koza drbání...Připadalo mi to celé jako špatná počítačová hra, ale jako bláznivá detektivka to ušlo, ne...:-)?(1.3.2008)

• burina

Taká podpriemerná detektívka. Páchateľa odhalíte už v polovici filmu.:)(8.12.2007)