Divoška

• SK název

Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA, 2008, 98 min

Ve své podstatě je Wild Child taková teeny blbůstka o napravené, původně rozmazlené, ale v jádru vlastně citlivé a slušné holčině (Poppy) z USA, která se díky svým vrtochům ocitne v Anglii a to na venkovském internátu pro dívky, kde se jí má dostat náležité převýchovy. Samozřejmě ji srdečně přivítají a to především místní upjatá řiťolezkyně (Harriet), která jakožto předsedkyně studentské rady si její manýry nenechá líbit. Děj se dále ubírá triviálním směrem, Poppy se musí přizpůsobit a naučit se zvykům "obyčejných" lidí, zažije přátelství, nedorozumění, lásku i zradu a díky tomu všemu nakonec najde i sama sebe. Člověk by si řekl, že je to další tupá a nudná komedie pro náctileté, ale na film se celkem dobře kouká a když to holky rozbalí na školním plese, má to i šmrnc, navíc na něm Emma Roberts vypadá i jako slušná kočka. Film je sice dost průměrný, vtipy nějak zanikají, ale špatný rozhodně není a na 98 minut relaxace se i hodí. (6/10)(19.12.2008)

Scénář: Lucy Dahl .. Neškodná komediální jízdička rozmazlené americké slečínky (s tmavým přelivem k sežrání Emma Roberts) do konzervativní Anglické internátní školy, kde konečně pochopí váhu hodnot. Mládež asi stěží napraví, ale snímkem také nijak neurazí a přestože bránici netrhá (o což se ani nepokouší), pobaví. Pásový nadprůměr.(19.12.2008)

S pravdou se má jít okamžitě na povrch, takže se nebudu tajit tím, že jsem na tenhle film čekal hlavně kvůli Nickovi Frostovi, protože díky Soumraku mrtvých a Hot Fuzz jsem si ho upřímně zamiloval. Jenže já jsem si ho za celý film nevšiml a to mě docela zarazilo, ale nesnažil jsem se vnímat jenom jeho, chtěl jsem se pobavit u americkoanglické komedie, a to řek bych, se vcelku vydařilo. Puberťačka je přesně ten typ filmu, který očekáváte, jestli se na něj chystáte koukat. Z mladého rozmazleného fracka se stává příjemná holka, náprava dokonána, scénář nemá nic originálního, ale docela příjemně se na to kouká. Emma Roberts hrát docela umí, takže jsem schválně zvědavý co předvede příště. Puberťačka je přesně ten typ komedie, který překvapí, neurazí, zabaví a určitě si ho ještě v budoucnu rád zopakuji.(30.12.2008)

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $21,972,336(14.5.2010)

Soundtrack Michael Price: 1. Real Wild Child 2. If This Is Love 3. About You Now 4. Say it Right 5. Chasing Pavements 6. Shut Up and Drive(8.6.2011)

Skvělá oddechová komedie u které jsem se několikrát zasmál. Dá se říct, že mi film i zvedl náladu. Příjemné herecké obsazení. Skvělé téma. Takže vřele film doporučuji. Mám jen jedinou malou výtku a to, že z krásné blondýnky nakonec udělali tmavovlásku. Z atraktivní holky tak udělali průměrnou :-((19.12.2008)

• Flipper

Ako sorry, ale toto bola teenegerská debilina ako traky, bez žiadného zmyslu a pointy. Vhodne aplikovateľné, len na dievčatká od veku 10-13 rokov. Ostatní, ktorým sa to páčilo dávali hviezdy len za krásne dievky, lebo im z nich stála kláda. Mne bola nesympatická ani rozmaznaná Emma Roberts, ani anglické nány. Práve tieto dve tábory tvorili dve protipóly, kde správna nie je ani jedna strana. Nakonci sú všetky puberťáčky rovnaké. Angličanky si o Emme mysleli, že je rozmaznaná a pohŕdali ňou, a Emma si myslela, že sú všetci vidláci. Potom samozrejme sa dajú dokopy, sme BFF, kupujeme šatičky, vínka a poďme na tancovačku ako správne pubertiačky. Potom do toho príde chlapec sťa princ na bielom koni, všetci sa s neho poserieme, no a ešte lakrosový turnaj, ktorý sa tiež nezaobíde bez blbého tančeku. Pritom sa tu vlastne ani nie je miesto smiať sa na ničom. Kým Emma na všetko hovorí "Ew, nechutné" a predsedníčka školy je predstavovaná ako hnusná namyslená krava tak silno, až zámer režiséra ide vyskočiť z monitora. Toto vážne nemá žiaden odkaz, iba predstavenie života umelých puberitiačok. Na film ako Mean Girls, alebo Fricky Friday sa vôbec nechytá. Zahodiť, spáliť, zabudnúť...(30.12.2008)

Ne, tohle opravdu neni lepší, než co se dá vidět v každý jiný teen komedii. Opakujou se tu stejný dějový principy, problémy hlavní postavy, úspěchy, napravení a oblíbenost hlavní postavy na konci, prostě úplně ten nejjednodušší příběh, co se dá vidět se všema záporama, co s tim bývaj spojený a některý scény jsou fakt na pokraji trapnosti, ale musí se tomu nechat, že to na těch 90 minut umí zabavit a i když Emma Roberts měla v začátcích asi solidní tlačenku tětičky Julie, tak tady to zvládla dobře(28.12.2008)

Tenhle žánr je u nás podceňovaný, protože starší muži a drsné ženy nemají rádi puberťácké filmy. Pro náctileté holky a někdy i kluky tenhle typ filmů smysl má. Proto tomuto filmu fandím.(20.4.2011)

• viperblade

Tak to je masakr. Zdejší hodnocení mi totálně vyrazilo dech! 62 %? Za co, proboha? Znám řadu lepších komedií, i pro teenagery. Jinak příběh - jedna velká a souvislá rovina. Bez problému odhadnete, co se stane v příštích 5 minutách. Obsazení taky není nic moc (pokud nepočítám dvě jména, ke kterým se dostanu na konci mého komentáře). K tomuhle napsat scénář muselo dát fakt práci a já si vážím toho člověka, který těch 10 minut obětoval. Takže sečteno podtrženo: 1 * je za Natashu Richardon, která je tam jediná sympatická postava, (škoda, že se s námi rozloučila v takovém braku), 1/2 * je za jeblého, (to se jinak fakt nedá říct), kadeřníka Nicka Frosta a 1/2 * za to, že jsem už viděl i horší filmy. Nicméně zdejších 62 % je výsměch!!! P.S.: Pro srovnání komedie Super náhradník mě pobavila daleko více, ale má jen 59 %.(9.4.2009)

Nestává se často, abych se na puberťáckou komedii tak těšil! Ale co se nestává ještě častěji je, aby teen komedie měla úroveň, hloubku a obešla se bez fekálností a přemrštěných vulgarit. Nejen, že se příběh odehrává v Britanii, ale on má i britskou eleganci a vznešenost, která většině podobným filmům chybí! ___ Emma Roberts na jedničku, celý film v podstatě utáhla sama, a i přes svojí rozmazlenou roli mi byla hodně sympatická. Že by talent po tetě? :-) __ Na plný počet to objektivně rozhodně není, ale film mi zvedl náladu a já si mohl na chvíli zafantazírovat, že i takovéhle příběhy se dějí!(11.12.2008)

Ale tak ... stejnej jako každej romanťák made by USA :-) Takže se to dá, odpočinek přinese :-D(21.12.2008)

"Anglie je tak daleko. - A přesto tam mluví americky!" Pohádek o polidštění rozmazlených pipin, vybavených smrtelnou dávkou závislosti na konzumním způsobu života, bylo natočeno několik hromad. Většinou se jedná o nepříliš koukatelné záležitosti, ale tenhle souboj s disciplínou rozhodně patří ve své povrchní kategorii k těm podařenějším.(7.5.2011)

Takový ten film, kterému dáte zhnuseně odpad a jiný den se nad ním zasmějete. Je to totiž tak blbé, až je to zábavné a příjemně oddychové. Je pravda, že se jedná o otřesně nudný námět zavánějící klišé, nelze si nevšimnout děr ve scénáři a zbytečných scén, ale pokud se vám trefí do nálady, myslím, že slušně pobaví.(25.9.2011)

Skutočne vtipné scény tu človek bude hľadať márne, no napriek tomu je film prekvapivo záživný. Môžu za to najmä sexy dievčence v školských uniformách, Británia vs. Amerika, rozkošný čumák Emmy Roberts a nadupaný popový soundtrack. Základná receptúra ideálnej oddychovky na sobotu 10:30.(7.7.2011)

• Smok

Zisťujem, že čas od času pozriem film, pre ktorý nie som určený ako cieľová skupina, a potom mu na CSFD zvesela kazím percentá :)(7.3.2009)

Posledný film sympatickej N. Richardson, manželky L. Neesona, ktorá tragicky zahynula na lyžovačke v horách. Pravú hviezdnu kariéru mala i napriek pokročilému veku ešte len pred sebou, pretože za jej úprimnými očami som cítil nesporný talent. Na túto komédiu som natrafil úplne náhodou a hlavne kvôli Richardsonovej som jej obetoval svoj čas. Dej sa točí okolo bohatej a rozmaznanej "dcérečky", ktorá potrebuje pár faciek od života. Mala by jej ich dať internátna škola v Anglicku a veru, že aj dá. V žánri nič nové. Samozrejme, že sa z nej stane rozumná baba, ale pozeralo sa na tom celkom dobre. Navyše mám pocit, že o mladej a talentovanej Emme Roberts ešte budeme počuť. 60%.(2.1.2012)

• teutates

Naivné, trápne, hlúpe... proste Wild Child. Americká puberťačka na mňa dojem rozhodne nespravila. Klamal by som, ak by som tvrdil, že ma pár momentov nezaujalo, avšak ako celok veľmi slabé. Strašne ma iritovali "fopa" scény, ktoré kazili môj zážitok. No a na city sa tu hralo tak, že ma to po hodine prešlo takže 5/10, ale 2*(18.12.2008)

Ale jo, celkem normální film, kde rozmazlená holka změní prostředí - školu, která je pro ni něco úplně jiného. Chová se jako barbína a nedovede řešit nic jinýho, než značkový hadry... Nakonec je Poppy nejen blbou blondýnou, ale citlivou holkou, která se ještě nevzpamatovala ze smrti svý mámy. Sice se chovala jako Paris Hilton, ale nakonec se mi líbila - hlavně zkoušení šatů, což byla naprosto spontánní scéna, nebo když se proměnila v brunetu, což ji nejen slušelo, ale hned mi připadala citlivější a rozumnější. Ke konci trošku dojetí a bojového tance... a VOALA - prostě relax.(3.2.2009)

Od začátku předvídatelná teenagerská komedie, ve které sice nechybí klasická cliché, ale narozdíl od podobných tématických blbostí, tenhle filmek alespoň baví. K tomu i dobře zvolená hudba film posouvá vpřed a až na pár scén se na to hezky kouká. Zasmála jsem se, uvilnila, zapomněla na zítřejší písemku, takže tak 60% (ale jeslti z té písemky dostanu horší známku jak 3, tak strhávám na 20% :D )(1.4.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11