poster

Divoška

 • CZ název

  Puberťačka

 • USA

  Wild Child

 • SK název

  Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA, 2008, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (221)

 • Blizzard
  ***

  Ve své podstatě je Wild Child taková teeny blbůstka o napravené, původně rozmazlené, ale v jádru vlastně citlivé a slušné holčině (Poppy) z USA, která se díky svým vrtochům ocitne v Anglii a to na venkovském internátu pro dívky, kde se jí má dostat náležité převýchovy. Samozřejmě ji srdečně přivítají a to především místní upjatá řiťolezkyně (Harriet), která jakožto předsedkyně studentské rady si její manýry nenechá líbit. Děj se dále ubírá triviálním směrem, Poppy se musí přizpůsobit a naučit se zvykům "obyčejných" lidí, zažije přátelství, nedorozumění, lásku i zradu a díky tomu všemu nakonec najde i sama sebe. Člověk by si řekl, že je to další tupá a nudná komedie pro náctileté, ale na film se celkem dobře kouká a když to holky rozbalí na školním plese, má to i šmrnc, navíc na něm Emma Roberts vypadá i jako slušná kočka. Film je sice dost průměrný, vtipy nějak zanikají, ale špatný rozhodně není a na 98 minut relaxace se i hodí. (6/10)(19.12.2008)

 • Malarkey
  ***

  S pravdou se má jít okamžitě na povrch, takže se nebudu tajit tím, že jsem na tenhle film čekal hlavně kvůli Nickovi Frostovi, protože díky Soumraku mrtvých a Hot Fuzz jsem si ho upřímně zamiloval. Jenže já jsem si ho za celý film nevšiml a to mě docela zarazilo, ale nesnažil jsem se vnímat jenom jeho, chtěl jsem se pobavit u americkoanglické komedie, a to řek bych, se vcelku vydařilo. Puberťačka je přesně ten typ filmu, který očekáváte, jestli se na něj chystáte koukat. Z mladého rozmazleného fracka se stává příjemná holka, náprava dokonána, scénář nemá nic originálního, ale docela příjemně se na to kouká. Emma Roberts hrát docela umí, takže jsem schválně zvědavý co předvede příště. Puberťačka je přesně ten typ komedie, který překvapí, neurazí, zabaví a určitě si ho ještě v budoucnu rád zopakuji.(30.12.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Lucy Dahl .. Neškodná komediální jízdička rozmazlené americké slečínky (s tmavým přelivem k sežrání Emma Roberts) do konzervativní Anglické internátní školy, kde konečně pochopí váhu hodnot. Mládež asi stěží napraví, ale snímkem také nijak neurazí a přestože bránici netrhá (o což se ani nepokouší), pobaví. Pásový nadprůměr.(19.12.2008)

 • T2

  Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $21,972,336(14.5.2010)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Michael Price: 1. Real Wild Child 2. If This Is Love 3. About You Now 4. Say it Right 5. Chasing Pavements 6. Shut Up and Drive(8.6.2011)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Skvělá oddechová komedie u které jsem se několikrát zasmál. Dá se říct, že mi film i zvedl náladu. Příjemné herecké obsazení. Skvělé téma. Takže vřele film doporučuji. Mám jen jedinou malou výtku a to, že z krásné blondýnky nakonec udělali tmavovlásku. Z atraktivní holky tak udělali průměrnou :-((19.12.2008)

 • Flipper
  odpad!

  Ako sorry, ale toto bola teenegerská debilina ako traky, bez žiadného zmyslu a pointy. Vhodne aplikovateľné, len na dievčatká od veku 10-13 rokov. Ostatní, ktorým sa to páčilo dávali hviezdy len za krásne dievky, lebo im z nich stála kláda. Mne bola nesympatická ani rozmaznaná Emma Roberts, ani anglické nány. Práve tieto dve tábory tvorili dve protipóly, kde správna nie je ani jedna strana. Nakonci sú všetky puberťáčky rovnaké. Angličanky si o Emme mysleli, že je rozmaznaná a pohŕdali ňou, a Emma si myslela, že sú všetci vidláci. Potom samozrejme sa dajú dokopy, sme BFF, kupujeme šatičky, vínka a poďme na tancovačku ako správne pubertiačky. Potom do toho príde chlapec sťa princ na bielom koni, všetci sa s neho poserieme, no a ešte lakrosový turnaj, ktorý sa tiež nezaobíde bez blbého tančeku. Pritom sa tu vlastne ani nie je miesto smiať sa na ničom. Kým Emma na všetko hovorí "Ew, nechutné" a predsedníčka školy je predstavovaná ako hnusná namyslená krava tak silno, až zámer režiséra ide vyskočiť z monitora. Toto vážne nemá žiaden odkaz, iba predstavenie života umelých puberitiačok. Na film ako Mean Girls, alebo Fricky Friday sa vôbec nechytá. Zahodiť, spáliť, zabudnúť...(30.12.2008)

 • Shit
  ***

  Ne, tohle opravdu neni lepší, než co se dá vidět v každý jiný teen komedii. Opakujou se tu stejný dějový principy, problémy hlavní postavy, úspěchy, napravení a oblíbenost hlavní postavy na konci, prostě úplně ten nejjednodušší příběh, co se dá vidět se všema záporama, co s tim bývaj spojený a některý scény jsou fakt na pokraji trapnosti, ale musí se tomu nechat, že to na těch 90 minut umí zabavit a i když Emma Roberts měla v začátcích asi solidní tlačenku tětičky Julie, tak tady to zvládla dobře(28.12.2008)

 • Pethushka
  ****

  Tenhle žánr je u nás podceňovaný, protože starší muži a drsné ženy nemají rádi puberťácké filmy. Pro náctileté holky a někdy i kluky tenhle typ filmů smysl má. Proto tomuto filmu fandím.(20.4.2011)

 • Dragoni
  ***

  Je to dívčí, střelené a kouká se na to dobře. (Super soundtrack)(6.7.2015)

 • Zíza
  ***

  Ale tak ... stejnej jako každej romanťák made by USA :-) Takže se to dá, odpočinek přinese :-D(21.12.2008)

 • viperblade
  **

  Tak to je masakr. Zdejší hodnocení mi totálně vyrazilo dech! 62 %? Za co, proboha? Znám řadu lepších komedií, i pro teenagery. Jinak příběh - jedna velká a souvislá rovina. Bez problému odhadnete, co se stane v příštích 5 minutách. Obsazení taky není nic moc (pokud nepočítám dvě jména, ke kterým se dostanu na konci mého komentáře). K tomuhle napsat scénář muselo dát fakt práci a já si vážím toho člověka, který těch 10 minut obětoval. Takže sečteno podtrženo: 1 * je za Natashu Richardon, která je tam jediná sympatická postava, (škoda, že se s námi rozloučila v takovém braku), 1/2 * je za jeblého, (to se jinak fakt nedá říct), kadeřníka Nicka Frosta a 1/2 * za to, že jsem už viděl i horší filmy. Nicméně zdejších 62 % je výsměch!!! P.S.: Pro srovnání komedie Super náhradník mě pobavila daleko více, ale má jen 59 %.(9.4.2009)

 • hellstruck
  ****

  Takový ten film, kterému dáte zhnuseně odpad a jiný den se nad ním zasmějete. Je to totiž tak blbé, až je to zábavné a příjemně oddychové. Je pravda, že se jedná o otřesně nudný námět zavánějící klišé, nelze si nevšimnout děr ve scénáři a zbytečných scén, ale pokud se vám trefí do nálady, myslím, že slušně pobaví.(25.9.2011)

 • lesumir
  *****

  Nestává se často, abych se na puberťáckou komedii tak těšil! Ale co se nestává ještě častěji je, aby teen komedie měla úroveň, hloubku a obešla se bez fekálností a přemrštěných vulgarit. Nejen, že se příběh odehrává v Britanii, ale on má i britskou eleganci a vznešenost, která většině podobným filmům chybí! ___ Emma Roberts na jedničku, celý film v podstatě utáhla sama, a i přes svojí rozmazlenou roli mi byla hodně sympatická. Že by talent po tetě? :-) __ Na plný počet to objektivně rozhodně není, ale film mi zvedl náladu a já si mohl na chvíli zafantazírovat, že i takovéhle příběhy se dějí!(11.12.2008)

 • petaspur
  ***

  "Anglie je tak daleko. - A přesto tam mluví americky!" Pohádek o polidštění rozmazlených pipin, vybavených smrtelnou dávkou závislosti na konzumním způsobu života, bylo natočeno několik hromad. Většinou se jedná o nepříliš koukatelné záležitosti, ale tenhle souboj s disciplínou rozhodně patří ve své povrchní kategorii k těm podařenějším.(7.5.2011)

 • JohnnyD
  ***

  Skutočne vtipné scény tu človek bude hľadať márne, no napriek tomu je film prekvapivo záživný. Môžu za to najmä sexy dievčence v školských uniformách, Británia vs. Amerika, rozkošný čumák Emmy Roberts a nadupaný popový soundtrack. Základná receptúra ideálnej oddychovky na sobotu 10:30.(7.7.2011)

 • gogo76
  ***

  Posledný film sympatickej N. Richardson, manželky L. Neesona, ktorá tragicky zahynula na lyžovačke v horách. Pravú hviezdnu kariéru mala i napriek pokročilému veku ešte len pred sebou, pretože za jej úprimnými očami som cítil nesporný talent. Na túto komédiu som natrafil úplne náhodou a hlavne kvôli Richardsonovej som jej obetoval svoj čas. Dej sa točí okolo bohatej a rozmaznanej "dcérečky", ktorá potrebuje pár faciek od života. Mala by jej ich dať internátna škola v Anglicku a veru, že aj dá. V žánri nič nové. Samozrejme, že sa z nej stane rozumná baba, ale pozeralo sa na tom celkom dobre. Navyše mám pocit, že o mladej a talentovanej Emme Roberts ešte budeme počuť. 60%.(2.1.2012)

 • juta
  *****

  Tahle komedie mě sedla. Film příjemně ubíhá a každou chvíli se člověk zasměje. Dobrá scéna je například ta, kde Emma zasekne kazetu do učitelčina autorádia a potom její učitelka projíždí kolem autobusu s ohlušující metalovou písničkou, která nejde vypnout :D Právě tady jsem prvně viděl Emmu Roberts a hned jsem jí zařadil mezi mé oblíbené herečky. Její blonďaté vlasy jí moc slušely.(6.5.2012)

 • Rosaviva
  *****

  Zcela průměrný film o tom jak dospívání není jednoduché. Ale když jsem to viděla úplně napoprvé tak se mi to strašně líbilo. Úplně jsem se do tohohle filmu zamilovala. Viděla jsem ho už několikrát a nikdy mě to nepřestalo bavit a vždycky jsem byla tak nadšená jako napoprvé. Emma Roberts dokázala, že je skutečně talentovaná herečka, za její blond vlasy bych vraždila, jediné co mě naštvalo bylo, že si je ostříhala. Alex Pettyfer je jeden z nejkrásnější herců co jsem poslední dobou viděla. Kéž by bylo takovýhle teenage filmů víc. Navíc jako bonus k tomu byl úžasný soundtrack. Nemůžu dát jinak než 5* je to moje srdcovka.(7.11.2009)

 • Smok
  *

  Zisťujem, že čas od času pozriem film, pre ktorý nie som určený ako cieľová skupina, a potom mu na CSFD zvesela kazím percentá :)(7.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12