Divoška

Wild Child

Chodiaca katastrofa

Romantický / Komedie

USA, 2008, 98 min

"Anglie je tak daleko. - A přesto tam mluví americky!" Pohádek o polidštění rozmazlených pipinek, vybavených smrtelnou dávkou závislosti na konzumním způsobu života, bylo natočeno několik hromad. Nejsem jejich zarputilým fandou, protože se většinou jedná o nepříliš koukatelné záležitosti, ale tenhle souboj s disciplínou rozhodně patří ve své povrchní kategorii k těm podařenějším.(16.3.2016)

Zábavná jízda nejenom pro -náctileté o tom, kterak jednu rozmazlenou bohatou dívku Poppy ( Emma Roberts) pošle její táta do přísné dívčí internátní školy v Anglii a jak se po počátečních obtížích z ní...ale co, stručně a jasně: stokrát viděné a přece zase (alespoň pro mě) zábavné. Vděčné téma o napraveném jedinci a životních hodnotách funguje a tvůrci dokazují, že i dneska lze komedii pro mladé natočit vkusně.(22.3.2009)

Čekal jsem trochu něco jiného a trochu víc humoru. Nejsem zklamán, je to pohodovka, ale chce to víc.(23.7.2012)

• - Režisér Nick Moore dal rodině Poppy (Emma Roberts) své přijmení. (snoozetherip)

• - Pri vybaľovaní má Poppy (Emma Roberts) v kufri minerálnu vodu S. Pellegrino. Túto minerálku obľubuje napríklad aj herec a spevák Jared Leto. (metal.storm)

• - V úvodu filmu Poppy (Emma Roberts) srovnává školu Abbey Mount s Bradavicemi. Shirley Henderson, která hraje v tomto filmu Matron Cerberusovou, hraje Ufňukanou Uršulu ve filmové sérii o Harry Potterovi. (Karlos80)