Duane Hopwood

Komedie / Drama

USA, 2005, 84 min

Malý, skromný a bezmála pětihvězdičkový film, který vám může učarovat mimo jiné svou jemnou zdrženlivostí a neokoukanými exteriéry. Komorní dramata mám velmi rád, a když jsou ještě poměrně svěže natočena a netlačí na pilu, pak je radost se na ně dívat. David Schwimmer překvapil svým odevzdáním se roli a vybudoval tak velmi uvěřitelnou a skutečně politováníhodnou postavu, se kterou jde divák od začátku až do konce i přesto, že kolikrát by hlavnímu hrdinovi rozbil ústa. Tak trochu smutná, ale upřímná a chtělo by se říci i opravdová podívaná.(18.2.2011)

Nečekejte žádné ožralecké eskapády, ale jak je nebezpečný alkoholismus nepřiznaný. Je to pomalá a plíživá destrukce normálního života. Výtečný film!(3.8.2011)

Důkaz, že David Schwimmer opravdu umí hrát. A jak! Komorní příběh jedné rozpadající se rodiny. Krásně civilně natočený snímek, umocněný hudbou a pozdně podzimním venkovem New Jersey.(10.11.2012)

I když přišel o děti, ženu a práci, tak to nakonec dopadlo dobře :-) Já ani nevím co psát, vzpomínám si na přesvědčivou upřímnost dětské řeči, okamžiky vracející se jako bumerang nebo konstatování : smrdíš jako mrtvá krysa.(21.10.2009)

Davida Schwimmera mám ráda, Ross byl má oblíbená postava ve Friends a po skvělém výkonu v tomto snímku ještě víc lituji, že se spíše než hraní věnuje režii. Jeho Duane je největším kladem filmu a ačkoliv v reálu alkoholikům zrovna nefandím, tady mi ho bylo chvílemi i líto, zvlášť když jsem viděla jeho nefalšovanou lásku k dětem i bývalé ženě. Není to příběh o bezohledném opilci, co sobecky přehlíží city ostatních, ale o slušném člověku, který tak úplně nezvládá některé životní situace a pomalu, ale jistě propadá alkoholu, jen si to ještě plně neuvědomuje. Takový malý nezávislý kousek, kde nic není černobílé, stejně tak jako v životě.(28.9.2013)