Martin a červené sklíčko

Rodinný / Krimi

Československo, 1966, 75 min

Ačkoliv účast jinak skvělých herců Růžka a Skopečka je (alespoň tedy v tomhle dílu, jiné jsem zatím neviděl) zcela zbytečná, oba si jen štěknou a zmizí, film není tolik poplatný době, jak by se dalo čekat. Jistě, vrahem není zahradník, ale živnostník, ve filmu se ale celkem dost a svižně hovoří anglicky (téměř vše obstarává Jan Tříska, jehož účast je taky svátkem nám všem, kteří jsme trezorovou dobu zažili) a hlavně je to prázdninovka, a ty já mám rád. Ten kabriolet na začátku, prostředí Červené Lhoty a celkem svižné tempo vyprávění dělá z téhle rádoby dětské detektivky hodně příjemný film.(13.1.2015)

Film spíš pro děti, o tom jak někdo nacpal ukradený brilianty do štěstíček a na pouti to prodával. Za zmínku stojí asi jediná hlavní role či jedna z hlavních v postavě kriminalisty Vladimíra Hrubého, který se jinak objevoval vesměs jen v epizodních ,ale nezapomenutelných roličkách.(25.12.2009)

Docela nahuštěná nuda, která tak vysoké hodnocení dostává jen za scénu z mé rodné vesnice! :)(25.12.2009)

Asi nejvydařenější dětská krimipovídka o příslušníku Martinovi z "Dětského oddělení" kriminální policie.(15.2.2011)

Nic co by mi bylo blízké(25.12.2009)

• - Natáčelo se v obci Ústrašín, v Nové Cerekvi a Jindřichově Hradci. Filmový zámek pak představoval z části zámek Červená Lhota a z části zámek Kamenice nad Lipou. (Cucina_Rc)