Martin a červené sklíčko

Rodinný / Krimi

Československo, 1966, 75 min

Nic co by mi bylo blízké(25.12.2009)

Že Jaroslav Vízner nesměl hrát, bylo jen dobře. Křeč v obličeji, křečovité držení těla, křečovitá chůze, to podle něj nejlépe vystihlo vyšetřovatele. Ale možná ano. Vždyť závěrečná poznámka Martina se nese v duchu "nenašli jsme všechny diamanty, ale co, vždyť nesmíme hledět jen na peníze". Jenže kromě Víznera ve filmu hráli i dobří herci, takže byl díky nim koukatelný.(4.5.2013)

Docela nahuštěná nuda, která tak vysoké hodnocení dostává jen za scénu z mé rodné vesnice! :)(25.12.2009)

Film spíš pro děti, o tom jak někdo nacpal ukradený brilianty do štěstíček a na pouti to prodával. Za zmínku stojí asi jediná hlavní role či jedna z hlavních v postavě kriminalisty Vladimíra Hrubého, který se jinak objevoval vesměs jen v epizodních ,ale nezapomenutelných roličkách.(25.12.2009)

Asi nejvydařenější dětská krimipovídka o příslušníku Martinovi z "Dětského oddělení" kriminální policie.(15.2.2011)