poster

Můj Nikifor

 • Polsko

  Mój Nikifor

 • slovenský

  Môj Nikifor

 • anglický

  My Nikifor

Drama

Polsko, 2004, 97 min

 • Damiel
  **

  Krystyna Feldman je naprosto dokonalá, nevědět, že hlavního hrdinu hraje tahle babka, nepoznáte to ani omylem. Jenomže to je asi tak jediné pozitivum tohoto filmu, který je bohužel strašně roztahaný a nudný, jakoby jeho jedinou záminkou bylo obsazení zmínené herečky do titulní role.(26.3.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $213,000(10.9.2010)

 • mat.ilda
  ***

  Bezpozlátkový příběh, plný neutěšených životních strázní svérázného umělce, natočený syrovou formou, dojímavý a opravdový, zdá se, že Polákům loserovská dramata jdou, což dokázal i o dva roky mladší "Edi" Piotra Trzaskalskeho. Největší překvapení však číhalo v závěrečných titulcích - Nikifora ztvárnila žena! Jen nevím, zda větší poklona náleží herečce nebo maskérovi, nejspíš každému z nich.(3.10.2009)

 • JANARYBA
  ****

  Škoda, že tento film u vás nenašel pochopení. Byla jsem samozřejmě zvědavá, jak může hlavní roli naivního malíře samouka bezdomovce hrát žena, od ní je to opravdový herecký koncert. A když se k tomu přidá to, že se dozvíme něco z oblasti, o které vůbec nic nevíme a ještě je to podle skutečnosti........Zkouším upozorňovat na filmy, které dle mého názoru jsou " modré" neprávem. Jeden z těch filmů, které jsou jiné.(9.5.2008)

 • Philippa
  *****

  Pár vyšších hodnocení se tu objevilo ,ale žádný nic moc pozitivní komentář.Pár týdnů se mi tento film doma válel na DVD a pod vlivem zdejšího ne zrovna nadšení se mi do něj úplně nechtělo.Jaké však bylo mé překvapení.Žádná nuda,žádný životopisný příběh ,ale nádherně čistý lidský příběh.Příběh plný symbolů, chvílemi až "naivních" symbolů, v němž o samotného Nikifora podle mne až tolik nešlo.Sledovala jsem Mariana a jeho postupnou fascinaci tímto "naivním" malířem a to i za cenu vlastních velkých obětí.Chválit zde herecký výkon Krystyny Feldman je sice zbytečné ,ale přece jen si to nemohu odpustit.Bravo!........"Mají tam rádio? -Kde? -V nebi. -Ano velká a malá,různá. -Dřív neměli........".(13.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace