Strážce

Strážca

The Sentinel

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 103 min

Rutiní hru na kočku a myš zachraňuje od propadu do šrotu hlavně velmi dobré obsazení. Douglas sice nemá tolik elánu jako dřív, ale vaše sympatie si získá. Sutherland je dobrý herec, ale podobný výkon jsme od něj viděli už ve 24hodin. No a Kim Basinger s Evou Longoria jsou nesmírně krásné a obě svoje mužské protějšky skvěle doplňují. Na jedno zhlédnutí dobrý, ale podruhé už bych to vidět nemusel.(7.7.2007)

Seriálový macher Clark Johnson dostal do rúk ďalší potenciálne sľubný kšeft a ďalší, ktorý sa točí okolo veľkej akčnej hry. A nesklamal. Tentokrát však netreba ochraňovať mafiánskeho bossa, ale rovno prezidenta. 'The Sentinel' je určite skromnejší počin, než predchádzajúci megatrhák. Akcie a napätia sa tu divák dočká síce inou formou, ale počas filme je stále na čo pozerať. Scenár nie je až taký deravý, len škoda, že len tá ústredná zápletka pôsobí dosť primitívnym dojmom a všetko sa to popritom tvári ako najvážnejšia filmová dráma s najväčším humanistickým posolstvom. Podporné elementy ako hudba, kamera a zapojenie moderných technológií len podporili lepší imidž filmu. Herci sú v pohode, no všetko je iba v úrovni nadpriemeru. Douglas je však stále vo forme a ani po troch rokoch, keď mi vyrazil dych v pohodovej akčnej oddychovke, ešte nepatrí do starého železa. 75%.(2.8.2008)

Vemte si Osobního strážce, zkřižte jej s Úhlem pohledu a dostanete tento film. Je to svižné, má to skvělé obsazení (Douglas na svůj věk hraje stále dobře, Sutherland si možná ani neuvědomil, že netočí dalšího Bauera :-)) a Eva Longoria Parker… no řekněme to tak, kde jí chybí něco navíc v herectví, tak tam je to vyváženo na kráse, takže taky spokojenost… :-) A čert vem nějakou logiku (opravdu jsou otisky prstů hotovy za 20 minut?) Pokud se vám fakt nechce přemýšlet, ale zároveň nechcete trávit čas u nějakého stupidního filmu, tak můžete zkusit tenhle. Myslím, že byste neměli být zklamaní…(12.9.2009)

• choze

Průměrný thriller postavený na jednom dobrém scénáristickém nápadu.(6.3.2007)

Celou dobu dobrý, dobrý a od scény "Sutherland míří na Douglase, ale nedokáže ho oddělat" mě to najednou přestalo bavit. Navíc finální přestřelka v chodbách vypadá, jako kdyby jí místo Clarka Johnsona natočila ČT1 (kamera tam furt zabírá nějakej hydrant a celý to tam vypadá jak u nás doma ve sklepě). Herecky je ten film na úrovni a Eva Longoria potěší každýho chlapa.(7.1.2007)