Rozpočet $60miliónovTržby USA $36,280,697Tržby Celosvetovo $78,084,827Tržby za predaj DVD v USA $17,477,907 //počet predaných kusov 1,114,789║ Vydarený politický thriller, kde k lepšiemu výsledku chýbal o niečo šikovnejší scenárista, ale aj tak režisér Clark Johnson(predtým bravúrne zvládol film S.W.A.T.) si svoje obľúbené akčné pasáže opäť vychutnal a ponúkol miestami svižný dej plný napätia. /videl v kine: 65%/(11.1.2007)

• Cival

Clark Johnson v tom jaksi zabloudil. Pozval si výtečné herce (hádky mezi Douglasem a Sutherlandem mě dostávaly) a velice slibnou zápletku, aniž by z toho vytěžil víc než běh obrázků z atraktivního prostředí prezidentovy ochranky, pár nevěrohodných zvratů a dementní konec. Potenciál tu byl, máloco z něj se ale podařilo naplnit. Jakkoliv to místy více než plynule utíká. 50%(16.8.2006)

Kolikrát už jsme model "prchám a přitom pátrám ve jménu své očisty" viděli? Nebýt toho pří-šer-né-ho konce, vůbec by nevadilo, že už mockrát, protože dík sympatické herecké partě a poměrně čiperné režii, to není na zapíchnutí v půlce, ale do top filmových zážitků si to asi taky nikdo dávat nebudem.(30.9.2006)

Vemte si Osobního strážce, zkřižte jej s Úhlem pohledu a dostanete tento film. Je to svižné, má to skvělé obsazení (Douglas na svůj věk hraje stále dobře, Sutherland si možná ani neuvědomil, že netočí dalšího Bauera :-)) a Eva Longoria Parker… no řekněme to tak, kde jí chybí něco navíc v herectví, tak tam je to vyváženo na kráse, takže taky spokojenost… :-) A čert vem nějakou logiku (opravdu jsou otisky prstů hotovy za 20 minut?) Pokud se vám fakt nechce přemýšlet, ale zároveň nechcete trávit čas u nějakého stupidního filmu, tak můžete zkusit tenhle. Myslím, že byste neměli být zklamaní…(12.9.2009)

Priznám sa, že začiatok ma vôbec nechytil. Pripadalo mi to, ako keby som to už videl stokrát niekde inde. Po spiknutí a narafičení dôkazov proti M. Douglasovi film odrazu nabral spád aj napätie. Napriek konečnej spokojnosti je film pre mňa ako celok trošku nevyvážený, takže nakoniec priemer. 60%.(27.12.2010)