Strážce

The Sentinel

Strážca

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 103 min

Agent Pete Garrison se kdysi vrhl mezi prezidenta a déšť kulek. Patří stále k váženým členům prezidentské ochranky, když je zavražděn jeho kolega Charlie, který se mu chystal s něčím svěřit. Vraždu vyšetřuje Pete spolu s Davem a agentkou Jill. Když ale podvržené indicie začnou ukazovat na Petea, dá se na útěk. Tento politický thriller v ničem moc nepřekvapí. Má dobré herce, nadějnou zápletku, ale neví si rady, jak by ji zajímavě rozvinul a poměrně rychle začne nudit.(6.11.2010)

Michael Douglas už si prezidenta zahrál, tak proč si nestřihnout roli jeho osobního bodyguarda? Respektive spíš první dámy, které je však blíž, než by měl. Jeho postavení začne zásadně narušovat to, že při ohrožení hlavy státu nemůže říct na detektoru lži všechno, navíc má někdo kompromitující fotografie, které si za rámeček rozhodně nedá. Tajná služba má tak obětního beránka, Douglas vezme nohy na ramena, aby očistil nejen sebe, ale přerušil i teroristický útok. Nahrávají mu zkušenosti i místy nejapné kroky některých jeho kolegů, kteří ještě ani nebyli na světě, když schytal kulku za prezidenta Reagana. Výsledek chce být vzrušující podívanou, ono se to místy daří, jenže druhou polovinu už seká jednu logickou chybu za druhou. A někdy už hodně do očí vřískající (první dáma si v okamžiku největšího ohrožení pobíhá okolo auta). Tenhle výsledek navíc stál šedesát milionů dolarů a vidět to moc není. Je to natočené hezky, ale chybí nějaká skutečně zapamatovatelná scéna, Clark Johnson je rutinér, má rád kamerové oblety a nájezdy na své hrdiny, ale jinak toho moc nepředvedl. A hlavně neomlátil scénář někomu o hlavu (asi nejvíc zamrzí návrat našeho hrdiny mezi kolegy, jako by se nechumelilo). Douglasovi hodně pomáhá charisma, s bouchačkou už mu to tolik (věk nezastavíš) nejde. Záporáci spíš směšní, zrádce se dá snadno odtušit. Na 60% se ale sápeme. A to není úplně málo.(4.3.2015)

• borsalino

Víte, s tímhle filmem je to stejné jako s rohlíkama. Přijdete do krámu a mají jich tam spoustu. Nejsou sice všechny docela stejné, ale jsou si velmi podobné. Tak je to i s tímhle filmem. Podobný námět jako spousta jiných filmů, víte co vás čeká a jak to dopadne, což u rohlíku víte většinou taky. Nakonec bývalí dobří přátelé k sobě zase najdou cestu, zatímco poslední trosky KGB jsou rozprášeny výkonnými agenty tajné služby, což se rohlíkům pravděpodobně nestává a právě za tuto "nevšední" invenci dávám filmu dvě dozlatova upečené hvězdičky.(12.9.2009)

Nahlédnout do života prezidentské ochranky je již samo o sobě zajímavé. Zajímavý je také děj, i když předem víte, že tohle špatně skončit nemůže. Zajímavé je také herecké obsazení, ale bohužel si uvědomíte, že všichni kolem nás stárnou. Finále se opravdu moc nepovedlo. Vzhledem k tomu, jak se celý příběh důmyslně kombinovalo a vymýšlelo tak bylo bezmyšlenkovitě odfláknuto. Příznivci 24 hodin budou spokojeni s K.Sutherlandem, M.Douglas ,,schází" pouze věkem a E. Longoria je zde pro parádu. Jednoduše řečeno, každý si zde najde to svoje. P.S. je to opravdu celkem hezká ženská!(26.2.2007)

• Cival

Clark Johnson v tom jaksi zabloudil. Pozval si výtečné herce (hádky mezi Douglasem a Sutherlandem mě dostávaly) a velice slibnou zápletku, aniž by z toho vytěžil víc než běh obrázků z atraktivního prostředí prezidentovy ochranky, pár nevěrohodných zvratů a dementní konec. Potenciál tu byl, máloco z něj se ale podařilo naplnit. Jakkoliv to místy více než plynule utíká. 50%(16.8.2006)