Strážce

Strážca

The Sentinel

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 103 min

Agent Pete Garrison se kdysi vrhl mezi prezidenta a déšť kulek. Patří stále k váženým členům prezidentské ochranky, když je zavražděn jeho kolega Charlie, který se mu chystal s něčím svěřit. Vraždu vyšetřuje Pete spolu s Davem a agentkou Jill. Když ale podvržené indicie začnou ukazovat na Petea, dá se na útěk. Tento politický thriller v ničem moc nepřekvapí. Má dobré herce, nadějnou zápletku, ale neví si rady, jak by ji zajímavě rozvinul a poměrně rychle začne nudit.(6.11.2010)

• Cival

Clark Johnson v tom jaksi zabloudil. Pozval si výtečné herce (hádky mezi Douglasem a Sutherlandem mě dostávaly) a velice slibnou zápletku, aniž by z toho vytěžil víc než běh obrázků z atraktivního prostředí prezidentovy ochranky, pár nevěrohodných zvratů a dementní konec. Potenciál tu byl, máloco z něj se ale podařilo naplnit. Jakkoliv to místy více než plynule utíká. 50%(16.8.2006)

Byť je finále scénáristicky možná nešťastné a schéma příběhu trochu okoukané, mám z filmu dobrý pocit, protože se evidentně všichni včetně herců i tvůrců snaží. Clark Johnson servíruje další akční dobrodružství, které se k cíli přibližuje dynamickým a vyrovnaným krokem energického běžce, až v poslední půlhodině si snímek špatným došlápnutím (scénáristickým tahem) způsobil bolestivý (pro diváka) výron. Do cíle se přeci jenom ale dobelhal a podpořila ho v tom i velice výrazně dobrá hudba. Michael Douglas je sice při sledování nenápadný jako inkoustová kaňka, jinak ale svoji roli zvládl ve věku 62 let pozoruhodně působivě. Z herce Kiefera Sutherlanda jsem měl nejlepší pocit v Telefonní budce, když byl pouze slyšet jeho charismatický hlas, je sice pravdou, že jeho slovní přestřelka s Douglasem je výborná, avšak po celý děj nosí jeden a ten samý obličej. Poměrně slušně působí různé technické vymoženosti, takže film na takové deštivé všední dopoledne (jako je to dnešní) funguje docela obstojně. 70% 78 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.9.2007)

Sentinel je slušný politický triler, ktorý bohužiaľ dopláca na značnú nevyrovnanosť scenára, resp. posledných 20 minút značne kvalitatívne zaostáva za zvyškom. Vzhľadom na herecký potenciál a vydarené 3/4 filmu je to nesmierna škoda...(21.9.2006)

• borsalino

Víte, s tímhle filmem je to stejné jako s rohlíkama. Přijdete do krámu a mají jich tam spoustu. Nejsou sice všechny docela stejné, ale jsou si velmi podobné. Tak je to i s tímhle filmem. Podobný námět jako spousta jiných filmů, víte co vás čeká a jak to dopadne, což u rohlíku víte většinou taky. Nakonec bývalí dobří přátelé k sobě zase najdou cestu, zatímco poslední trosky KGB jsou rozprášeny výkonnými agenty tajné služby, což se rohlíkům pravděpodobně nestává a právě za tuto "nevšední" invenci dávám filmu dvě dozlatova upečené hvězdičky.(12.9.2009)