Fantasy / Akční / Horor

USA, 1997, 96 min (Director's cut: 98 min)

Průměrné komiksové béčko. Slabší příběh, slušná akce, občas příšerné masky - např. hlavní záporák byl jak drak z české pohádky. Přes to všechno za 3 hvězdy.(28.3.2009)

Ušlo to, tento neobvyklý komiksový hrdina sráží pekelné síly zla na kolena..(12.6.2013)

• Beast

Nuda, nuda(26.9.2003)

• choze

Strýček Satan tě chce! Nechci si hrát na nějakého velkého znalce comicsů, ale co všechno to vlastně SPAWN spojuje? Mstícího se zmrtvýchvstalého hrdinu (Vrána) s připáleným xichtem (Deadpool), který se postaví samotnému peklu (Hellblazer) a proti němuž stojí mj. excentrický klaun (Batman)? Věřím, že comics může být hodně dobrý, soudě podle řady nápadů a hlášek, ale film se zoufale nepovedl a to jak scenáristicky, tak po trikové a akční stránce (čestnou výjimkou budiž bezchybná úvodní akční expozice na letišti). Digitální Satan je příšerný, záporák v podání vyšeptalého Martina Sheena nevýrazný, aspoň že klaun je tak vtipný ("Nesnáším sváteční satanisty!") a Spawnovo multifunkční brnění je tak cool. Dvanáctiletí kluci z toho budou u vytržení, všichni ostatní se tomuhle béčku budou smát nebo se u něj nudit.(10.11.2005)

Komixovou předlohu znám jen okrajově a i tak se mi tento film líbil. Z předlohy si bere pro začátek to nejklasičtější jako třeba souboj s Clownem/Violatorem. A pokud někoho nenadchne tahle zvrácenost, doporučuji soundtrack, který byl nahrán speciálně pro film.(21.1.2009)