Fantasy / Akční / Horor

USA, 1997, 96 min (Director's cut: 98 min)

Průměrný akční snímek dle komiksové předlohy... a vzhledem k tomu, že komiksové superhrdiny moc nemusím... no, hvězdičku nad průměr přidám za obstojné efekty, masky a některé ne úplně špatné nápady. 55%(22.12.2008)

Ušlo to, tento neobvyklý komiksový hrdina sráží pekelné síly zla na kolena..(12.6.2013)

• kingik

Bylo velkou chybou převést comics Spawn do filmové podoby. Ještě větší chybou bylo angažování režiséra Dippého a herecké obsazení také za moc nestojí. S nízkým rozpočtem se nedají očekávat zázraky a tak vše mohlo zaplátovat dostatek akce, ale i ta jakoby si svou účast v tomhle nepodařeném béčku rozmyslela. Pár náznáků nějaké kvality se tu najde, ale celkově to nedrží pohromadě a tudíž není o co stát. 40%(11.2.2009)

• Bauer

No jej to byla ale kravina!!! Prvních 15 minut se zdálo , že to bude neuveřitelně cool akční nářez ale bohužel pak se to zkazí.Takže 0,5* za začátek a 1* za frajera Michaela Jai White.Takže celkem za 1,5*!(20.7.2006)

Jedna z tých prvých známejších novodobých komiksoviek kedy sa ich veľká éra ešte len začínala a ja som sa na ne dokázal pozerať, predsa len to bolo niečo trochu nové a hlavne neboli natočené všetky podľa jednej infantilnej šablóny. Hlavne prvá polovica mi až prekvapivo dobre vyhovovala, dej je síce len štandard, ale aspoň mi to prišlo nadmieru svižné, za čo mohli až prekvapivo dobre zvládnuté postavy, čo je pri komiksovkách prakticky zázrak. Samotný Spawn je po všetkých stránkach dostatočne zaujímavý, nejedná sa o nejaké dieťa, boha, mimozemšťana a podobné nezmysly, ale je to prvotriedny vládny zabijak v štýle špeciálnych jednotiek, ktorý má tú najlepšiu možnú motiváciu, pomstu, temné pozadie a navyše aj atraktívny kostým. Záporák je tiež normálny človek bez nejakých nadprirodzených vlastností, ktorý chce ovládnuť svet relatívne normálnym spôsobom. No a k tomu najväčší klad filmu, klaun, ktorý má neskutočné hlášky, celú prvú polovicu filmu, kedy je ešte relatívne kladnou postavou a partnerom hlavného hrdinu som sa na tých jeho rečiach musel neustále smiať, hlavne scéna s pizzou bola nezabudnuteľná. A navyše všetky tieto postavy sú aj výborne obsadené, či už Michael Jai White v hlavnej úlohe, škoda, že sa mu po tomto filme nepodarilo viac preraziť, predsa len je to schopný akčný hrdina, Martin Sheen je dostatočne charizmatický a John Leguizamo sa tu zase úplne odtrhol z reťaze, tohto klauna si vychutnal. Len škoda, že v druhej polovici sa už dej začne uberať horším, viac typicky komiksovým štýlom, kedy sa už nájde aj pár trápnych scén, ale predsa len som to kvôli spomínaným postavám dokázal bez väčších problémov dopozerať. A určite sklamaním je aj akcia, nevadí mi, že na pomery žánru je až prekvapivo komorná, tu sa nič veľkolepejšie nenájde, ale príde mi taká nevýrazná. Potenciál mala síce len v prvej polovici, kedy sa držala pri zemi a protivníkmi boli ľudia, lenže všetky scény skončili skôr, než stihli začať. No a v druhej polovici už išla akcia úplne mimo mňa, takéto súboje monštier ma teda absolútne nezaujímajú. A sklamaním je určite aj vizuálna stránka, v tých civilnejších scénach je všetko v poriadku, ale efekty a monštrá sú otrasné. Takže žiadny zázrak sa určite nekoná, ale aj tak ma Spawn hlavne v tej prvej polovici dokázal zabaviť a vážim si ho viac, než ten súčasný infantilný Marvel. 62%(17.7.2016)