Fantasy / Akční / Horor

USA, 1997, 96 min (Director's cut: 98 min)

• igi B.

Efektně hollywoodská komixov(an)á pohádka, která nepochybně potěší pubertální gameskáře a milovníky téhle figurky. Nic ve zlým... Prostě jen další odškrtnutá postava ze světa fantasy se dostala na film. Film bohužel velmi laciný - a nemyslím tím jen sumu utracenou za natočení a zvláštní efekty. - - - P.S. A co hůře, tohle dílko v televizním formátu 4:3 a s plytkým uhýkaným českým dabingem činí ze sledování vskutku tristní zážitek...(19.7.2006)

• JohnnyD

O originalite ťažko hovoriť, svoje už naznačil choze, dodal by som len Green Lanterna ako zjavnú inšpiráciu k mysľou vytváraniu objektov. No vrcholom sú scenár a vizuálne efekty, ktoré museli robiť totálni dementi. Nepamätám si, kedy som naposledy videl takú neschopnosť rozprávať príbeh. Dokonca si scenárista dva-tri krát musí pomôcť rozprávačom a aj tak som nemal šajn, čo sa to tam vlastne deje. Čo sa týka efektov, tak presne viem, kedy som videl horšie efekty. NIKDY! To, čo predvádzajú "grafici" v tomto filme nemalo obdoby ani v počítačových hrách z roku 1990. Nikdy by som neveril, že Spawn môže byť až taký zlý. A on je ešte horší.(12.8.2011)

Klaun byl naprosto dokonalý!!(3.7.2008)

Když byl menší hrozne se mi to libilo hlavně ten klaun co furt hláškoval a prděl toho jsem si hodně oblibil. Pak jsem si to pustil znova a vubec žádné zklamání akce, hlášky, dobrá hudba! Ani bych nepoznal že je to John Leguizamo!(8.2.2012)

Průměrné komiksové béčko. Slabší příběh, slušná akce, občas příšerné masky - např. hlavní záporák byl jak drak z české pohádky. Přes to všechno za 3 hvězdy.(28.3.2009)

• - V komikse mal Cogliostro bradu, no Nicol Williamson odmietol nechať si ju narásť. (m.a.t.o.)

• - Al Simmons bylo jméno spolubydlícího Todda McFarlana. (HellFire)

• - Cogliostra měl původně hrát Richard Harris, ale od role upustil. (HellFire)