Fantasy / Akční / Horor

USA, 1997, 96 min (Director's cut: 98 min)

• bassator

Viděno 1x + 2. 11. 2009 - 40%(30.4.2009)

• Trellíno

Na tomhle filmu byl přelomovej hlavně vynikající soundtrack, míchající spolu mezistylově netradiční dvojice. No a film? Jo film, tak ten se zrovna dvakrát nepoved. Jediný co si pamatuju, tak to byl skvělý John Leguizamo, jenže toho stejně pod tou maskou skoro nikdo nepoznal.(11.6.2003)

Mal som desať rokov a bol to môj prvý horror v kine, takže nostalgia ako sviňa. A napriek brutálnej béčkovosti si doteraz pamätám väčšinu scén a ani po desiatich rokoch mi to nepríde menej zaujímavé ako to bolo pre mňa predtým. Jeden z mojich mála guilty pleasure. 75%.(7.3.2006)

Klaun byl naprosto dokonalý!!(3.7.2008)

Komiksová hvězda, Spawn, určitě není, ale tenkrát si mé srdce potom co se na toho chudáka černocha vylila ta kyselina, bez problémů dostal a já si ho s chutí zamiloval. Sice to všecko není bůhví jaký zázrak oproti takovým komiksomaniakům typu Spidermana nebo Supermana nebo do třetice Batmana, ale zase je to hrdina, který se na kazetách v půjčovnách objevil a u nás především sklidil nevídaný úspěch. Byla legrace vidět něco takového. Je to sice průměrná banalitka, ale nezapomíná se na ní. Přitom v televizi je taky docela často a stále dokáže bavit. Na jednu stranu je to neskutečná blbost, ale jako malý jsem to s radostí žral a hlavnímu hrdinovi za svým cílem s nadšením fandil. Pomsta jako pomsta, i když jich je ve filmech stovky, každá je nějaká, tahle je ale extra drsná a těžko zapomenutelná.(9.11.2005)

• - Terryho Fitzgeralda si mohol zahrať Edward Norton, no na projekte sa nemohol zúčastniť kvôli natáčaniu filmu Hráči (1998). (m.a.t.o.)

• - Al Simmons bylo jméno spolubydlícího Todda McFarlana. (HellFire)

• - Pôvodne mal režírovať Alex Proyas, ale bol zaneprázdnený prácou na projekte Smrtihlav (1998). (m.a.t.o.)