Mezi mužem a ženou

Conversations with Other Women

Medzi mužom a ženou

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2005, 84 min

Po formální stránce zajímavý film s velmi dobrými výkony hlavních protagonistů. Zajímavá je i idea a námět filmu. Ovšem dohromady mě to nějak neuchvátilo. Prostě průměr(20.1.2009)

Film o rozhovoru mezi mužem a ženou. Muže hraje sympaťák Aaron Eckhart a ženu hraje střelená Helena Bonham Carter. Režisér pak vše natočil z pohledu dvou osob. Levá strana pro muže, pravá strana pro ženu. Celé je to neuvěřitelně zvláštní, poměrně krátké a dlouze dialogové. Někdy dokonce ani netřeba dialogu, aby všem bylo jasné, oč se jedná. Zajímavě natočený tenhle film byl, ale já jsem v něm výjimečnost, jako jiní, nenašel.(16.2.2015)

Nemasový a netradiční pohled na setkání po letech, o dvojici, která se tak trochu zná. Dva osamělí jedinci se místo radovánek na svatební hostině relativně nudí, takže je logické, že slovo dá slovo a.. Bylo by podlé prozrazovat něco víc, lepší, když o snímku ve filmovém světě neznámého Hansa Canosi nic moc nevíte. Stopáž je na komorní film tohoto typu ideální, zpracování minimálně zajímavé. Scénárista se vyřádil, kloubí humor, satiru, romanci i ironický nadhled, ale obsahově mu k dokonalosti leccos schází. Chybí trochu více citu, takové Linklaterovy projekty Before Sunrise & Before Sunset jím oplývaly!! Ultralevný, upřímný i herecky výjimečný.. ale stále jen na slabé ****..(13.5.2009)

• WANDRWALL

Špatná napodobenina daleko lepších podobných schémat.(25.7.2010)

Conversation(s) with other women stojí na dialogu mezi mužem a ženou, na jejich vzpomínkách, představách, emocích, na jejich společném osudu, který je rozdělil. A taky na formě, kterou je nám tato konverzace trvající celou noc nabízena: po celou je obraz rozdělen na dvě části, který na jedné straně zachycuje pohled muže, na straně druhé pohled ženy. Jakoby nám tím Hans Canosa chtěl říct, že tyto dva světy jsou neslučitelné... Velmi zajímavý počin, to ano, každopádně tady forma přesáhla obsah.(20.11.2008)

• - Jedinou hudbou ve filmu je písnička "J'en connais" z alba "Quelqu'un m'a dit" od Carly Bruni, manželky současného prezidenta Francie, Nicolase Sarkozyho. (MartinezZ)