"Jednou Stifler našel pivo v pokoji na nočním stolku..."(3.5.2012)

Po letech je to už jen takové úsměvné vzpomínání na tento film, který si myslím veškerou tu mánii v záchodovém a sprostém puberťáckém humoru odstartoval. Nejlepším hercem a i postavou je tady Stifler.(7.9.2006)

• D.Moore

Ne, nikdy jsem tomu nepřišel na chuť... kromě Shannon Elizabeth mě znechutilo prakticky vše, co se na plátně (ne)dělo.(19.9.2007)

Soundtrack David Lawrence: 1. New Girl - Third Eye Blind [2:14] ,2. You Wanted More - Tonic [3:52] ,3. Mutt - Blink 182 [3:23] ,4. Glory - Sugar Ray [3:29] ,5. Super Down - Super Transatlantic [4:06] ,6. Find Your Way Back Home - Dishwalla [4:03] ,7. Good Morning Baby - Dan Wilson/Bic Runga [3:34] ,8. Stranger By The Day - Shades Apart [4:01] ,9. Summertime - Bachelor Number One [3:46] ,10. Vintage Queen - Goldfinger [3:03] ,11. Sway - Bic Runga [4:22] ,12. Wishen - The Loose Nuts [3:03] ,13. Man With The Hex - The Atomic Fireballs [3:01],(18.6.2011)

Stejně jako kdysi Vřískot rozpoutal vlnu teenagerských vyvražďovaček, tak Prcičky rozpoutaly tvůrčí běsnění na téma teenage komedie. Udaly základní znaky, teda narážky na sex, humusárnost, úderný a leckdy dvouznačný humor, mladé herecké tváře a většinou svižnou a říznou muziku. A právě tohle všechno dělá z řadové komedie o jedné nezvyklé domluvě komedii průkopnickou. Scénář? Nevim koho by napadlo rozdávat si to s jablečným koláčem, ale ať je to sebevíc uhozený, pořád je to komedie ze života. Mejdany, poblázněný hormony a kupa mnohdy už kultovních hlášek. Herci? Tehdy je skoro nikdo neznal, ale teď je z Biggse, Scotta, Reidové či Meny Suvari hollywoodská smetánka. A Eugene Levy? To je kultovní postava sama za sebe. Dabing jí nařezal jako matka neposlušnýmu dítěti, ale v původní verzi je nepřekonatelný. Muzika? Punková jízda od Blinků a dalších se k filmu hodí jako lodičky k modelkám. Celkově je to fekálně vyvážené, ejakuálně promyšlené a úderně vtipné. Takže proč za 4? Jednak kvůli prvnímu řádky. Chtě, nechtě, tohle je start nového typu komedií (a nesouhlasím až tak s názorem, že tou první teenagerkou bylo Něco na té Mary je). Není to pro každýho, ale mě to sedí.(19.12.2004)