poster

Dünyayı Kurtaran Adam

 • anglický

  Turkish Star Wars

 • anglický

  Man Who Saves the World, The

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Turecko, 1982, 91 min

Režie:

Çetin İnanç

Scénář:

Cüneyt Arkın

Hrají:

Cüneyt Arkın
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LION-MR.T
  ***

  Masky jako ve studiové pohádce,i Corman měl lepší příšery a to je,už dost co říct. Ve filmu je všechno průhledné s příbhěm začínaje a končíje vlastně vším. Dvorní herec Arkin režiséra Inanc,zajímalo by mě jak se tihle dva k filmu dostali. Připadá mi to,že Turci by neměli své vlastní hudební studio a tak kradli,když jsem slyšel hudbu z Indiána Jonese při i u céčka trapného tréninku,neříkal jsem již nic,protože to nemělo cenu. Turci stejně jako Italové se drželi hesla. Pokud chceš udělat sci - fi a nemáš na něj,udělaj budoucnost úplně zničenou. Lidé živoří,kolem tebe poušt a ruiny. Film se skládá jen z bojových scén,kdy oba borci se tváři jako ti nejlepší a všichni jejich protivníci jsou úplní antitalenti. Aha já zapomněl,že tihle dva borci jsou pro tenhle úkol nejlepší. Citoval bych jiné,přesto se mi nějaké scény líbily a akce bylo dostal. A víte,kdy jsem si nejvíc smál. Arkinův kolega vypadá přesně jako Steve Roudcs ze seriálu Ženatý se závazky,takže já tam furt viděl jeho a čekla až se objeví Marci a zbytek seriálu. :-)(9.7.2010)

 • Spinosaurus
  odpad!

  Toto byl můj první turecký film, jaký jsem kdy viděl a doufám, že také poslední. Turecká kinematografie by měla být odstrašující laťka toho, kam až se dá ve filmařské demencii dostat. Nechť si z toho upadající česká kinematografie vezme příklad a tak hluboko nikdy neklesne (Kozí příběh je už hodně blízko). O filmu nemá cenu mluvit.(8.4.2010)

 • Nettrass

  Dünyayı Kurtaran Adam - To je přesně ten název jabloňové odrůdy, co dostal Adam od Evy v Ráji ke svačině. Nedoporučuje se jíst, neb se po pozření začnete zrychla oblékat.(23.3.2012)

 • KlárkaS
  odpad!

  Teprve teď si uvědomuju, že všechny ty fimY, kterým jsem tady dala odpad, si to nezasloužily. Tohle je pětihvězdičkový odpad! Smíchy jsem se rozbrečela a málem i počůrala. Kam se na tohle hrabou všechny komedie a parodie. Tenhle film musíte aspoň jednou za život vidět, jinak zemřete ochuzení o jeden z nejsilnějších filmových momentů všech dob. Zkopírované záběry ze Star Wars, vypadající jako špatný CAMRip, hudba z Indiana Jonese sem tam střihlá pauzou, aby se neřeklo, hlášky jako 'mám hlad. a co je k jídlu? smažený hmyz a vařený had. páni, chci jíst! když nebudeš jíst, zhorší se ti pleť a už nebudeš krásný', skákání na trampolíně, opakování se záběrů (klidně hned třikrát za sebou), herci zasluhující všichni Zlatou malinu, nauka o Islámu, papírový meč a zlatý mozek, který když necháTe shořet (zvuk rozbalujících se bonbonů), vznikne tekutina, do které když vložíte ruce, vziknou superrukavice kterým porazíte Čaroděje atd. Vrchol je samozřejmě Jedi výcvik ve skákání na trampolíně a mlácení do skály. Yoda by si z toho měl vzít příklad, jeho praktiky jsou očividně zastaralé. Masky si taky zaslouží nějakou cenu, červení medvědi a mumie, kterým oddělená hlava funguje jako bomba, nebo papírové masky čertů... Ano, mimozešťany můžete stvořit opravdu ze všeho.(10.10.2009)

 • choze
  *****

  Kdo by si byl pomyslel, že se dá z HVĚZDNÝCH VÁLEK sestříhat dobrý film.(10.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace