Dünyayı Kurtaran Adam

Çetin İnanç

Cüneyt Arkın

Cüneyt Arkın
  • hippyman

zvrhlé, úchylné, debilní, až to bolí - prostě neuvěřitelné!!!!! nevěděl jsem, jestli mám brečet, nebo se smát... peklo na zemi! teda vlastně kdesi v turecké galaxii vykradačů všeho, co se hýbe nebo zní ve filmu... 30% [4. PFF Čakovická Be(´)čka](28.11.2010)

• rikitiki

Já to dopracuji, teď jen pár poznámek pod čarou - vizuální báseň v próze (Kradeš informace svojí krásou, Člověk nemůže žít bez světa a svět bez člověka, Ženy nemluví o své lásce, řekni jim, že sem je měl rád. Ukuli meč se silou hory (překližka a zlatěnka), Odkud pochází síla a odpor mozku?) Důraz na racionalitu, zatímco na plátně se odehrává bezbřehé iracionálno. Mučení papundeklem. Výprodej tureckých kožešinových závodů - pěkný aušus. Krádež v Náprstkově muzeu - výstavy Masky primitivních národů a Masopust našich předků. Bojový styl rozcapená ropucha. Nepohnutá šedá vlna. Kečup v akci. Ježíš Kristus vedl lidi, kteří stavěli sedmipodlažní města pod zemí - moderní špica. Titulky jak ze školky. Ukradená pirátská VHS nebo nákup na černém trhu? Barevný rastr jak od Zemana.(12.2.2015)

• dr.horrible

Neopísateľne strašné. Vlastne som sa celkom tešil; existuje totiž niekoľko ultranepodarených "filmov", ktoré ma v rámci guilty pleasure dokázali celkom zaujať (The Guyver, Boll-ovky) a niektoré dokonca výborne pobaviť (Lady Terminator, The Room).Toto ale prekonáva všetko, aj tie Woodové nudné sračky, aj väčšinu slovenských seriálov, Kučerovky a dokonca aj Forced Entry, ktorý som až doposiaľ považoval za najhorší film vôbec.A prekonáva ich tak stonásobne. Že je to neskonale tupý, nehanebný plagiát by som ešte prežil (konieckoncov keď uprostred "bitky" zrazu prebehne len tak pár prestrihov na stormtrooperov, je to celkom sranda) a rátal som aj s tým, že ide o vykrádačku, aj s tým, že ide o jeden z najhorších filmov všetkých čias.A ozaj je tu všetko!Megabrutal dementné dialógy, skoky šesť metrov do výšky, plyšový záporáci... a je to fakt (zvrátená) sranda, tá ale po chvíľke omrzí a zostane iba pocit odumretých mozgových buniek.Zabviť sa na tom dá.Ale je toho skrátka moc.Po chvíľke to prestane baviť a uvedomíte si, že sledujete film bez príbehu a bez deja a vlastne bez všetkého, čo normálne robí film filmom.A začnete sa nudiť. Vo výsledku sú Turkish Star Wars zhruba rovnakou urážkou kinematografie ako stratou času. Najhorší film vôbec.A myslený vážne(3.6.2013)

Zkrátka neuvěřitelné. Turecký blockbuster nepokrytě používající záběry ze Star Wars, hudbu z Indyho a stále stejné lidi navlečené do stále stejných kostýmů. Místy vtipné, místy nudné, vždy totálně šílené.(23.8.2010)

• Segrestor

Přestože si tvůrci ukradli scény a hudbu a kdoví co ještě z amerických filmů, po vzoru tzv. tureckého hospodářství stvořili něco naprosto nesmyslného a tedy nesledovatelného. Prostě nejde udržet pozornost po celou dobu filmu. I ten nejhorší amatérský film například z dílny náctiletého uživatele ČSFD angelabuffyho je přeci jen v něčem lepší. Například je kratší o celých 89 minut. Nicméně tyto tzv. Turecké hvězdné války skutečné Star Wars nějak valně nepřipomínají. Záleží na množství omamných drog, které před filmem požijete, pak možná nějakou podobnost naleznete. Mezi nejlepší momenty této sračky patří tréning kung-fu (nebo co to je za idiotský styl) kdesi v poušti. To je snad na Oskara ve všech kategoriích, hlavně za komedii století. Obávám se ovšem, že záměr tvůrců nebyl rozesmát, že to bohužel turečtí tvůrci mysleli smrtelně vážně.(7.3.2012)