Dünyayı Kurtaran Adam

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Turecko, 1982, 91 min

Çetin İnanç

Cüneyt Arkın

The power of brain is eternal !!!!(11.5.2008)

Zkrátka neuvěřitelné. Turecký blockbuster nepokrytě používající záběry ze Star Wars, hudbu z Indyho a stále stejné lidi navlečené do stále stejných kostýmů. Místy vtipné, místy nudné, vždy totálně šílené.(23.8.2010)

Masky jako ve studiové pohádce,i Corman měl lepší příšery a to je,už dost co říct. Ve filmu je všechno průhledné s příbhěm začínaje a končíje vlastně vším. Dvorní herec Arkin režiséra Inanc,zajímalo by mě jak se tihle dva k filmu dostali. Připadá mi to,že Turci by neměli své vlastní hudební studio a tak kradli,když jsem slyšel hudbu z Indiána Jonese při i u céčka trapného tréninku,neříkal jsem již nic,protože to nemělo cenu. Turci stejně jako Italové se drželi hesla. Pokud chceš udělat sci - fi a nemáš na něj,udělaj budoucnost úplně zničenou. Lidé živoří,kolem tebe poušt a ruiny. Film se skládá jen z bojových scén,kdy oba borci se tváři jako ti nejlepší a všichni jejich protivníci jsou úplní antitalenti. Aha já zapomněl,že tihle dva borci jsou pro tenhle úkol nejlepší. Citoval bych jiné,přesto se mi nějaké scény líbily a akce bylo dostal. A víte,kdy jsem si nejvíc smál. Arkinův kolega vypadá přesně jako Steve Roudcs ze seriálu Ženatý se závazky,takže já tam furt viděl jeho a čekla až se objeví Marci a zbytek seriálu. :-)(9.7.2010)

• Hellboy

Taková neskutečná sr*čka to se jen tak nevidí, umíral jsem smích, celých 15 minut, co jsem se na to vydržel koukat:D(3.5.2008)

Arnoldovo I'll Be Back je odteď zapomenuto, už jenom pěkně po turecky Geri Döneceğim .. majstrštyk, který si opět zopáknu až v důchodovém věku, abych raději nezměnil hvězdičkový názor ; )(26.11.2013)

• - Pro některé politiky slouží film jako argument, proč by Turecko nemělo vstupovat do Evropské unie. (Sufferer)

• - Keďže sa film točil na akademický formát 1,33:1 a zábery zo Star Wars boli prilepené zo širokouhlej kópie, javia sa ako neprirodzene natiahnuté. (BlueNeon81)

• - V snímke sa nachádzajú zábery z filmu Magický meč (1962). (BlueNeon81)