• Volodimir2
  ****

  Ťažká doba kladie ťažké skúšky. Obdobie Protektorátu bolo mimoriadne ťažkou skúškou pre charaktery jednotlivých ľudí. Jední ho prekonávali s noblesou a druhí radšej zradili, aby si zachránili holý život. Maria Kořánová si dožíva svoj ťažký život v domove dôchodcov, vojna jej zobrala manžela a deti a ona strávila 4 mesiace v koncentračnom tábore. Všetko za prechovávanie ruských partizánov a slabošskej povahy lekárnika Třísku, ktorý bol schopný udať aj vlastného syna. A teraz po 25 rokoch, do toho istého domova pre dôchodcov kde je aj Mária, nastupuje tento slaboch, lekárnik Tříska. Film je o spomienkach a svedomí ktoré poznačilo tieto osoby na celý život.(14.6.2016)

 • WANDRWALL
  *

  Stáří často nemoudří, ba ještě u člověka zesílí charakterové rysy, které si během života pěstoval.(6.8.2010)

 • Přemek
  *

  Víceméně blábolivá televizní inscenace o vině a nevině jednoho slabošského lékárníka. Kladná hrdinka za války i jeho vinou přijde o manžela i syna a po válce pro jejich památku zbavuje vesnici kulaků a zakládá JZD...(21.1.2008)

 • arcticsky
  **

  Kdyby nebylo blbé scény z kolektivizace, kdy chtějí sedláci vstoupit do družstva jen když odstoupí kovaní komunisté /za což by šlo v té době půl vesnice do uranových dolů / možná bych hodnotil i výše. Hlupácké bylo i tradiční dobové přesvědčování, že odboj proti náckům vedli jen komanči. Takto zbývá jen dobrý výkon Vlasty Fialové a hlavně Svatopluka Beneše.(28.10.2011)

 • McMerkurion
  *

  ... život v domově důchodců probíhá v poklidu, dokud se neobjeví nový host a neotevře staré rány > potud ještě jakž takž, ale černobílé záběry, které mají ukázat, o co vlastně šlo jsou tak naivní a diletantsky natočeny, že tomu nemohl věřit ani kovanej komunista (na partyzány se chodí dívat jak k do biografu) ...(14.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace