Dennis - postrach okolí

Scénografie:

James D. Bissell

Kostýmy:

Ann Roth

,,Dennis - postrach okolí" je vtipná komedie s výborným Walterem Matthauem, který filmu dodává pomyslné bodíky navíc. Dennis vypadá jako neviňátko, ale je, ač nechtěně, pěkný rošťák. Mnohé situace, ve kterých Dennis způsobí panu Wilsonovi fyzické i psychické následky, jsou zábavné. Je jasné, že je tato komedie určena spíše pro mladší publikum, ale na mě to zabralo.(29.12.2008)

Slabší napodobenina Sám doma. Dennis ale svým sousedům taky dokáže pořádně zatopit. ;)(27.7.2015)

Pohodová komédia s perfektným Mathauom o takom jednom zlobviém decku. Našťastie tá jeho neposlušnosť vychádza s čisto deckých princípov zvedavosti, neposednosti a nepoznania hraníc, vďaka čomu sú komické situácie naozaj zábavné. A pomyselný súboj deti vs. dospelí je oveľa uveriteľnejśí, ako napr. v "Ten kluk je postrach". A je tu ešte jeden pre mňa osobne veľmi silný moment, pri ktorom sa mi stiahlo hrdlo a, za ktorý si film zaslúži ešte jednu hviezdičku navyše.(8.7.2005)

• Webb

Nenáročná rodinná komedie na odreagování, která má místy zábavné pasáže, u kterých jsem se pousmál, nikoliv zasmál. Zub času je tu ale cítit a oproti konkurenci Home Alone o třídu slabší.(15.5.2010)

Nebo co? Ty líbači prdelí?!(29.9.2006)

• - Představitel Denise byl vybrán z více než 20 tisíc dětí. (Dlee)

• - Velká část natáčení probíhala v Evanstonu ve státě Indiana. Ve volném čase si pak herec Mason Gamble, představitel Denise, hrál s dětma z okolí. (Dlee)

• - Uspávanka, pri ktorej Denis (Mason Gamble) zaspí, je “Wynken, Blynken a Nod“ od autora Eugene Fieldsa. (vander19)