O klukovi z plakátu (TV seriál)

• Československo

O klukovi s plakátu

(Československo)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1969, 26x8 min

Josef Kábrt

Za dobré vysvědčení knihu. Je někdo, kdo tuhle hlášku nezná?:)(12.8.2008)

I ve mně tento miniseriál probouzí něžnou nostalgii. Podmanivý Filipovského hlas, pro mě nejvíce blízký z klasického rozhlasového předčítání Poláčkových BYLO NÁS PĚT, propůjčoval také oběma uličníčkům nenapodobitelné kouzlo. Jak je možné, že téhleté kvalitní tvorby, hýřící nápady a hravostí, tvorby bytostně české a středoevropské, bylo přehršle, zatímco dnes je člověk odkázán na úrodu - zase ne špatnou - večerníčků České televize? A co by bylo, kdyby nebylo televize veřejné služby? Animované KATKY nebo KŘEHKÉ VZTAHY? Hrůza pomyslet!(26.5.2008)

60%(9.1.2008)

Plnohodnotné čtyři ****. Nejen za podporu čtenářství. Lukáš a jeho dvojník se vyřádili. Ale to hlavně díky nápadům scénáristky Květy Kuršové a pěkným obrázkům Josefa Kábrta.Za dobré vysvědčení - knihu.(16.3.2009)

První epizoda je natolik výborná, a plně využívající veškerého potenciálu, že jsem dodnes tak zcela nepochopil, proč je na ní nabalených dalších pětadvacet, tentokrát již nenápaditých a především nudných, variací téhož.(11.4.2006)