O klukovi z plakátu (TV seriál)

• Československo

O klukovi s plakátu

(Československo)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1969, 26x8 min

Josef Kábrt

Za dobré vysvědčení knihu. Je někdo, kdo tuhle hlášku nezná?:)(12.8.2008)

Tak konečně sem přibyl muj milovanej večerníček. Já vim, z pohledu dnešní počítačové animace je to krajně primitivní a ani ten příběh neni kdovíjaký unikum, ale kdo by nechtěl namalovaný dvojče, který sleze z plakátu, vidí vám do hlavy a paří s vámi, zvlášť když jste malej smrad?(23.6.2005)

Jeden z těch povedenějších večerníčků, na které jsem jako malý rád koukal...(16.6.2009)

Jeden z mých "NEJ" večerníčkových seriálů navíc protřený perfektním dabingem mistra mezi tehdejšími dabéři u nás Františka Filipovského. Vždycky jsem se v tom klukovi nějak viděl, ani nevím proč..? Těch 26. epizod (podobně jako u Káťi a Škubánka) bylo v docela dost, oproti jiným kresleným večerníčkovým příběhům té doby, ale tehdy asi tvůrci měli na celý projekt jiný názor..? Pochopitelně nejlepší epizody byli alespoň podle mě hned ty první.. "Jak šel Lukáš za Lukáše do školy", a nebo jiož zmíněná "Za dobré vysvědčení". Ano za dobré knihu, za špatné dvě ! Víc si už z tohoto poměrně úspěšného a často reprísovaného večerníčku momentálně nevybavím. Zajímavost na konec: Seriál se skládal ze dvou řad. První: (r. 1969) byla ještě černobílá, ta měla 7dílů. Ta druhá pocházela z roku 1974, a ta byla již barevná, a je to právě ta, kterou my všichni (alespoň má generace) už moc dobře zná.(7.1.2007)

Tři hvězdičky. Čtvrtá je za plakáty.(5.8.2011)