poster

Mongol - Čingischán

 • Kazachstán

  Mongol

 • Rusko

  Монгол

  (Rusko)
 • Монғол

 • slovenský

  Mongol - Džingischán

 • anglický

  Mongol: The Rise of Genghis Khan

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Kazachstán / Německo / Mongolsko / Rusko, 2007, 120 min

Režie:

Sergej Bodrov

Scénář:

Sergej Bodrov

Střih:

Zach Staenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  Film ma v podstate nesklamal,len som mal pocit ako keby ruský režisér plánoval nejaké pokračovanie.Čingischánovi,ktorý dobyl polovicu sveta nevenoval režisér jemu ako dobyvateľovi prakticky ani sekundu,ak nepočítame zmienku v záverečných titulkoch.Sledujeme jeho detstvo,boje medzi mongolskými klanmi a jeho úsilie o zjednotenie mongolov.Ako dobyl polku sveta,to už do filmu,alebo rozpočtu nevošlo.Možno nabudúce.Aj keď vám film nedá lekciu z dejepisu,za pozretie stojí.Film 60%.(30.1.2009)

 • brutale
  *

  Keď čítam, niektoré komentáre (aj tvoj smokinko) mám pocit, že sme nesledovali rovnaký titul. Scenár k tomuto "veľko filmu" z hľadiska ucelenosti nemôhol písať jeden človek, ak áno okamžite hospitalizovať... Vizuálna stránka. Čo natočíš na štrkovisku s jedným kopčekom? Mongola!!! Snímka je svojím koloritom tak nezaújimavá, že by kľudne mohla byť čierno-biela... Bojové scény sú trošku lepšie ako v Bathory na čele s oboj - sečným komandom ó džííízas... Z ľútosti, že snímka je Kazachstánsko / Německo / Mongolsko / Ruského pôvodu dávam jednu*. Zlátanec Mongol nemal štastných rodičov, je však narodený v 2007 a bez hanby nám ukazuje ako sa nemajú natáčať historické filmy!!!(7.10.2008)

 • Adrian
  **

  Kopa penazi je vidiet a pocut, pridajme si ako vzdy minimalne standartne vyborneho Asana. Ovsem tu kvality koncia. Pricom to cele mohlo byt inak. Takmer permanentne som mal pocas pozerania pocit, ze sledujem brutalne a nelogicky zostrihanu verziu cohosi ovela obsiahlejsieho. Cohosi, co mozno malo hlavu a patu, jednotiacu liniu a drajv. Tento paskvil vsak zial nie.(26.3.2008)

 • Fr
  ***

  Mongolové, národ, který umí jen krást a zabíjet…. V úvodu učaruje bombastický zvuk v DTS, ale bohužel, není si co vychutnávat. Zvukově. Protože jinak to filmové řemeslo není špatné. A příběh? A myslím, že celkem ujde. Všechno to odhodlání a touha po pomstě, zasazené do ,,surového“ prostředí je celkem (pro mne až překvapivě) zajímavé. Díky malému množství válečných scén však působí levněji, jednodušeji a může se zdát, že jsme o něco ochuzeni. Vzniká tím ale prostor k zamyšlení nad tím, co je legenda a co skutečnost. Vůbec nepochybuji, že Mongolové potřebují zákony a že ON je ten, kdo je přivede k poslušnosti i kdyby jich měl polovinu vybít. Osobním zklamáním je, že mystika (která hrála roli i u jiných válečníku) dostává prostor na místo závěrečné bitvy, která mohla tento příběh posunout daleko výše. Ale kam se na Mongola hrabe (z mého pohledu) film Alexander Veliký. A tak by se na film měli krom nadšenců o historii podívat i ti, kteří nemají potuchy, jak si vybrat dobrou ženu. A lingvisti, protože věta ,,jednou budou všichni umět mongolsky" by je jistě potěšila….(17.10.2008)

 • Grran
  **

  Celý příběh je úděsně pomalý a táhne se jak slimák na invalidním vozíku. Ano, kostými, krajina i herci jsou přesvědčivý, ale se s tou rychlostí by zarostli mechem. Ve filmu je scén, jež posunují příběh, že by šli spočítat na jedné ruce a ještě jsou roztáhlé do dvou hodin. Kdyby to alespoň zachránila nějaká akce, jež se tu krásně nabízí, avšak krom tří minutových bitevních scén první půlku filmu pouze koukáme jak hlavní hrdina nemá nic a druhou jak ho o to nic ještě připraví.. Zklamání... ale ty dvě hvězdičky za autentičnost a odvahu skusit něco takového natočit...(3.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace