poster

Mongol - Čingischán

 • český

  Mongol

 • Kazachstán

  Mongol

 • Rusko

  Монгол

  (Rusko)
 • Монғол

 • slovenský

  Mongol - Džingischán

 • anglický

  Mongol: The Rise of Genghis Khan

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Kazachstán / Německo / Mongolsko / Rusko, 2007, 120 min

Režie:

Sergej Bodrov

Scénář:

Sergej Bodrov

Střih:

Zach Staenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caelos
  *

  Nudné, velmi nudné. Že přesně nekopíruje historické události, to by mi tak nevadilo, ale čekal jsem válečná jatka a dostal jakési drama, nebo co. Dobrý film k žehlení. Člověk ho nemusí moc sledovat, po dožehlení vypne a je to v cajku. 3/10 a 1*, dvě mi přijdou hodně.(19.2.2009)

 • Slarque
  ***

  Většinu zachraňuje exotičnost hrdinů i exteriérů a povědomí diváka o tom, co z mladého Temüdžina vyroste. Natočeno je to naprosto profesionálně, ale příběh si tak nějak nahodile skáče od doby, kdy bylo hlavnímu hrdinovi devět let, až po rozhodující bitvu s posledním chánem, který měl šanci mu ve sjednocení Mongolů zabránit. Mezi tím byly mezery, které nebylo čím zaplnit.(4.6.2008)

 • viperblade
  ***

  Nádherné scenérie. To je první věc, která mě v souvislosti s tímto snímkem napadá. Druhá věc by zřejmě bylo slovo nevyváženost. Film je místy až epický, choreografie soubojů je skvělá a vůbec větší scény, kdy proti sobě bojují armády, jsou téměř dokonale natočeny. Bohužel tyhle scény často střídaly ty druhé, nudnější scény, kvůli kterým jsem těch 120 minut většinou protrpěl. Třetí věc, která mě napadá, je překvapení. Když jsem si film pouštěl a vlastně ani po jeho skončení by mě nenapadlo, že snímek má nominaci na Oscara. Celkově je pro mě Mongol - Čingischán spíše průměrným a bohužel i lehce zapomenutelným snímkem. Škoda, měl určitě navíc…(1.8.2010)

 • Blizzard
  ****

  (7/10) [Febiofest 2008](30.3.2008)

 • GigaPudding
  ****

  Spousta krásných záběrů na mongolské stepi, pouště a hory po kterých se prohání jen vítr a mongolové. Tu mongolové žijí prostým životem, jehož nedílnou součástí je spousta loupení a válek jednotlivých kmenů mezi sebou až se nakonec jeden z nich rozhodne že nebude ničím otrokem a sjednotí mongolsko i kdyby měl jít proti vlastnímu bratru. Temudžina tu film hodně mytizuje spíš než aby to byl nějaký čistě přesný historický film, ale to tomu spíš jen prospívá a to zvlášť když hlavní roli má Tadanobu Asano a ten jeho pohled zpod obočí. Bojové scény jsou tu dost akční a krvavé i když jich není tolik, o to víc jsou ale působivější :). Je to vlastně takové Čingischán Begins sledující čingischána už od jeho dětství, ale i přes všechny ty krásné záběry na rozlehlé zelené i pusté pláně a ostatní tomu chybělo něco co z toho udělalo úplně super film, ale neopovrhuj malým tygříkem, protože z něj může vyrůst lítý tygr, tak třeba se něco změní až se na to podíváme znovu. :)(25.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace