Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál)

Avatar: The Last Airbender

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní

USA, 2005, 61x22 min

Dante Basco, Erik von Detten, Jack De Sena, Mae Whitman, Mako, Clancy Brown, Jason Isaacs, Mark Hamill, Jon Polito, Phil LaMarr, Rene Auberjonois, James Hong, Kristoffer Tabori, Melendy Britt, Serena Williams, Rachel Dratch, Joe Alaskey, Dee Bradley Baker, Hector Elizondo, Johanna Braddy, Marc Donato, John DiMaggio, Nika Futterman, James Arnold Taylor, Cameron Monaghan, David Jeremiah, Wade Williams, Melinda Clarke, Ross Thomas, Mitch Holleman, Erik Dellums, James Shigeta, Jim Ward, Robin Atkin Downes, Tara Strong, Gary Anthony Sturgis, Salome Jens, George Cheung, Raphael Sbarge, Courtenay Taylor, Andrew Caldwell, Roger Rose, Tsai Chin, Sab Shimono, Will Shadley, Brian George, Julianna Rose, Gabrielle Carteris, Barry Dennen, Nick Jameson, Robert Ito, Clement von Franckenstein, Tinashe Kachingwe, Bruce Locke, William Bassett, Leonard Stone, Daran Norris, Bonnie McNeil, Sean Marquette, Jamie Alcroft, Kevin Michael Richardson, Mick Foley (vyp.), Karen Maruyama, Malachi Throne, Eric Bauza, Phil Proctor, Grey Griffin

Jeden z mých nejoblíbenějších kreslených seriálů. Zpočátku jsem k tomu byl skeptický - americké anime moc nemusím. Slapstick humor orientovaný na malé děti a spousta fillerů mě nenadchla. Pořád mě však u seriálu něco drželo a když jsem se dodíval na první sérii, zamiloval jsem se. Výborné postavy, skvělá hudba, obrovský svět s propracovanou mytologií, fajn souboje, super vtípky, drama... prostě paráda. Tvůrci si dali opravdu záležet. Na Avatarovi je poznat, že je to jejich děťátko a jejich srdcová záležitost. Svět Avatara je obrovský, plný zajímavé asijské mytologie a filozofie a seriál má určitou hloubku. Seriál už jsem celý viděl třikrát a jsem si jistý, že za rok si ho zase pustím znova. Bylo by fajn, kdyby časem vznikly nějaké bonusové epizodky, či celovečerní filmy. Avatar si svůj celosvětový úspěch zaslouží! Pozor! Nedoporučuju dívat se na filmovou verzi od Shyamalana. Je hrozná. A pokud jste ji viděli, nenechte se odradit od tohoto seriálu.(20.2.2013)

Nejlepší seriál, který jsem kdy viděla. A myslím, že jím dlouho zůstane. Kdybych mohla dát víc hvězdiček, tak jich dám klidně milión. Nebudu to rozebírat do detailů, protože kdo neviděl, nepochopí. 3 série, žádné prodlužování, jasné, stručné. Takhle se to má dělat, přátelé!(21.9.2011)

Po první sérii sem to měl moc rád, po druhé miloval a po té třetí to naprosto zbožňuju. Avatar boduje hezkou animací, příběhem, humorem, ale především naprosto skvělými postavami. Opravdu povedený seriál.(19.5.2012)

Zkrátka a dobře- nejlepší animovaný seriál, který jsem měl tu čest vidět. Nebudu sem vypisovat, co je na něm tak skvělýho. To už udělali jiní a já bych se až nechutně moc rozepsal ;-)(4.12.2012)

Jedna z mála rozprávok, ktorá ma dokázala po dlhej dobe zaujať na detských kanáloch ako Disney channel alebo Nicklodeon... pretože v poslednej dobe tie rozprávky stoja za nič, resp. samé filmové seriály ako napr. Zac a Cody a iné blbiny..(1.4.2012)