poster

Záhada sfingy (TV film)

 • Velká Británie

  Riddles of the Sphinx

 • Slovensko

  Záhady sfingy

Sci-Fi

Velká Británie / Kanada, 2008, 88 min

Režie:

George Mendeluk

Scénář:

Brook Durham

Producenti:

Jamie Goehring

Střih:

Gordon Williams

Kostýmy:

Beverley Wowchuk
(další profese)
 • darkrobyk
  odpad!

  ,,Jsem v pohodě, ale už nikdy se nebudu dívat na mytologické báchorky o příšerách v televizi." Naprosto souhlasím, já taky ne. Otřesné triky a nepovedený plagiát Indiana Jonese. Za málo peněz dokázali i naši udělat koukatelné pohádky v cyklu Bylo-nebylo před 40 lety, G. Mendelug ovšem selhal na celé čáře.(13.8.2012)

 • AGAMENON
  *

  Laciná televizní blbina s přitroublým scénářem, mísící Indiana Jonese a Laru Croft. Ona obávaná sfinga je na plátně cca jednu minutu, ve zbytku kvůli chatrnému rozpočtu, zaskakuje omšelý kulturista s dementní protézou. Dina Meyerová je na tom evidentně špatně, když bere takové zakázky.(10.1.2010)

 • lennyd
  odpad!

  Své dlouholeté pátrání po komnatě vědění nechtěně zakončí postarší profesor vypuštěním netvora, sfingy. Než její rukou zahyne, požádá svoji kolegyni, aby všechny materiály předala jeho synu Robertovi, vysokoškolskému profesoru, který jediný může pátrání po komnatě dokončit, a tím i zastavit sfingu. Robert se svými přáteli musí zjistit, co mají společného prastaré divy světa, aby se mohl vrátit zpět na začátek, a sfingu zastavit. Bude ale čelit nejtěžšímu rozhodnutí svého života.. Ach jo, podobný název filmu mne vždycky naláká, a pak se z toho vyklube takováto hovadina (čest ale výjimkám). George Mendeluk se ale v podobných filmech (alespoň dle filmografie) vyžívá, a ani Záhada sfingy nijak nevybočuje z průměrné kvality jeho filmů. Slátanina Larry Croft, Indiana Jonese a kdovíjakých dalších filmů, bez ladu a skladu, s vizuálními efekty minulého (nebo možná i předminulého) století a s hereckými výkony hodnými mateřské školy (fakt by mně zajímalo, co nabídli Dině Meyer že se do této akce pustila). Ze všeho nejvíc mne ale iritovala přechytralá studentka, která vždycky (za pomoci internetu, samozřejmě) našla nějaké to chytré řešení (třeba z fleku vypočetla tlak vody v uzavřeném akváriu na centimetr čtvereční). Ach jo. A ještě jednou Ach jo...(4.6.2012)

 • Khumbac
  *

  Šmarja Josef ty dialogy...(12.7.2012)

 • Endyis
  odpad!

  Troufám si hodnotit z cca půl hodiny, co jsem to viděl. Musím konstatovat, že v dnešní době by Ed Wood zdaleka nemohl být považovaný za nejhoršího tvůrce. On byl v podstatě genius. To musíte fakt musíte vidět, aby jste si opravdu vážili kvalitních a dobrých filmů!!(27.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace