poster

Záhada sfingy (TV film)

 • Velká Británie

  Riddles of the Sphinx

 • Slovensko

  Záhady sfingy

Sci-Fi

Velká Británie / Kanada, 2008, 88 min

Režie:

George Mendeluk

Scénář:

Brook Durham

Producenti:

Jamie Goehring

Střih:

Gordon Williams

Kostýmy:

Beverley Wowchuk
(další profese)
 • Natabar
  odpad!

  Na víc než 20 min jsem fakt neměl. Už nekonečně dlouhé úvodní titulky mě mohly spolehlivě varovat, ať rychle přepnu. Neposlechl jsem a brzy lapal po dechu. Jedním slovem - šílené. Trapně televizně bezkrvé, snažící se vdechnout život resp. se svézt na vlně stokrát převařeného mustru Indiany Jonese, avšak zatím v nejprimitivnější podobě, jaké se kdy kdo pokusil. O tlustém vypatlaném skinheadovi se zkaženým chrupem (to je jakože vtělená sfinga) radši úplně pomlčím.(28.1.2011)

 • lennyd
  odpad!

  Své dlouholeté pátrání po komnatě vědění nechtěně zakončí postarší profesor vypuštěním netvora, sfingy. Než její rukou zahyne, požádá svoji kolegyni, aby všechny materiály předala jeho synu Robertovi, vysokoškolskému profesoru, který jediný může pátrání po komnatě dokončit, a tím i zastavit sfingu. Robert se svými přáteli musí zjistit, co mají společného prastaré divy světa, aby se mohl vrátit zpět na začátek, a sfingu zastavit. Bude ale čelit nejtěžšímu rozhodnutí svého života.. Ach jo, podobný název filmu mne vždycky naláká, a pak se z toho vyklube takováto hovadina (čest ale výjimkám). George Mendeluk se ale v podobných filmech (alespoň dle filmografie) vyžívá, a ani Záhada sfingy nijak nevybočuje z průměrné kvality jeho filmů. Slátanina Larry Croft, Indiana Jonese a kdovíjakých dalších filmů, bez ladu a skladu, s vizuálními efekty minulého (nebo možná i předminulého) století a s hereckými výkony hodnými mateřské školy (fakt by mně zajímalo, co nabídli Dině Meyer že se do této akce pustila). Ze všeho nejvíc mne ale iritovala přechytralá studentka, která vždycky (za pomoci internetu, samozřejmě) našla nějaké to chytré řešení (třeba z fleku vypočetla tlak vody v uzavřeném akváriu na centimetr čtvereční). Ach jo. A ještě jednou Ach jo...(4.6.2012)

 • BoncheR
  odpad!

  Ja som fakt netušil že niekto môže takto lacno napodobniť Indianu Jonesa A Laru Croft . Fakt ÚBOHÉ !!!(3.7.2011)

 • AGAMENON
  *

  Laciná televizní blbina s přitroublým scénářem, mísící Indiana Jonese a Laru Croft. Ona obávaná sfinga je na plátně cca jednu minutu, ve zbytku kvůli chatrnému rozpočtu, zaskakuje omšelý kulturista s dementní protézou. Dina Meyerová je na tom evidentně špatně, když bere takové zakázky.(10.1.2010)

 • Wacoslav1
  odpad!

  I odpad je v tomto případě velmi mírným hodnocením. Víc snad není třeba dodávat.0%(30.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace