Drakobijce

Hal Barwood

Tony Lawson

Kostýmy:

Anthony Mendleson

Oscar 2 nominace: Vizuální efekty, Hudba . . . . . a ostrov Skye(15.4.2004)

Velmi tajemné pohádkové zpracování. Drak velmi vydařený na svou dobu. Mne se líbilo.(9.3.2015)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $14,110,013Tržby Celosvetovo $14,914,786║ Triky a masky drakov na veľmi dobrej úrovni, nuž z príbehom to je už ťažšie ten je neskutočne plochý, bez postavy čo by sme si mali šancu obľúbiť a potom to je u takýchto fantasy filmov s pútavosťou fakt ťažké. Dopozerať to bolo skôr utrpenie než slasť. /40%/(5.3.2009)

Kdysi v dětství praotec mojí lásky k drakům a podobné mytologické verbeži. Hrdinův štít versus dračí oheň, obětování dívky, poněkud morbidní gore koncovka. Prostě žůžo pohádka.(25.12.2006)

Na svou dobu nepochybně film, který má svoje kouzlo. Když pominu, na dnešní dobu velmi směšné efekty, nenacházím vůbec nic, čemu by za těch víc, než třicet let nějak extra uškodil zub času. Všechno je jednoduché, jasné, předem dané a přesto natočené takovým způsobem, který Vás nemůže nechat chladným. Tahle akční, fantasy "pohádka" se jen tak normálně povedla, což jsem nucen ocenit a zároveň poděkovat Petru Panovi, za dobrý tip. To jsem ani nečekal!(4.5.2015)

• - Ve filmu je použita technika go-motion, což je variace stop-motion animace. Pohyb modelu (v tomto případě draka) před kamerou je řízen počítačem. (-bad-mad-wolf-)

• - Peter MacNicol v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Natáčelo se ve Walesu, pouze finální scéna vznikla ve Skotsku. (-bad-mad-wolf-)