poster

Ráj hned teď

 • Francie

  Paradise Now

 • Německo

  Paradise Now

 • Slovensko

  Raj hneď teraz

Drama / Krimi / Thriller / Válečný

Palestina / Francie / Německo / Nizozemsko, 2005, 88 min

Režie:

Hany Abu-Assad
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jakubisko
  ****

  LFŠ 2008 ... Poněkud populárně zpracovaný izraelsko-palestinský problém, ale to mu příliš neubírá na kvalitě a už vůbec ne na zábavnosti. Film ani chvilku nenudí a určitě každého donutí k zamyšlení, i když tam byly podle mě ještě rezervy...(2.8.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $2miliónyTržby USA $1,457,843Tržby Celosvetovo $3,579,902║ Smutná výpoveď hlúpeho ľudstva. /videl v kine: 75%/ (videl na festivale Cinematik 2006)(11.1.2007)

 • Big Bear
  ***

  Rozhodně zajímavá záležitost, nabízející pohled z druhé strany ostnatých drátů, zdí a checkpoinů izraelské armády v hraničním pásmu. Kladně hodnotím, že snímek zvažuje více cest, otázkou je zda to nebyl od režiséra kalkul pro možný export filmu do zemí, kde panují velké obavy z terorismu. Můj hlavní problém s tímhle filmem byl, že jsem se těžko ztotožňoval s oběma ,,hrdiny'' a nefandil jsem jim.... * * *(13.3.2012)

 • AngelAngie
  *****

  Úžasný snímek ..(3.6.2008)

 • Jordan
  ****

  tu by som si dovolil poukázať na film Sometimes in April. Paradise now tiež rieši tému vraždenia a politického zabíjania medzi palestínčanmi a izraelčanmi, lenže podáva to cez osudy svojich hlavných hrdinov, cez fiktívne postavy. oboznamuje nás s aktuálnou vojensky politickou situáciou, podáva štúdiu vzťahov, atmosféru miesta, ale nie je to dokument. je to predsa len fiktívny film na pozadí reálnych situácií. Preto tento film spomedzi týchto dvoch, ktoré sú si v podstate podobné, hodnotím ako filmársky zlvádnutejší. Každopádne pri hodnotení takýchto filmov je človek postavený pred ťažkú otázku - musí sa vyznať v politickej situácii, musí mať vlastný názor a rozhodne musí vedieť oddeliť, kedy hodnotí FILM a kedy sympatizuje s obeťami a kedy hodnotí reálnu situáciu. A to je veľmi ťažké. Ako film bol Paradise now naozaj dobre natočený s úžasnými hereckými výkonmi(1.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace