Apartmá v hotelu Plaza

Plaza Suite

Komedie

USA, 1971, 114 min

Arthur Hiller

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Jack A. Marta

Maurice Jarre

Frank Bracht

Na první pohled viditelně divadelně laděný příběh, který by na prknech, která znamenají svět oslnil o dost více. Arthur Hiller krom dobrého scénáře, s výbornými dialogy (které jsou však v každé ze tří povídek kvalitou velmi rozdílné, ale stále reálné) získal také skvělé herce. Možná by stačilo říct jednoho vynikajícího herce a pár dobrých. Walter Matthau je prostě skvělý, i když to například v druhé povídce nestačí (ta je celkově nejslabší). Jeho umění "zahrát" kohokoliv je opravdu příjemné sledovat a k tomu stačí přičíst příjemný lehký humor. Ohledně kvality povídek, jak jsem zmínil, nejslabší je podle mě druhá a poté první (ta je tragikomicky laděná do stylu otázka->odpověď->nedůvěra:) a Walter v ní nemá prakticky žádný prostor, což si vynahradí v povídce poslední), ale vše vynahrazuje skvělá poslední část, kde ať šedý a naštvaný je Matthau opravdu k neudržení. Celkově lze Apartmá v hotelu Plaza hodnotit velmi kladně, protože je to příjemný a vtipný film, ale rozdílná kvalita povídek trochu sráží celkový pohled a tak končím na velmi slušných 3* a třeba druhé shlédnutí celkový dojem zlepší.(19.3.2009)

Walter Matthau ve své (podle mého názoru) nejlepší roli. Velice zábavný a inteligentní snímek.(5.2.2003)

::::::::::::::::::::::: Skvělá "dialogová" komedie, která se jen tak nevidí. Výtečný Walter Matthau. Nejvíc, asi jako každému, se mi líbila poslední povídka, ale jinak všechny byly výborné. Mám prostě rád takové filmy, kde jde hlavně o dialogy a tenhle film mi prostě sedl. :::::::::::::::::::::::::(18.3.2009)

A půl. Pro mě jedna z nejlepších amerických komedií, jaké jsem kdy viděla. Film naprosto vyniká hereckými koncerty všech zúčastněných hlavních postav, rozehrávaných na malém prostoru hotelového apartmá. Geniální scénář a dialogy, které byly vneseny mezi hlavní protagonisty jednotlivých příběhů, dělá z tohoto filmu opravdový, inteligentně komediální skvost. A ještě bych neměla opomenout český dabing, zvláště Eduarda Cupáka, který zvládl nadabovat postavy Waltera Matthau opravdu mistrně.(19.3.2009)

Skvělá herecká exhibice v trojroli Waltera Mathaua v povídkovém triptychu Apartmá v hotelu Plaza na základě divadelní hry Neila Simona. V prvním příběhu z oslavy 23.výročí svatby rozpadajícího se manželství exceluje více než samotný Mathau jeho filmová manželka Maureen Stapleton, která za roli byla odměněna nominací na Zlatý Globus. U příběhu číslo dvě jsem se zase jako chlap poučil, co pomůže ženám rozevřít do široka nejenom srdce. A třetí příběh je scénáristická třešnička na svatebním dortu s geniální pointou - nevěsta před svatbou zamknutá v hotelové koupelně a zoufající snažící se rodiče. U prvního a třetího příběhu jsem se skvěle bavil, přímo jsem je prosmál nahlas. Snímek vřele doporučuji milovníků konverzačních komedií. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=mR2VNpSOU_s(21.3.2009)