Seznamte se s Davem

Zoznámte sa s Davom

Meet Dave

Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 87 min

Tahle komedie, to byla dlouhá a nekončící smršť naprosto geniálních hlášek, u kterých jsem se smál dost nahlas, díky čemuž se nebojím tuto komedii označit za naprosto originální a geniální kousek, který stálo za to vidět. Námět mě nikterak nenadchnul, ale samotný film, to už bylo o něčem jiném, u tohoto filmu se mi stala navíc docela zvláštní věc, že si některé z těch hlášek pamatuji i druhý den po zhlédnutí, což se mi běžně nestává. Za všechny hlášky dám například tuhle: "Můj otec byl kapitán u námořnictva." "Já jsem taky kapitán." "A kapitán čeho?" "Já jsem kapitán Korkorán." Nebo další hláška: "Jak se jmenujete?" "Já jsem Ming Čcheng." A potom mě ještě dostala scéna z policejní stanice: "Seržo, máte na tváři nějakou šmouhu." Zkrátka tenhle film je hláškami přímo nabitý a já jsem se opravdu královsky bavil, a pokud mě nějaká komedie dokáže pobavit natolik, až mi ze smíchu vytrysknou do očí slzy, tak to prostě musím ocenit kvalitním hodnocením, což v tomto případě také činím. Navíc Eddie Murphy zde byl překvapivě dost snesitelný a konečně hrál také sám za sebe bez jakéhokoliv převleku, a jeho výkon byl opravdu dobrý, takže i v tomto směru nemám co vytknout. Tahle rodinná sci-fi komedie stála rozhodně za to a velice příjemně překvapila, takže neváhám udělit nadprůměrné čtyři hvězdy.(27.5.2010)

• PauloZ

Eddie se bohužel dostal do stadia, kdy jsou jeho filmy záruka celkem podprůměrné komedie. Tohle je pro děcka kolem 12 - 15 let. Takže taková kravinka. Přál bych mu, aby dostal dobrou roli a zase se dostal výš.(13.3.2010)

Když jsem na to koukal, tak manželka odešla do jiného pokoje, se slovy,na co to koukám a jestli jsem se náhodou nezbláznil /řekla to trochu jinak/. Ale podle mě je to celkem slušná komedie, Murphy a jeho grimasy mně občas i pobavily a číslo 3 /druhá zástupkyně kapitána/ taky nebyla špatná. Pokud u tohoto filmu nebudete moc přemýšlet ,tak se i můžete obstojně pobavit.(16.3.2009)

• FilmFan24

Poté, co spolu Eddie Murphy a režisér Brian Robbins natočili příšerně ohavnou rádobykomedii "Norbit" je zřejmě osvítil nebo si aspoň na ně posvítil Duch Svatý! No mohl ještě chvíli svítit, ale i tak díky za to, že Muprhy konečně je v komedii, která je určená pro celou rodinu a také díky, že není v převleku za tlustou černošku, profesora či bůhvíčeho ohavného. No vlastně také tady převlek také má a to teda hodně originální - jeho tělo je totiž kosmická loď a sám Eddie hraje ještě kapitána velikosti palce, který z velínu uvnitř hlavy řídí každý "svůj" krok na Zemi, konkrétně v New Yorku, kam v rámci mise na záchranu domovské planety byl spolu s posádkou vyslaný. Pravdou je, že tohle celé není žádný zázrak, ale zase aspoň jednou se dětskému divákovi, pro kterého je film především určený, dostane vkusné zábavy. I když záchodovou scénu si ani tentokrát tvůrci neodpustili...(13.3.2009)

• choze

Klobouk dolů, že se našel někdo, kdo dal Murphymu po PLUTO NASHOVI prachy na další sci-fi. Někdo, kdo si teď rve vlasy, protože DAVE si nevydělal ani na náklady, přičemž jeho 60 milionů dolarů je běžný rozpočet Murphyho nefantastických komedií (BLÁZNIVÁ ŠKOLKA, NORBIT). Ale co, peníze budou, my nebudem, tak buďme rádi, že DAVE není takový propadák ani taková sračka jako PLUTO. Námět je geniální a vydal by na celý seriál, škoda že si s ním tvůrci víc nevyhráli, ale pár gagů se jim povedlo.(13.4.2009)