Seznamte se s Davem

Zoznámte sa s Davom

Meet Dave

Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 87 min

Tedy... Nic světoborného to vskutku není, ale k naprostému dnu, představovanému Monstrkřečkem nadrženým střílejícím megabobky a sexuchtivou babičkou s visákama až po kolena, to má opravdu daleko. Latex žádný (velké plus), fekální humor pouze jednou a navíc vceklu vtipný, k tomu relativně kvalitní efekty a Murphy, který, pokud zrovna netrapčí s napodobováním kolemjdoucích, hrát pořád umí... Vlastně si připadám ošizen. Čekal jsem těžké peklo a to se nedostavilo. :)(15.8.2008)

Naprosto čistý průstřel. Teda průměr. Je to teda dost ujeté, ale místy i dospělé. Jako komedii bych ji svěřil spíše těm menším, třeba takovým jako byl Dave. :-) Na začátku, kdy se seznamujeme s Davem, jde ještě o zábavu, ale postupem času už se jen dojíždí a Dave mele z posledního a to doslova:-) Škoda, protože pár dobrých hlášek E. Murphy vypustí...ale doporučit jej musím! Zajímavosti: Až budete u moře, dejte si doušek čisté mořské vody. Ano, bude slaná, ale nikdy nevíte, kdy se vrátí Číslo 2. / Konečně, teď už vím, jak se sklízí ze stolu. :-) 55%(4.3.2009)

• FilmFan24

Poté, co spolu Eddie Murphy a režisér Brian Robbins natočili příšerně ohavnou rádobykomedii "Norbit" je zřejmě osvítil nebo si aspoň na ně posvítil Duch Svatý! No mohl ještě chvíli svítit, ale i tak díky za to, že Muprhy konečně je v komedii, která je určená pro celou rodinu a také díky, že není v převleku za tlustou černošku, profesora či bůhvíčeho ohavného. No vlastně také tady převlek také má a to teda hodně originální - jeho tělo je totiž kosmická loď a sám Eddie hraje ještě kapitána velikosti palce, který z velínu uvnitř hlavy řídí každý "svůj" krok na Zemi, konkrétně v New Yorku, kam v rámci mise na záchranu domovské planety byl spolu s posádkou vyslaný. Pravdou je, že tohle celé není žádný zázrak, ale zase aspoň jednou se dětskému divákovi, pro kterého je film především určený, dostane vkusné zábavy. I když záchodovou scénu si ani tentokrát tvůrci neodpustili...(13.3.2009)

Když jsem na to koukal, tak manželka odešla do jiného pokoje, se slovy,na co to koukám a jestli jsem se náhodou nezbláznil /řekla to trochu jinak/. Ale podle mě je to celkem slušná komedie, Murphy a jeho grimasy mně občas i pobavily a číslo 3 /druhá zástupkyně kapitána/ taky nebyla špatná. Pokud u tohoto filmu nebudete moc přemýšlet ,tak se i můžete obstojně pobavit.(16.3.2009)

• castor

Eddie Murphy je zpět, pro tentokrát netřeba utíkat. Po několika letech dokázal (Dreamgirls patřily do jiné kategorie), že jeho komediální kvality a cit pro výběr scénářů nejsou zdaleka až tak propastné. I když – posuďte sami. Tentokrát si vzal podobu kosmické lodi, v jejichž útrobách se nachází početná posádka, jejíž kapitán je (taky) Eddie Murphy. Mají na planetě Zemi svůj záchranný úkol.. bla bla bla, přesto potenciál by tu byl. Jenže jej zhatil infantilní humor. I když konfrontace dvou civilizací občas vyškudlí nějaký ten úsměv na tváří, až vlastně zmizí hlavní zápletka záchrany domovské planety. Eddie Murphy si alespoň na pár okamžiků krade plátno čistě pro sebe, ale kdeže jsou ty časy, kdy dráždil bránice kdekoho!!(25.6.2009)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)

• - Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)