Seznamte se s Davem

Meet Dave

Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 87 min

• MM_Ramone

Afroamerický herec Eddie Murphy mi nie je veru zrovna dva krát sympatický. Nepáčia sa mi jeho filmy, nemám rád jeho humor a je mi protivný ten jeho ksicht. Takže snímok "Zoznámte sa s Daveom", ktorý v roku 2008 natočil režisér Brian Robbins a do hlavnej úlohy obsadil afektovaného Eddie Murphyho, som viac menej pretrpel. Je to nie moc zábavná sci-fi komédia o veľmi podivnej, nezvyčajnej mimozemskej vesmírnej lodi, ktorá tajne pristála v New Yorku. **(21.1.2017)

Tahle komedie, to byla dlouhá a nekončící smršť naprosto geniálních hlášek, u kterých jsem se smál dost nahlas, díky čemuž se nebojím tuto komedii označit za naprosto originální a geniální kousek, který stálo za to vidět. Námět mě nikterak nenadchnul, ale samotný film, to už bylo o něčem jiném, u tohoto filmu se mi stala navíc docela zvláštní věc, že si některé z těch hlášek pamatuji i druhý den po zhlédnutí, což se mi běžně nestává. Za všechny hlášky dám například tuhle: "Můj otec byl kapitán u námořnictva." "Já jsem taky kapitán." "A kapitán čeho?" "Já jsem kapitán Korkorán." Nebo další hláška: "Jak se jmenujete?" "Já jsem Ming Čcheng." A potom mě ještě dostala scéna z policejní stanice: "Seržo, máte na tváři nějakou šmouhu." Zkrátka tenhle film je hláškami přímo nabitý a já jsem se opravdu královsky bavil, a pokud mě nějaká komedie dokáže pobavit natolik, až mi ze smíchu vytrysknou do očí slzy, tak to prostě musím ocenit kvalitním hodnocením, což v tomto případě také činím. Navíc Eddie Murphy zde byl překvapivě dost snesitelný a konečně hrál také sám za sebe bez jakéhokoliv převleku, a jeho výkon byl opravdu dobrý, takže i v tomto směru nemám co vytknout. Tahle rodinná sci-fi komedie stála rozhodně za to a velice příjemně překvapila, takže neváhám udělit nadprůměrné čtyři hvězdy.(27.5.2010)

Pro me velmi prijemny prekvapeni. Po vsech tech prevlecich za tlusty zensky i chlapy si to konecne Murphy rozmyslel a i kdyz tu hraje dve postavy, je to tu v poradku. Hraje vesmirnou lod a v roli je perfektni, roboticky pohyby, prazdnej vyraz v obliceji, ze by mu to moh zavidet i terminator a prvnich asi 70 minut tezi hlavne z toho, jak mimozemstani vsechno poznavaj a se svoji lodi delaj samy voloviny. A je to hodne vtipny. Druha Murphyho role je kapitan tyhle lodi a tam mi prislo, ze docela prehraval. Taky jsem se obaval, ze se film ke konci preklopi do nejaky klisovity romantiky, coz se ale nastesti nestalo, tvurci prepli na akci a zacla celkem solidni rezba, ktera mi misty pripominala Den, kdy se zastavila Zeme. Celkove paradni komedie, u ktery jsem se dost nasmal a taky potesi Banks ve vedlejsi roli.(29.12.2008)

• PauloZ

Eddie se bohužel dostal do stadia, kdy jsou jeho filmy záruka celkem podprůměrné komedie. Tohle je pro děcka kolem 12 - 15 let. Takže taková kravinka. Přál bych mu, aby dostal dobrou roli a zase se dostal výš.(13.3.2010)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $11,803,254Tržby Celosvetovo $50,650,079║ Za tie peniaze dosť veľký prehmat, ktorý mohol byť príjemnou zábavkou tipu ako Galaxy Quest ale nie je, proste film má v prvom rade chybu v obsadení obohratého Eddieho Murphy, ten je tak ošumelý asi ako nikto z jeho generácie, rovnako tam je cítiť jeho pôsobenie v prasačárskych scénkach, tie tam ako fakt nemuseli byť. Občas sa tu nájde nejaký zábavný gag ale celkovo to moc nedá, trikovo slabota. /40%/(25.11.2009)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)

• - Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)