Wei qing

• Hongkong 危情 (více)
všechny plakáty

Flipnic

Další málo známý tzv. cat III exploiter, tedy film velmi drsného ražení obsahující nahotu, sex, násilí, vraždy, krev, gore atd. Je to takový "Základní instinkt naopak". Policistka je vyslána, aby sbalila milionáře, který údajně zavraždil při sexuálním styku asi 8 dívek. Nic mu ale nejde dokázat. Má o něm získat informace atd., atd. ... klasika. Dívka se velmi dobře vetře do jeho přízně, bohužel se ale do sympatického chlapíka zamilujen a je z případu odvolána. Sama je přesvědčena, že tento milý zazobánek žádným vrahem není. Divák už ale z několika scén ví, že je to násilnický gangster a sexuální maniak a vrah... Dívka se k němu vrací neoficiálně, ale "oficiálně" předvedla perfektní pohlavní styk a následně zjistila krutou pravdu. Sehraje boj o holý život. Děj klasický, dobře zahráno, nic vyjímečného, ale dá se na to koukat. Co ale tento film vyloženě zvedá je nahota, sex a násilí. A protože jsme v Hong Kongu v oblasti CAT III, která nezná absolutně hranice v zobrazování násilí, i zde se dočkáme opravdu neuvěřitelně krutých a brutálních záběrů, které chtějí diváka šokovat a traumatizovat. Pár znásilnění je opravdu dobře natočeno a trvá docela dlouho, krev, vraždy, mučení konkurenčních gangsterů, upálení dívky za živa na stoličce apod. Je to zapadlá rarita v tomto subžánru, spíše průměrného stupně kvality. Film působí celkově spíš jako nějaké love story a to je prostě nuda. Každopádně i tak se jedná o kvalitní a velmi drsný kousek. ()