Star Trek: Hluboký vesmír devět - Vyslanec (TV film)

Star Trek: Deep Space Nine - Emissary

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1993, 90 min

Pilotní film k Deep Space Nine - seriálu z rodu Star Trek, který byl buď tak geniální že ho nikdo nepochopil, nebo byl zkraje opravdu svým způsobem nudný a na průměrného trekkieho moc filosofický a náhle někdo při upadající sledovanosti objevil Babylon 5 a vzal z něj to nejlepší.(2.6.2005)

Jednoznačně nejslabší série Star treku začla velmi nadějným pilotem. Škoda, že se neudrželo 4* hodnocení.(19.3.2006)

Jako pilot seriálu je Emissary vynikající sci-fi záležitostí, nepochybně jeden z nejlepších pilotních dílů jaké jsem kdy viděl. Horší už je když se na něj dívám bez mhouření očí jako na samostatně stojící film, nevyrovnané tempo a občas až přílišná zkratkovitost vyprávění jsou místy až příliš evidentní... ale i tak je finální filosofická pasáž kombinovaná s útokem Cardassianů na stanici vyloženě geniální. I když fanouškům nového "teen Star Treku" od Abramse by z ní nejspíš vyskákala hnisavá vyrážka na celém těle. 8/10(21.6.2010)

Úvodní film k tomuto seriálu. Velitel Sisko přebral velení vesmírné stanice Hluboký vesmír devět. Ta se vzpamatovává z Cardassijského útoku. A nedaleko od nich se objeví i černá díra, která jim také způsobí problémy. K mému potěšení se tam objevila i Enterprise v čele s Picardem. :)(24.10.2013)

Tenhle příběh se hned od počátku jevil jako nejhorší a bylo tomu pravda. Scénář špatný, hudba průměr.(25.4.2011)

Nejslabší pilotní díl ze všech Trek seriálů...Ještě že to zachranuje Picard se svojí Enterprise:)(26.12.2007)

Pilot mě bavil, další díly občas těžká chmurka a nuda... ke konci prý lepší, ale tam jsem se nikdy nedokoukal...(20.6.2010)

Skutočne odpich, ako sa patrí. Odpich k jednému z najspektakulárnejších a zároveň aj najlepších sci-fi seriálov v histórii.(21.3.2011)

Už celkem klasický startekovský pilot. Na rozhraní třech a čtyřech hvězd. Člověk si vždy k ekipě v novém ST seriálu musí najít cestu skrze více epizod. Zde však chybí příběh s větším spádem a váhou (například NG nebo hlavně VOYAGER!! - to byl pilot, panečku). Proto za tři hvězdy. Herci však vybraní a pasující skvěle (eng version).(6.11.2012)

• Paity

Celý Deep Space Nine se vůbec nepovedl. Vrcholem jsou vyloženě špatně vybraní herci, kterým snad herectví není dáno. Asi je to kvalitní pilot mezi ostatními piloty, ale otevřeně říkám, že já mám problém s DSN9 jako takovým.(25.4.2012)

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to jednoducho medzi moje naj seriály a tým je povedané všetko...(9.1.2009)

Nemyslím, že se jedná o nejzdařilejší pilotní díl, nijak jsem si posádku neoblíbil, problém mám také s tím, že jakkoliv je myšlenka a střet civilizací zajímavý, tak je to podáno velice suše až nudně, zklamáním je pak slabé finále. Nejsvětlejší momenty pak zastupuje účast kapitána Pikarda.(24.5.2013)

Deep Space byl prvnim ST serialem, ktery se dostal na ceske obrazovky a proto ma u me dulezite postaveni. Sice jsem tenkrat (musel byt tak rok 1992 nebo 3) nechapal, proc tam neni nikde kapitan Kirk a Spock (znal jsem je z filmu z videopujcovny:), ale zamiloval jsem si menavce Oda a tejmnou cervi diru do Gama kvadrantu. O mnoho let pozdeji jsem se k serialu vratil, protoze ho nikdy u nas nedovysilali a teprve od treti rady do konce mohl docenit kvalit tohoto klenotu.(1.11.2010)

Co napsat k tomuhle pitotu než jsem napsal k seriálu. Možná, že tohle ještě bylo kvalitně na úrovni Nové generace a záběry z Wolfa 359 se povedly. Škoda, že seriál nedokázal být po celou dobu takhle dobrý.(28.6.2011)

Ačkoliv podle hodnocení lze Emissary brát jako slabší bratr u jiných pilotů, jako díl jako takový odstartoval solidně zápletku a navíc na něj solidně navazoval což se nedá říct o dalších pilotech, které důsledky buď přešel, nebo se k nim vrátil až na konci řady. Deep Space Nine možná neměl tak oslnivé první řady, ale pomalu u nich zařazoval rychlosti...což u takové TNG? VOY nebo i Enterprise zůstalo o dlouhodobé stagnace.(28.5.2013)

Slibný začátek ještě zajímavější série (i když chápu, že skoro nikdo nesouhlasí :)).(20.6.2012)

Zaujímavé otvorenie seriálu so zaujímavými novými postavami a pekné prepojenie na TNG.(1.3.2011)

Pilot k asi najlepšej ST sérii, DS9 sa reálne rozbehne az po tretej sérii. A má hĺbku a kvality tam kde ich iné ST nemajú. Nuž, život na stanici je naozaj nundá záležitosť a ten kto si nepočkal na najlešie súboje lodí zo všetkých ST má proste smolu.(12.11.2006)

Tohle přišlo pro mě jako zjevení. Nikde ani tak moc loď ale najednou vesmírná stanice a jakýsi zvláštní příběh. Star Trek je dost generační záležitost, takže vesměs se dá zpětně říct, že tento mě zastihl v tom správném věku a bylo vymalováno. Líbí se mi, že tento seriál dokázal držet určitou linii a poprvé uvedl do světa. V samotném vyslanci tak zůstane více otazníků než odpovědí, které se odhalí až s postupem celé série.(28.6.2012)

Hodnocení s odřenýma ušima. Není pochyb, že třetí St seriál se rozjel velmi kvalitně, velkolepě a se vší parádou, ovšem přece jen mi Emissary příjde trochu na hraně. Máme tu slušné triky které vůbec nepůsobí lacině, seznámíme se s postavami seriálu a dostaneme originální a zajímavý příběh, který mi ale nepřijde zrovna dotažený a za jinými piloty Star Treku dost pokulhává. Ben Sisko mi zatím moc nesedl, zápletka výborná, Cardassiani potěšili, ale nejlepší na tom stejně je kapitán Picard a zajímavé propojení s Novou generací. No, uvidíme, jak to bude dál. Za pilot 70%./10.3.13 - Měním názor, je to jasně za plný počet.(8.4.2012)

<< předchozí 1 2