Star Trek: Hluboký vesmír devět - Vyslanec (TV film)

Star Trek: Deep Space Nine - Emissary

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1993, 90 min

Pilotní film k Deep Space Nine - seriálu z rodu Star Trek, který byl buď tak geniální že ho nikdo nepochopil, nebo byl zkraje opravdu svým způsobem nudný a na průměrného trekkieho moc filosofický a náhle někdo při upadající sledovanosti objevil Babylon 5 a vzal z něj to nejlepší.(2.6.2005)

Nemyslím, že se jedná o nejzdařilejší pilotní díl, nijak jsem si posádku neoblíbil, problém mám také s tím, že jakkoliv je myšlenka a střet civilizací zajímavý, tak je to podáno velice suše až nudně, zklamáním je pak slabé finále. Nejsvětlejší momenty pak zastupuje účast kapitána Pikarda.(24.5.2013)

Skutočne odpich, ako sa patrí. Odpich k jednému z najspektakulárnejších a zároveň aj najlepších sci-fi seriálov v histórii.(21.3.2011)

Jako pilot seriálu je Emissary vynikající sci-fi záležitostí, nepochybně jeden z nejlepších pilotních dílů jaké jsem kdy viděl. Horší už je když se na něj dívám bez mhouření očí jako na samostatně stojící film, nevyrovnané tempo a občas až přílišná zkratkovitost vyprávění jsou místy až příliš evidentní... ale i tak je finální filosofická pasáž kombinovaná s útokem Cardassianů na stanici vyloženě geniální. I když fanouškům nového "teen Star Treku" od Abramse by z ní nejspíš vyskákala hnisavá vyrážka na celém těle. 8/10(21.6.2010)

Jednoznačně nejslabší série Star treku začla velmi nadějným pilotem. Škoda, že se neudrželo 4* hodnocení.(19.3.2006)