Portrét šílenství

Edmond

Portrét šialenstva

Drama / Thriller

USA, 2005, 79 min

Kolega Goodlooker píše, že mu naprosto uniká smysl tohoto snímku, Lima prý zas už dlouho ve filmu neslyšel tak nepřirozené a šroubované dialogy. Tak to jsme na tom stejně :-). Hlavní hrdina je bezesporu magor a já jsem si tak při sledování jeho příhod pomalu začal připadat také. Jenže co naplat - "Portrét šílenství" se mi prostě líbil a vůbec mne nenudil - naopak bych uvítal podstatně delší stopáž. To máte jako s některými obrazy - co je pro jednoho mazanina, to je pro jiného hodno obdivu a ani pro to nemusí mít nějaký konkrétní důvod. Atmosféra filmu byla osobitá, Macyho herecký projev jako vždy zajímavý, Julia Stiles přitažlivá a i když nad některými scénami zůstává rozum stát, ani na chvíli jsem neuvažoval, že bych dal míň než 4 *.(31.8.2009)

Po skončení tohoto filmu možná dostanete chuť zajít si někam za kurvama a pak jít do baru a přemejšlet tam nad nesmrtelností chrousta. Pro mě to byla taková nenáročná podívaná, na který mě občas překvapilo obsazení některejch vedlejších rolí (např. Mena Suvari a Denise Richards jako kurvičky). Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že film byl až neuvěřitelně odfláknutej. Problém je v tom, že film je hrozně krátkej a v těch cca 70 minutách neni moc prostoru na nějaký vysvětlování. Třeba proměna hlavní postavy je tak náhlá, že je až neuvěřitelná. Podle mě by film moh mít klidně 2 hodiny.(15.9.2008)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $131,719Tržby Celosvetovo $243,524(19.3.2009)

• mysiak

O čom tento film mal byť?...niečo také ako Americké Psycho...asi nie. Chlapíkovi prepne, ale nie ako by sme si želali, a ako sa William H.Macy, tak mu to nejde, ako aj vedľajším postavám, ktoré moc nezaujmú, až na Bai Ling...koniec je zaujímavý z pohľadu diania vo filme...(4.7.2008)

Opravdu milé překvapení....co se během jednoho večera plného neuvěřitelné smůly může stát...navíc tento film dává nový význam výrazu "teplý konec".(3.8.2006)