Portrét šílenství

Edmond

Portrét šialenstva

Drama / Thriller

USA, 2005, 79 min

Výborný Macy v celkom zaujímavom "psycho" filme(keď sa nedarí, tak sa nedarí...). Film je príjemne krátky - a myslím, že dlhšiu stopáž by ani neuniesol. Už tak som sa miestami nudil. Postavu Edmonda v mnohom chápete, ale málokto by reagoval tak ako on - jeho konanie často nelogické a neuveriteľné, z čoho vyplýva určité odosobnenie od príbehu(je vám jedno ako film skončí). Ešteže ten film skončí veľmi úsmevne - dá sa povedať, že len kvôli koncu neľutujem, že som si film pustil.(8.4.2008)

Kolega Goodlooker píše, že mu naprosto uniká smysl tohoto snímku, Lima prý zas už dlouho ve filmu neslyšel tak nepřirozené a šroubované dialogy. Tak to jsme na tom stejně :-). Hlavní hrdina je bezesporu magor a já jsem si tak při sledování jeho příhod pomalu začal připadat také. Jenže co naplat - "Portrét šílenství" se mi prostě líbil a vůbec mne nenudil - naopak bych uvítal podstatně delší stopáž. To máte jako s některými obrazy - co je pro jednoho mazanina, to je pro jiného hodno obdivu a ani pro to nemusí mít nějaký konkrétní důvod. Atmosféra filmu byla osobitá, Macyho herecký projev jako vždy zajímavý, Julia Stiles přitažlivá a i když nad některými scénami zůstává rozum stát, ani na chvíli jsem neuvažoval, že bych dal míň než 4 *.(31.8.2009)

• mysiak

O čom tento film mal byť?...niečo také ako Americké Psycho...asi nie. Chlapíkovi prepne, ale nie ako by sme si želali, a ako sa William H.Macy, tak mu to nejde, ako aj vedľajším postavám, ktoré moc nezaujmú, až na Bai Ling...koniec je zaujímavý z pohľadu diania vo filme...(4.7.2008)

• bassator

41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(27.6.2009)

Jeden z nejzvláštnějších filmů, které jsem kdy viděl, víc ani nemám co dodat.(6.7.2008)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1982) Davida Mameta. (Terva)

• - Lionel Mark Smith (Pimp) si stejnou roli zahrál i ve stejnojmenné divadelní hře roku 1982. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles. (Terva)